Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór zestawu caraudio Opel Corsa B

raphiq 03 Maj 2010 20:10 3363 8
  • #1 03 Maj 2010 20:10
    raphiq
    Poziom 10  

Witam,
    Planuję rozbudować nagłośnienie w mojej corsie.
    Obecnie posiadam:
    -radio: Alpine z serii CDE (którego na razie nie chcę zmieniać)
    -głośniki: seryjne

Według moich wiadomości potrzebuję:
    -głośniki na przód + tweetery
    -subwoofer (skrzynia) do bagażnika
    -maty wygłuszające
    -kondensator
    -wzmacniacz (4 kanałowy gdzie podpinam sub na mostku i głośniki)
    -kable
    -dystanse

Muzyka jaką będę słuchał to głownie house, electro-house, trance
    Budżet jaki mam to: 1500zł
    Samochód Opel Corsa B 3-drzwiowa

Proszę o pomoc przy wybraniu, podpowiedzeniu jakie firmy, modele mogę brać pod uwagę.
    Z góry dziękuję za pomoc.

0 8
  • #2 03 Maj 2010 20:22
    bolek44
    Poziom 17  

Podstawowe pytanie : komponenty nowe czy używane?

1
  • #3 03 Maj 2010 21:04
    raphiq
    Poziom 10  

Myślałem o nowych, jeżeli jednak lepiej będzie kupić używki to też mogą być.

0
  • #4 19 Maj 2010 15:14
    tedziu1988
    Poziom 2  

Jestem posiadaczem Corsy B 3drzwiowej w bagazniku mam subwofer JBL infinity podłączony pod wzmaka Toxic w klapie 2xMagnat edition 693 (rozm. 6x9 trzydrożne) podłączone pod wzmakiem Magnat edition 22 z przodu w dzrwiach mam głosniki LTC z tweeterami i na prawde chwalę sobie moc i brzmienie jest bass i jest sopran

0
  • #5 19 Maj 2010 15:29
    mirekgnd
    Poziom 17  

Witam. Najpierw dobry przód komponentowy pogoniony wzmacniaczem. Do tego dobry subik do kufra. Tył będzie poszerzał scenę dźwiękową i jako taki nie musi być mocny. Żadnych elips 6X9 do tyłu. Uszy mamy skierowane do przodu i to on nadaje ton całej instalacji. To co kolega Tedziu1988 zachwala to bez obrazy, absolutna amatorka. Od strony akustyki głośniki 6X9 w klapie to...prawdziwa klapa. A LTC z przodu nigdy nie zagrają dobrze. Jestem akustykiem-elektronikiem. Przesłuchałem i zamontowałem setki zestawów i wiem co mówię. Z tanich marek polecę TYLKO GMs-a. Pozdrawiam.

0
  • #6 19 Maj 2010 15:46
    sanders156
    Poziom 35  

"tyl bedzie poszerzal scene " no nie zgodze sie........

Kwestie kondensatora bym odpuscil , napisz ile RCA ma radio , głosniki na przod bym wybieral wsrod nowych , wzmak uzywka , sub zobaczymy

0
  • #7 23 Maj 2010 23:54
    tedziu1988
    Poziom 2  

mirekgnd ja juz dosyc dlugo w tym siedze takze pojecie mam cos o tym kazda osoba ktorej montowalem car audio jest zadowolona ze sprzetu i z jakosci brzmienia jakbys nie zauwazyl to nie opisywalem sprzetu za 2.000zl po prostu nie wszystkich stac na taki drogi sprzet firmy GMS a glosniki 6x9 z tylu w klapie w tak malym aucie graja bardzo dobrze

0
  • #8 24 Maj 2010 07:59
    japan_tuning
    Poziom 13  

Daj sobie spokój z głośnikami 6x9. Bo tylko dziury po nich zostaną. To Ci nic nie da, a nawet przeciwnie. Zamiast tych elips lepiej dołożyć na zestaw do przodu bo to jest dla Ciebie główna scena dźwięku (jak już pisał wcześniej mirekgnd).

0
  • #9 24 Maj 2010 13:58
    Zenek1988
    Poziom 28  

tedziu1988 napisał:
    mirekgnd ja juz dosyc dlugo w tym siedze takze pojecie mam cos o tym kazda osoba ktorej montowalem car audio jest zadowolona ze sprzetu i z jakosci brzmienia jakbys nie zauwazyl to nie opisywalem sprzetu za 2.000zl po prostu nie wszystkich stac na taki drogi sprzet firmy GMS a glosniki 6x9 z tylu w klapie w tak malym aucie graja bardzo dobrze

Nie wiedziałem że gms to drogi sprzęt :)
    Jednak jak na swoją cenę jest na prawdę dobry i jak ktoś nie ma dużych funduszy to polecam. U siebie mam woofery w drzwiach gms 960 xt i mogę powiedzieć że już pod samym radiem grają naprawdę wyraźnie, głośno i nawet dochodzi z nich mocny bas. Oczywiście pod wzmacniaczem zagrają o wiele lepiej. W bagażniku mam natomiast skrzynię zamkniętą z głośnikiem gms 250. Moim zdaniem biję on na głowę wszystkie chińskie wynalazki a nawet co niektóre bardziej firmowe suby. W tak małym aucie jak corsa zagra na prawdę głośno. U mnie 1 taki głośniczek bez problemu nagłaśnia passata, a jest to dość spore auto.

0