Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy trudno dorobić pilota do bramy garażowej na układzie HCS

rafiks 19 Sie 2004 17:53 7337 14
  • #1 19 Sie 2004 17:53
    rafiks
    Poziom 18  

Jak rozebrałem pilota to jest tam układ 8 nóżkowy hcs 200 czy da sie dorobić pilota do tej bramy, czy trzeba ten układ zakodować a jeśli tak to skad zdobyć kod idzie jakoś odczytać z originalnego pilota?

0 14
  • #2 20 Sie 2004 09:33
    marmur99
    Poziom 17  

Pilota da się dorobić. Trzeba będzie tylko "nauczyć" odbiornik nowego pilota. Cały ten proces uczenia jest opisany w datasheet układu. O ile dobrze pamiętam to odbiornik można nauczyć do kilku pilotów.

Marmur99

0
  • #3 20 Sie 2004 09:38
    adamjur1
    Poziom 39  

Możeszpołaczyć system bramy garażowej HORMANN Z NAPĘDEM EKOSTAR ( markety-promocje) z układem radiolini Satel Koszt ok 100 zł. Wejście syerujące w napędzie pozwala na zastosowanie dodatkowego sterowania.
    Kod zmienny za każdym uzyciem układ mało popularny do tych zastosowań, trudniej kawalarzom się wstroić.
    Pozdr.J.

0
  • #4 20 Sie 2004 10:41
    rafiks
    Poziom 18  

Mam juz opis tego układu chce zrobic tylko jeden guzik ON/OFF tylko tyle ze z tego układu wychodzi sygnał na pinie TX czy ten sygnał mam teraz wzmocnić po przez jekis wzmacniacz na czestotliwość 433MHz jeśli tak to wie ktoś lub ma jakiś prosty schemat takiego nadajnika?

Acha i jeszcze jedno czy układ HSC bedzie trzeba jakoś zaprogramować?

0
  • #5 20 Sie 2004 14:44
    elektryk
    Poziom 42  

rafiks napisał:
    Acha i jeszcze jedno czy układ HSC bedzie trzeba jakoś zaprogramować?
    Sure, w tym układzie wprowadza się kod cyfrowy który służy do zsynchronizowania pilota i odbiornika. Sprawdź jeszcze czy nie można poprostu douczyć odbiornika do nowego pilota, na allegro sprzedają dużo alarmów i sterowników z układem HCS, może sprzedadzą też gotowego pilota.

0
  • #6 31 Gru 2005 12:20
    jareks91
    Poziom 21  

Witam,
    Mam ten sam problem i pomimo że autor zadal precyzyjnie pytanie to nikt na nie nie odpowiedział. moze teraz.
    Mam brame na pilota w którym jest HCS301. Kupiłem HCS200 i moje pytanie brzmi czy DA se zczytać kod manufaktury z tego starego HCS301 przez jakieś programatory??

Wiem , że potem sie programuje piloty że można mnieć kilka pilotów na jedną bramę ale ten unikalny kod manufaktury musi być wpisany w pilocie i bramie prawda??

Jak to rozwiązać??
    Porszę o pomoc

0
  • #7 02 Sty 2006 21:28
    elektryk
    Poziom 42  

jareks91 napisał:
    Mam brame na pilota w którym jest HCS301. Kupiłem HCS200 i moje pytanie brzmi czy DA se zczytać kod manufaktury z tego starego HCS301 przez jakieś programatory??
    Nie da się odczytać, przynajmniej nie żadną udokumentowaną drogą. System jest tak skonstruoway że znajomość manufacturer code oraz numeru seryjnego (który można podsłuchać z eteru), umożliwia wygenerowanie sygnału identycznego z orginalnym pilotem.
    jareks91 napisał:
    Wiem , że potem sie programuje piloty że można mnieć kilka pilotów na jedną bramę ale ten unikalny kod manufaktury musi być wpisany w pilocie i bramie prawda??
    Chyba tylko można kupić dodatkowy pilot od producenta.

0
  • #8 03 Sty 2006 07:34
    adamjur1
    Poziom 39  

Ja wpodobnej sytuacji zastosowałem oddzielny układ radiolini np Satel lub podobny - piloty do zaprogramownia wg instrukcji, brama ma z pewnością wejście na przycisk sterujący. Koszt dla czterech pilotów ok 100 zł.
    Pozdr.J.

