Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop MSI GX630 + LCD LED 42SL9600 HDMI (rozdzielczość)

03 Maj 2010 20:38 3243 3
  • Poziom 15  
    Witam. Mam takie pytanko. Podłączam laptopa MSI GX630 do telewizora LED LCD LG 42SL9600 przez kabel HDMI wszystko śmiga dźwięk i obraz ale mam problem z rozdzielczościami. Za pierwszym razem po podłączeniu pokazało rozdzielczość 1366x768 (czy coś takiego, HD Ready) i wszystko było ok kolory stonowane i obraz dopasowany do całego telewizora, kiedy zmieniłem na Full HD 1920x1080 obraz wchodził poza ekran i kolory stały się bardzo jaskrawe, poprzednia rozdzielczość zniknęła. W panelu nVidi mogę zmniejszyć obraz ale wtedy zmniejsza się rozdzielczość a chciałbym ustawić na full HD. Grafika to 9600M GT z wyjściem HDMI. Jest jakiś program który lepiej podaje obraz na telewizor czy ja mam coś źle poustawiane w ustawieniach, próbowałem wyłączyć skalowanie jednak kiedy obraz jest na telewizorze nie mam takiej opcji.

Chciałbym prosić o pomoc w ustawieniu rozdzielczości tak że jak wezmę w nVidia 1080p/i to żeby obraz był dopasowany do telewizora a nie wystawał poza niego, w grę nie wchodzi zmniejszanie obrazu w opcjach bo wtedy zmniejsza się rozdzielczość i nie jest Full HD
  • Poziom 15  
    OK po podłączeniu laptopa pod telewizor i ustawieniu w panelu nVidii HD, SD 1080p, 1920 x 1080 (50Hz) trzeba jeszcze w telewizorze w opcjach obrazu zmienić z 16:9 na 1:1 pixel.

Problem rozwiązany

Jeszce jedno drobne pytanko:

telewizor posiada opcje TruMotion 100Hz czy to chodzi o odświeżanie ? teraz jest ustawione 1080p 50Hz czy da sie ustawić 100Hz ?

Dzięki za linka
  • Poziom 35  
    Trzeba zerknąć w instrukcje, czy ta funkcja dostępna jest dla wszystkich wejść.

Zaś dokładniej o funkcji można dowiedzieć się choćby wpisując w Google jej nazwę.

Generalnie ma wyostrzać ruchomy obraz (np. w transmisjach sportowych). ;)
    (jak w praktyce to wychodzi = przekonasz się sam)