Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Emprex LXA-42A100B - zamiast TV kolorofon

schwalk 04 May 2010 00:31 2882 4
    schwalk
    Level 14  
    Telewizorek jak w temacie, po załączeniu nie reaguje na klawiaturę, co dwie, trzy sekundy zmieniają się kolory jednobarwnego tła: czerwony, niebieski, zielony, biały, czarny i... czerwony, niebieski... W sumie ok, może to nawet lepsze niż ten cyrk w Wiadomościach, ale jednak jakiś filmik by się czasem zarzuciło...
    Z tego, co się zorientowałem, to owo badziewie zawdzięcza życie naszemu narodowi. Niesamowicie firmowa firma firmuje swoim logo "NTT Systems" niniejszy szczyt techniki. Jednak już na rynki zachodnie stworzono jeszcze bardziej firmową firmę firmując ją nazwą Emprex (a powionno być Firmex). Problem w tym, że najchętniej wymieniłbym całą sygnałówkę nie bawiąc się w dociekanie, co jest nie tak. Tylko, że ciężko mi ją namierzyć. Pod nazwą producenta: Changhong niewiele zdziałałem. NTT suportu nie prowadzi. Chassis tej płyty to LS01 ( manual: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8032369#8032369 )
    Może ktoś już spotkał się z powyższym problemem i wie, dlaczego tv udaje kolorofon? Podczas startu zwarłem szóstą i piątą nogę 24c32, żeby nie odczytał zawartości - nic to nie dało.[/img]
  • Helpful post
    satgal
    Level 40  
    Pierwsze włączenie TV LCD to tak się zachowuje on gdy przeprowadza własne wewnętrzne testy również np TV LCD Thompson, JVC ale po włączeniu do niego anteny dopiero zaczyna działać właściwie. Czyli nie musi być TV uszkodzony bo to jest normalne zachowanie jego bez sygnału.
    schwalk
    Level 14  
    Satgal, Twój tip był słuszny. Ale problem jeszcze nie rozwiązany do końca. Przy starcie i wyciągniętej wtyczce klawiatury tel pozostaje w stanie Stndby, po podłączeniu klawiatury i naciśnięciu p+ rusza prawidłowo. Jeśli jednak zostawimy podłączona klawiaturę, to po zaniku napięcia znowu kololorofon. Teraz będę sprawdzał klawiaturę, dam znać o wynikach
    schwalk
    Level 14  
    Zrobiłem przerwę na masie klawiatury i wyprowadziłem ją na zewnętrzny przełącznik umieszczony koło zasilania. Tv działa ok do przerwy zasilania, wówcas należy podczas włączania wyłączyć przełącznik i po stdby załączyć ponownie. Dopiszę instrukcję na naklejce koło przełącznika i do żyda.... ;-P. Dzięki jescze raz...