Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Phillips Kala 200 - antenna out of range

04 Maj 2010 09:07 1454 7
 • Poziom 9  
  Witam,

  Mam taki problem z telefonem Kala 200- kilka dni temu zaczela mrugać ikona anteny. (Tel nie dzwoni, nie ma sygnalu).

  Ma ktoś pomysł jak to ugryźć ? Trzeba się pobawić w ponowną rejestracje ?, da to w ogóle coś ?

  z góry dziękuje za pomoc.
 • Poziom 26  
  Często jest to objaw "zimnych lutów" w modułach radiowych, częściej w słuchawce. Jeśli słuchawka od czasu do czasu łapie kontakt z bazą to potwierdza to co napisałem wcześniej. W takim przypadku może pomóc gorące powietrze i nim potraktować płytkę słuchawki, jak to nie pomoże to również płytkę bazy. Oczywiście można spróbować zalogować słuchawkę.
 • Poziom 10  
  Mam telefon Philips Kala Vox 200 i efekt jest taki że jak ktoś dzwoni do mnie to słuchawka dzwoni ale cały czas miga znaczek antenki na ekranie i przy próbie odbioru ("podniesienia słuchawki") słuchawka daje tylko sygnał biiiiip i rozłącza się jakby na chwile z bazą po czym z powrotem widać na słuchawce kopertę (poczta głosowa) i migający znaczek antenki na ekranie. Oczywiscie jak wciskam przycisk słuchawki podniesionej to nie otrzymuje sygnału z linii telefonicznej tylko również słuchawka robi biiiip i wraca do punktu wyjścia - czyli miga antenka na ekranie.
  Wnioskuje że baza jest chyba ok bo komunikuje się z słuchawka jak ktoś dzwoni do mnie - słuchawka dzwoni, ale jak rozumiem w słuchawce coś jest nie tak (pytanie co?) że nie może nawiązywać połączenia?
  Co oznacza potraktowanie płytki z słuchawki gorącym powietrzem - chodzi tu o użycie słuszarki z gorącym powietrzem? (takie do słuszenia włosów?)
 • Poziom 26  
  Chodzi o stację lutowniczą HOTAIR, która rozgrzewa powietrze od 100 do 450 stopni Celsjusza i tym powietrzem rozgrzewa się luty co może przywrócić do życia wadliwe połączenia elektryczne. Przy pewnej wprawie można użyć nawet zwykłą zapalniczkę.
 • Poziom 10  
  Rozebrałem słuchawkę i na płytce z elektroniką w górnej części są dwie blachy przykrywające (dwa ekrany) - zgaduje że tam jest "moduł radiowy". Czy żeby rozgrzać tym ciepłym powietrzem to trzeba jakość najpierw ściągnąć te ekrany na płytce?
 • Poziom 26  
  Nie musisz ich ściągać, a płytę też trzeba podgrzać po przeciwnej stronie modułu. Chodzi o połączenia modułu z płytką. Po tym zabiegu jak nie będzie komunikacji z bazą można próbować zalogować jeszcze raz, niestety nie pamiętam procedury.
  Powodzenia
 • Poziom 33  
  Logowanie z tego co pamiętam to program 4 lub 6 i kod rc: z bazy 4 cyfry i ok lub program ... stary ten model już by to pamiętać ale mam to gdzieś na papierze jak coś .
 • Poziom 10  
  logowanie słuchawki w tym telefonie jest proste - wybiera sie w menu trzecią pozycje, wprowadza się kod 4-cyfrowy który jest naklejony na spodzie bazy i wciska się przycisk OK.
  Ważne jest to żeby słuchawka sprawnie komunikowała się z bazą.
  Czy to co pisałeś "Robewit" o zapalniczce (bo nie mam HOTAIR) to nie był żart i faktycznie mogę od spodu rozgrzać zapalniczką tą płytkę bez dotykania ją płomieniem zapaliczniczki (bądź nad palnikiem kuchenki gazowej).
  Podgrzewać mam płytke od spodu pod tymi dwoma ekranami?