0
  • #9 03 Sty 2006 17:07
    jareks91
    Poziom 21  

adamjur1 napisał:
    Ja wpodobnej sytuacji zastosowałem oddzielny układ radiolini np Satel lub podobny - piloty do zaprogramownia wg instrukcji, brama ma z pewnością wejście na przycisk sterujący. Koszt dla czterech pilotów ok 100 zł.
    Pozdr.J.

Jaki oddzielny układ radiolini, możesz podać szczegóły na czym to polega?

0
  • #10 03 Sty 2006 17:52
    elektryk
    Poziom 42  

jareks91 napisał:
    Jaki oddzielny układ radiolini, możesz podać szczegóły na czym to polega?
    Na tym że niektóre sterowniki do bram mają dodatkowe wejścia do sterowania przy pomocy przycisków podłączonych kablami, wystarczy pod te wejścia podłączyć przekaźniki od odbiornika radiowego (dodatkowego,zewnętrznego).

0
  • #11 03 Sty 2006 20:13
    jareks91
    Poziom 21  

Elektryk masz racje, właśnie też miałem taki pomysł i go wykonam, tylko jak odkopie brame ze śniegu :P
    Zrobie jednak tak:
    W bramie jest odbiornik superheterodyna, bardzo czuły. Poszukam nóżki na nim "out" i tą nóżkę kablekiem podłącze do mojego dekodera, jakiejś prostej kostki i to potem do przekaźnika który bedzie zwierał ten przycisk na 1 s. i brama sie otworzy. a nadajniczek zrobie na koderze tej samej firmy, i wszystko bedzie dobrze działało.:)
    Jeszcze tylko jakbyś mógł to powiedz mi ile mW?? ma nadajnik RT4 do którego można podpiąć zewnętrzną antene?
    Pozdrawiam

0
  • #12 03 Sty 2006 21:46
    adamjur1
    Poziom 39  

No można podobno z dwóch diód zrobić tranzystor ( wierzyłem w to w szkole podstawowej w latach 60-tych) :D
    tylko po co.
    Takie kombinacje mogą powodować "nieatoryzowane" uruchomienia mechanizmu.
    Odpiąć jej odbiornik podpiąć wyjście z:
    http://www.satel.pl/produkty/rx1k.php

Teoretyczny zasięg jest dość duży ale praktycznie powinien być przy tej bramie ( lub wyżej- ja mam na piętrze domu ale wcześniej przygotowałem jedną parę przewodów do sterowania)

No chyba że chodzi o satysfakcję z własnego rozwiązania.....
    Pozdr.J.

0
  • #13 03 Sty 2006 23:22
    jareks91
    Poziom 21  

adamjur1 napisał:

Takie kombinacje mogą powodować "nieatoryzowane" uruchomienia mechanizmu.

HEHEHE :):) no i co z tego????
    Nie ma chyba jeszcze takich czubów którzy by próbowali złamać kod do mojej bramy, a jak chcą to zapraszam :) mi to i tak żadnej szkody nie przyniesie, bo złodziej nie wywarza otwartych drzwi tylko moze przejść przez płot :)
    Pozdrawiam!!

0
  • #14 04 Sty 2006 08:35
    adamjur1
    Poziom 39  

Raczej chodziło mi o przypadkowe z przyczyn zakłóceniowych
    ( przepięcia,stacje komórek,inne urządzenia radiowe)
    Mam przykre doświadczenia w tym zakresie łącznie z podrapaniem lakieru zamykającą się bramą.
    Pozdr.J.

0
  • #15 04 Sty 2006 13:10
    jareks91
    Poziom 21  

adamjur1 napisał:
    Raczej chodziło mi o przypadkowe z przyczyn zakłóceniowych
    ( przepięcia,stacje komórek,inne urządzenia radiowe)

Nie jest to możliwe, gdyż własnie zastosuje na swoim nadajniku koder np: MC145028
    a w odbiorniku zastosuje taki sam dekoder. Wiec mój pilot bedzie wysyłał ciąg zer i jedynek np 10010110 i tylko na tą sekwencje brama sie bedzie otwierać lub zamykać. Zatem przypadkowe wygenerowanie liczby 10010110 jest niemożliwe.

Co do zastosować HCSa w bramach uważam że stosują go tylko i wyłącznie dlatego żeby nie można bylo dorabiać pilota, gdyż samemu wykonany pilot (o lepszych parameytrach) kosztuje ok 30 zł a producenci bram sprzedają za 80 zł.

Pozdrawiam

Dodano po 56 [sekundy]:

A pozatym, zarysowanie lakieru w moim przypadku też jest niemożliwe, gdyż moja brama posiada czujki, tak że sie nie zamknie jak jest przeszkoda miedzy nimi.

0