Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz XS liberator XSA-800 przygasa...

Hoopek 03 Maj 2010 21:25 989 1
  • #1 03 Maj 2010 21:25
    Hoopek
    Poziom 15  

Witam,
    Mam wzmacniacz jak w tytule, i problem z przygasaniem diody na nim i charczeniu głośnika, jak słucham ciszej to wszystko ok, nic się nie grzeje itp, a jak pod głośnie to zaczyna przygasać mocno dioda power i strasznie charczeć, nie jest to zwykły przester tylko jakbym co chwile podłączał i odłączał głośnik... takie strzelanie i nie da się tego oczywiście słuchać, mam porządne kable sygnałowe, kabel prądowy mam 8mm(ale x2 bo dostałem sporo takiego kabla i myślałem że to przez za cienki) bezpiecznik około 30cm od aku, porządnie konektory wszystko dodatkowo oblutowane, masa od mocowania tylnych pasów(oskrobany lakier do gołej blachy) masa z tego 8mm ale jednego( próbowałem też na 25mm i to samo) nie przygasają żadne światła ( mijania itp). A głośnik to Blaupunkt GTT1200, i nie jest to kres jego możliwości jeśli tak pomyślicie, bo kolega taki sam napędza jakimś mikro blaupunktem i naprawdę fajnie to u niego gra....

0 1
  • Katalog Megger
  • #2 03 Maj 2010 22:14
    Diagran6
    Poziom 25  

Zmierz napięcie bezpośrednio na zaciskach zasilania wzmacniacza, podczas występowania usterki. Najlepiej miernikiem wychyłowym, albo wyposażonym w bargraf. Jeśli będzie stabilne, trzeba przyjrzeć się przetwornicy. Zakładam że impedancja obciążenia jest zgodna z zalecaną przez producenta wzmacniacza.

0
  Szukaj w 5mln produktów