Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz przemysłowy Karcher NT 602 - otrząsanie filtra w odkurzaczu

stach2005 03 Maj 2010 20:22 5292 10
  • #1 03 Maj 2010 20:22
    stach2005
    Poziom 12  

Mam odkurzacz przemysłowy Karcher NT 602. Używam go głównie do pracy ze szlifierką do gładzi gipsowych. Niestety filtry trzeba czyścić dosyć często, są odkurzacze z otrząsaniem filtrów. Zatem na jakiej zasadzie działa ten system i czy można wykonać coś o podobnym działaniu?

• #2 03 Maj 2010 23:39
    rafik@
    Poziom 14  

Witam takie urządzenia wykorzystują elektromagnesy które podnoszą filtr i opuszczają z pewną szybkością i w ten sposób działa oczyszczanie filtra

• #3 04 Maj 2010 17:44
    stach2005
    Poziom 12  

Czyli stosując np.elektromagnes z rozrusznika samochodowego na 12 V da się zrobić taki prosty otrząsacz sterowany np.przyciskiem na odkurzaczu lub załącznikiem czasowym.
    Najlepszym rozwiązaniem byłby załącznik podciśnieniowy który włączałby elektromagnes w sytuacji gdy spada siła ssania odkurzacza (filtr zapchany) ale ten problem pewnie powien znaleść sie w innym działe.

• #4 04 Maj 2010 21:50
    rafik@
    Poziom 14  

Witam zasada wykonania takiego pomysłu zależne jest od ciebie jakie masz zdolności twórcze oraz od danego odkurzacza czy jest miejsce na zamontowanie takiego systemu głównie chodzi o to żeby poruszać filtrem góra dół lub w innych kierunkach z pewną szybkością i energicznie ja mam takie zastosowanie w swoim są dwa filtry poruszają się góra dół ,tak na oko od 2 do 4 ruchów na sekundę

• #5 06 Maj 2010 18:36
    stach2005
    Poziom 12  

Byłaby szansa na jakieś zdjęcia tego otrząsacz z Pana odkurzacza?byłbym bardzo wdzięczny za takie poglądowe foto :please:

• #6 06 Maj 2010 20:21
    adamjur1
    Poziom 39  

Po pierwsze - czy masz fitr poliestrowy ( syntetyczny)Powierzchnia filtra 4.300cm2
    -http://www.ceneo.pl/1634438s
    przy mniejszej nie pomoże otrząsanie...
    Specjalna konstrukcja i zamocowanie fitra umożliwia otrząsanie.
    Wmontowanie w niego rdzeni nie bedzie łatwe
    Sterowanie cewek powinno być z jedopołówkowego prostownika ( bardziej trzęsie) i jednocześnie impulsowo 0,5s impuls 0,2s przerwa ( przykładowo)
    Mam coś takiego w Boschu, ale fotki tu wiele nie pomogą...
    Pozdr.J.

• #8 07 Maj 2010 09:29
    adamjur1
    Poziom 39  

No to musisz szukać rozwiązania z Makity, ne bardzo widzę system z Boscha ( prostokatny filtr) w okrągłym Makity.
    Ostatnio widziałem w jednym z marketów podróbkę Boscha GAS 50 ( dwa fitry otrząsane) za ok 1200 zł. Może warto wymienić sprzęt....
    Pozdr.J.

• #9 22 Kwi 2017 00:43
    sebastina110502
    Poziom 1  

witam, mam pytanie jak by wyglądał otrząsacz filtra na silniku wibracyjnym.Czy zdało by to egzamin.

• #10 22 Kwi 2017 02:09
    arlix
    Poziom 12  

sebastina110502 napisał:
    witam, mam pytanie jak by wyglądał otrząsacz filtra na silniku wibracyjnym.Czy zdało by to egzamin.

Kolego lepiej i niezawodniej kupić odpowiedi odkurzacz.
    Jeśli nim zarabiasz to cię wyjdzie taniej niż ciagłe poprawki swojego wynalazku.

• #11 22 Kwi 2017 07:51
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

W profesjonalnych systemach odpylających regeneracja (wstrząs) wkładów filltracyjnych jest realizowana metodą pneumatyczną.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME