Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Passat B5 k這poty z uruchamianiem zimnego silnika

19 Sie 2004 17:51 19423 23
  • Poziom 17  
    Silnik 1.8 (125 KM) ADR 1998r benzyna z gazem(ZAVOLI) na wtrysku. Rano mam k這poty z uruchomieniem. Niskie obroty, nier闚na praca, ga郾ie. Dodanie gazu powoduje spadek obrot闚 (tak jakby go zalewa這). Podejrzewa貫m czujnik temperatury ale to chyba nie on. Za 2 lub 4 razem silnik zapala i wchodzi na obroty (ok. 1000-1200) a potem one spadaj do 700-800(prawid這we). Spalanie gazu te du瞠. Po trasie (V=100-120 km\h) ok 11l gazu. Je郵i kto mia podobne objawy niekoniecznie w vw lub si czego domy郵a to prosz o pomoc. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Podaj generacje inst. gazu. druga czy trzecia. Ile jezdzisz na benzynie a moze wcale. Czy dodajesz czasem srodek czyszczacy wtryski.
  • Poziom 21  
    Hej, moim skromnym zdaniem , oprucz wszystkiego to moga by 鈍iece[nawet niewiesz jak s wa積e]. Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Instalacja III generacji, rozruch i jazda do temp. 35 stopni C na benzynie. Nie dodaje nic do benzyny. 安iece trzyelektrodowe wymienione 10 tys km temu( wymiana w instrukcji co 60 tys. km), filtr powietrza nowy. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Przepraszam d逝go mnie nie by這. Przy trzeciej generacji jesli dobrze dzia豉 prze陰cznikkompa gazowego na samochodowy sugerowa bym kotrole wtrysk闚 lub dodanie srodka czyszczacego wtryski i pojechanie jakis czas na samej benzynie. Problem przy wielopuncie wystepuje g這wnie latem gdy bardzo szybko nastepuje przejscie na gaz. Wtryski ulegaja stopnioemu zapiekaniu bo prawie nie pracuja co w豉snie na wolnych obrotach jest odczuwane w zimnym silniku. Osobiscie stosuje latem czsowe wymuszenie jazdy na benzynie co chroni wtryski i dodaje srodek czyszczacy latwo dostepny na stacjach nie drogi a przyspiesza odblokowanie wtrysku. Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Dzi瘯i EWID2000. Dodam i przejade si na benzynie. Sprawdzi貫m auto VAGIEM i stwierdzi貫m 瞠 opr鏂z kilku drobnych b喚d闚 pojawi豉 si dziwna rzecz. Wentylator ch這dnicy chodzi a temperatura silnika to ok. 70 stopni celcjusza. By mo瞠 czujka temperaturowa jest walni皻a. To by t逝maczy這 du瞠 spalanie. Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Mam podobne problemy jak 'steffy" tylko z Vento silnik 1.6 z instalacj gazow G3 firmy NECAM. Na gazie zimny silnik nier闚no pracuje na 100km spala oko這 10l gazu ,ale problemy zaczynaj sie dopiero po prze陰czeniu na benzyne na wolnych obrotach pracuje normalnie po wci郾i璚iu peda逝 gazu silnik d豉wi sie , ga郾ie ,nie wchodzi na obroty po odpuszczeniu znowu zaczyna dzia豉. Przy delikatnym dodawaniu gazu wchodzi na obroty normalnie. Prosze o facjhow porad. Dzi瘯uj i pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    U mnie tylko uruchomienie jest utrudnione (moim zdaniem na zbyt bogatej mieszance), po ok. minucie silnik zar闚no na benzynie jak i na gazie pracuje w b.przyzwoicie.
    Kiedy Ati za這篡貫 gaz i jakiej firmy? Napisa貫 3g : czy to napewno sekwencja? G3 nie pozwala na prze陰czenie na gaz na zimnym silniku ( temp. prze陰czenia min 20 stopni)
  • Spec od samochod闚
    20 stopni uwa瘸 si silnik, 瞠 jest zimny. Nier闚na praca silnika zimnego w Twoim przypadku mo瞠 by spowodowana tym, 瞠 nie masz zrobionej wymiany oleju.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    hmm,mam identycznie podobny objaw z pasatem b5 2000 1.8 turbo bez gazu, tylko benzyna. od pewnego dnia nie pali "na tyk" zimny i gasnie jak sie nie doda od razu gazu lekko.na poczatku mysla貫m ze z豉 benzyna.jade niedlugo do mechanika i stwierdzam na dzien dzisiejszy ze moga to byc albo swiece, albo filtr paliwa albo cos z elektryka bo auto sie zachowywalo na poczatku jakby nie mialo ssania, bardzo slabe przy zimnym silniku ale po tem sie zmienilo czyli dalej nie pali dobrze ale czuc moc nawet przy zimnym i nie gasnie. Jest tez jakies zwarcie bo klimatyzacja glupieje i kierunkowskazow nie ma a sie postojowki wlaczaja wiec to moze cos wspolnego albo zbieg okolicznosci ale mzoe byc cos z komputerem. jak sie dowiem to napisze...pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Sigi czy mo瞠sz u軼i郵i co to znaczy "zrobienie wymiany oleju" ?
    Ewid2000 zrobi貫m co radzi貫 ale niestety. My郵 瞠 to nie zaszkodzi這 a nawet wr璚z przeciwnie.
    Witt33 jak co b璠ziesz wiedzia prosz o info. Z g鏎y dziekuje.
    Pozdrawiam
  • Spec od samochod闚
    Mia貫m taki przypadek z VW, 瞠 mia takie objawy jak tw鎩, r騜ni przy nim szukali usterki, przep造womierz, zawory, 鈍iece, czujniki - ka盥y co nowego. Przyszed czas wymiany oleju, olej facet wymieni i samoch鏚 straci wszystkie wady. Nie gas wyrzucony na luz, zimny r闚ne obroty, po prostu wszystko min窸o. Oczywi軼ie jest na gazie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Tak, z貫 palenie moze byc spowodowane starym olejem, oczywiscie...ale..u mnie np dochodzi jakie zwarcie, jak przekrecam kluczyk to s造cha trzask pod mask gdzie pod ABSem i kierunkowskazy sa albo nie ma, jak s to ujad 300-800 metr闚 i juz nie ma a potem nagle s albo znowu nie ma jak im si podoba, klimatyzacja mruga i wy鈍ietla wszystko co mo瞠 by skutkiem przepalonego bezpiecznika, sprawdzi貫m wszystkie lub wy陰czeniem spr篹arki chwilowym, nic podobnego, wszystko chodzi i klima dzia豉. na dzie dzisiejszy znowu mam ochot kupi interfejs tzn. sam kabelek na allegro b康 zestaw z programem Vag-Com do diagnostyki. Kosztuje 119 z i WSZYSTKO pokazuje do VW/seata/skody/audi.
    mozna nawet auto tuningowac nie mowiac o tym ze sprawdza ca陰 elektronik i pokazuje usterki. podlaczenie pod kompa w serwisie to od 50z wi璚 nawet jak z sasiadem kupicie na sp馧k to si zwr鏂i. interfejs sie podlacza gdzies tam pod kolumne kierownicy na wtyk OBD2 bodajze czyli po roku 1996 wszystkie taki maj, jako tak...pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Olej wymienia貫m 4 tys. km. temu. Zwarcia nie ma. Kabelek mam sprawdza貫m nie pokazuje nic specjalnego. Z interfejsem to nie tak 豉two. To co sprzedaj na allegro to tylko po這wa sukcesu. Programy to wersje demo lub bez lekarstwa a samo odczytanie b喚d闚 nie naprawi auta. Potrzebna jest diagnoza i nie ka盥y za pomoc kabelka potrafi jej dokona. Mimo paru rozebranych aut nie jestem w tym mocny. Dlatego szukam tu pomocy. Mo瞠 kto mia podobne objawy.

