Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio SONY XR-C202 autorewers na kasecie do MP3

03 Maj 2010 21:55 1869 3
 • Poziom 10  
  Witam,

  podczas użytkowania wymienionego w temacie radia (Sony XR-C202) napotkałem mały problem: z racji tego, że do odtwarzania muzyki z zewnętrznego odtwarzacza używałem (w poprzednim radiu) kasety adaptacyjnej, postanowiłem spróbować sprawdzonej metody (na radiu Philips-a) w nowym radyjku (Sony). Niestety, po włożeniu kasety, okazuje się, że autorewers zaczyna szaleć: obraca głowicę z jednej strony na drugą i tak "w koło Macieju". Gdy głowica, przez ułamek sekundy znajduje się na poprawnej "stronie" kasety, słychać muzykę z odtwarzacza, jednak radio dochodzi do wniosku, że to koniec kasety i zmienia położenie głowicy.

  Jak temu zaradzić? Jakieś sugestie?
 • Poziom 19  
  Otwórz je i przeanalizuj wszystkie czujniki. Może docisku taśmy? Kiedyś musiałem przerobić taki adapter bo też autoreverse szalał.
 • Poziom 14  
  Czy w tej kasetce kręcą się jednocześnie obydwie szpulki? bo jeśli nie to własnie tak się będzie działo. Radyjko myśli ze taśma nie idzie i zatrzymuje się bądź zmienia kierunek. Miałem tak w Panasonicu.
 • Poziom 10  
  Witajcie ponownie,

  z racji tego, że kaseta totalnie nie zdała egzaminu (pomimo jej rozkręcenia, sprawdzenia szpulek itp.) postanowiłem znaleźć jakąś alternatywę.

  Krążąc po internecie natknąłem się na coś takiego:
  http://www.instructables.com/id/Add-an-auxiliary-MP3Ipod-input-to-your-cars-st/
  Dla osób nie-anglo-języcznych opiszę w skrócie:
  Sposób polega na wlutowaniu kabelka z miniJack'iem w wejście kabla od zmieniarki CD w radyjku. (szczęśliwie udało mi się dostać za półdarmo CDX-51)

  Moje radyjko (Sony XR-C202) posiada gniazdo Uni-Link (Uni-Bus) oraz 2 Chinch'e. W tym miejscu chciałbym dowiedzieć się, czy zamiast wlutowywać kabel w płytkę w radiu (zależy mi na tym, aby nie rozmontowywać radyjka - zrozumiała sprawa) i zamiast tego postąpić tak jak na załączonym obrazku:

  Radio SONY XR-C202 autorewers na kasecie do MP3

  Kanały R i L dosłownie wlutować w kable od zmieniarki. (działało by to oczywiście w momencie, gdy na zmieniarce odtwarzana jest pusta ("cicha") płytka CD.

  Czy to ma szansę zdać egzamin?