Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG SP1654N- uszkodzona elektronika

03 Maj 2010 19:39 2493 5
  • Poziom 2  
    Witam
    Kilka dni temu usuwalem błedy poprzez chkdsk , pózniej komputer sam mi sie zrestarował i przy ponownym uruchomianiu "zakręcił dyskiem" lecz nie wykrył go w biosie. Dysk zaczał charakterystycznie stukać ,wydawał z siebie charakterystyczne 'kliknięcia'.
    Wyłączyłem komputer i właczylem go ponownie z nadzieją ze dysk wystartuje .
    Przy wlaczeniu komputera poszedł dymek z PCB dysku twardego o charakterystycznym zapachu topionego plastiku i dysk nie rusza. Uszkodzony dysk wygląda w tej chwili tak:
    SAMSUNG SP1654N- uszkodzona elektronika SAMSUNG SP1654N- uszkodzona elektronika SAMSUNG SP1654N- uszkodzona elektronika

Kupiłem drugi identyczny dysk z nadzieja że uda mi sie podmienić elektronike.
    tutaj zdjecia:
    SAMSUNG SP1654N- uszkodzona elektronika SAMSUNG SP1654N- uszkodzona elektronika
    Pytania:
    czy da się to w ogóle naprawić ,zeby odzyskać z niego dane?
    czy osoba o raczej wątpliwej wiedzy z dziedziny elektroniki (ja) może się w ogóle podejmować takiej wymiany?
  • Poziom 21  
    Cytat:
    czy osoba o raczej wątpliwej wiedzy z dziedziny elektroniki (ja) może się w ogóle podejmować takiej wymiany?

Ja widzę ze Kolega jest bardzo pewny swoich umiejętności oraz tego co robi ->
    Nikt kto nie jest pewny tego co robi nie robi takiego fajnego otworu w naklejce.
  • Poziom 2  
    @Arek K.
    z takim otworem juz go zakupiłem, dysk normalnie dzialał przez 1,5 roku.
  • Poziom 21  
    Jak dysk zachowuje się po wymianie PCB?
  • Poziom 2  
    Po wymianie PCB tez sutuka/klika

Na poczatku myslalem ze dysk nie potrafi odczytac swoich danych systemowych i zrobiłem tak:
    Ten drugi (sprawny)dysk korego zakupiłem podpiąłem do komputera na slave. Uspilem ten sprawny dysk programem revoSleep i podmieniłem go z uszkodzonym dyskiem zostawiąc PCB (ze sprawnego dysku )podpiete do komputera.
    Obudzilem go tez programem revoSleep i uszodzony dysk ruszył (nie klikał) lecz zawiesił mi komputer. Po zresetowaniu komputera znowu zaczal klikać i bios go nie widział
  • Poziom 21  
    Zgłoś się do tych co zlecili pisanie tego bzdurnego artykułu w chip o hot-swap.
    A jak zobaczysz w ich odpowiedzi to >
    Wtedy możesz być pewny ze jeśli oni sami nie będą w stanie odzyskać zrobią wszystko co tylko przyjdzie do głowy by danych nie dało odzyskać w innej firmie.
    Jedno szczęście ze są tak samo słabi w uszkodzeniu dysków jak i w odzysku danych z nich.
    Dziś dostał ten klient dane z dysku z którego autorzy artykułu z usypianiem napisali ze nie odzyska ich nikt na świecie :D