Pozdrawiam wszystkich dociekliwych.
  • Spec od samochod闚
    A jakie masz wog鏊e b喚dy, mo瞠 przep造womierza?

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    ..no ja ju znalaz貫m rozwiazanie dla siebie.. sprzedaje auto po 2 miesiacach, za ta kase gdybym sie mial z nim meczyc to mam dwuletniego Focusa tdci i jezdze jeszcze lata porzadnym autem z malym spalaniem a nie 11litrow benzyny na setke, bo gaz do niego 7 tys zalozenie a silnik potem chodzi jak w kombajnie. to nie auto do utrzymania dla osoby prywatnej tylko firmy a i tak firmy teraz pokupily same dci,tdi,tdci,hdi itd. takie zycie, pozdrawiam...
  • Poziom 17  
    Znalaz貫m usterk.
    Czujnik temperatury powietrza dolotowego. Chodzi tylko w zakresie 15-19 stopni. Dlatego pewnie spalanie wi瘯sze.
    Pozdrawiam i dzi瘯uj za pomoc. Troch musia貫m popracowa aby sprawdzi Wasze sugestie ale przynajmniej wiem co w aucie i jak dzia豉.
  • Poziom 11  
    Mam podobny problem do waszych. Passat 1.8 98r.(bez gazu) nie pali na zimnym silniku tzn ok 20-30 stopni. Odczyta貫m kod b喚du ,jest 16500 i 16518 . Chcia貫m si zapyta co to za czujnik i gdzie si znajduje (ewentualnie cena ).

pozdrowienia
  • Poziom 17  
    16500 - Obw鏚 temperatury ch這dziwa silnika - problem zakresu / dzia豉nia
    16518 - Obw鏚 czujnika O2 – nie wykryto aktywno軼i (bank 1 czujnik 1)

To opis twoich usterek a cena czujnika zale篡 od jego rodzaju. U mnie jest niebieski a kosztuje ok. 50 - 90 z. Rozrzut du篡 ale to zale篡 od sklepu i producenta.

Dodano po 5 [minuty]:

Zpomnia貫m doda 瞠 to chyba jest czujnik znajduj帷y si z ty逝 za silnikiem ( na wyj軼iu cieczy ch這dz帷ej ). Odbezpiecz go i wyci庵nij. Ciecz nie powinna si wylewa. Jego kolor wskazuje na typ.
    Masz jeszcze dekoder do Vaga
  • Poziom 11  
    Steffy a ten czujnik cieczy z kt鏎ej strony jest ,jak stoimy przodem do silnika ? Bo tam jest tak nadziubdziane 瞠 nic nie wida.
  • Poziom 21  
    Mo瞠 czyszczenie i adaptacja przepustnicy wystarczy.
  • Poziom 17  
    Sorry za te punkty ale nie umiem ich wy陰czy. Ja nie dostaje za to nic
  • Poziom 12  
    w nexi jak mi nie chcia odpala na zimnym silniku odziwo przyczyna tkwi豉 w przeka積iku od pompy paliwa. rozebra貫m go, psikne貫m wd40 i pali od razu. W golfie 2 benzyna jak odpala貫m, alternator kr璚i i nie chcia zapala, to przyczyna twi豉 w benyks czy jako tak