Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Clatronic kav 3002 nie robi dużej kawy.

greg1975 04 Maj 2010 01:49 3387 2
  • #1 04 Maj 2010 01:49
    greg1975
    Poziom 12  

Witam. Jak w temacie - przechodzi autotest i po wciśnięciu "duża kawa" zmieli coś tam porobi stukinie coś kilka razy wyświetli "włóż zespół parzenia". Raz na jakiś czas zaparzy dużą kawę normalnie. Mała i średnia kawa jest zaparzana za każdym razem normalnie. Umyłem zespół parzenia,dokonałem czynności justowania i brak jakichkolwiek zmian. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy??

0 2
  • #2 12 Maj 2010 15:29
    dobrzec
    Poziom 11  

Witam
    Przyczyn Moze byc kilka trudno jest zdiagnozowac ta usterke ..
    Pierwsze co mi przychodzi do glowy to zaparzacz ale dziwi mnie ze pozostale filizanki parzy normalnie ..
    Trzeba by bylo sie przyjrzec temu ekspresikowi ..jego dzialaniu bo tak to ciezko..
    Prosze sie przyjrzec ile tej kawy mieli , czy tyle samo do wszystkich filizanek czy moze do duzej filizanki nie mieli duzo wiecej niz do pozostalych ...
    bo z tego co pan opisal wynika po prostu za duzo mieli zaparzacz przeskakuje bo nie moze tej ilosci kawy upchnac ..

Mod. ROBSON33
    Regulamin 15
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

0
  • #3 05 Wrz 2010 15:38
    marx232
    Poziom 13  

Temat stary ale częsta usterką w tych ekspresach, jest "wyjechanie" blaszek w sprzęgle mechanizmu (duża środkowa zębatka), ekspres próbuje upchnąć, blaszki maja otwory wyjechane i przeskakuje druga część zębatki.
    Rozebrać i delikatnie rozwiercic otwory w których osadzają się kulki.

0