Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Robot z Lego i Kostka Rubika

tymeczek 04 Maj 2010 11:17 5126 6
  • Robot z Lego i Kostka Rubika Pewnie już nie raz widzieliście roboty układające Kostkę Rubika. Ale czy widzieliście takiego, który został zbudowany z klocków Lego i układa kostkę w niecałe 25 minut? Robot został tak zaprogramowany, by mógł skorzystać z pomocy instrukcji. Tę ma nagraną na telefonie komórkowym. Maszyna odzwierciedla wszystkie ruchy z instruktażowego video. Zobaczcie sami.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Źródło:Make

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #2 04 Maj 2010 14:38
    MATEO XXX
    Poziom 16  

Powinni takie coś wprowadzić do normalnej produkcji takie zestawy LEGO .
    Myśle że byłby popyt .

• #3 04 Maj 2010 15:42
    superhero1235
    Poziom 15  

Chyba miało być 25 sekund a nie minut. Sam już dłuższy czas układam kostkę rubika i nie czuł bym satysfakcji z tego, że jakiś robot ułożył za mnie kostkę. Jedyną satysfakcją może być zrobienie takiego robota i napisanie do niego programu. Ogólnie robocik fajny, ale sam bym takiego nie kupił.

• #4 04 Maj 2010 16:02
    prondzyk
    Poziom 10  

On nie odtwarza z nagranych ruchów tylko najpierw obraca i analizuje a potem sam układa.
    Podobny filmik jest tu tylko, że z kostką 4x4x4:

Link

• #5 04 Maj 2010 20:58
    TokamakPl
    Poziom 16  

Również ciekawy robot na bazie LEGO:

Link

• #6 04 Maj 2010 22:54
    Dj_Pele
    Poziom 16  

Witam

Obejrzałem wszystkie filmiki z tym ze albo mi się wydaje albo na filmiku 2 robot układa kostkę 4x4 jakoś nie po mojemu dużo razy układałem kostkę tego rodzaju i nie przypominam sobie żebym wykonywał ruchy ze zostaje prawy lewy środek krawędzi w innym kolorze tylko powinien zostawać narożny a właściwie 4 na każdej ściance. Czy ktoś może zagęścić o co tu chodzi. A co do projektu to jak to wygląda trzeba napisać ruch do każdej możliwej kombinacji bo jeśli tak to respekt czy to działa na takiej samej zasadzie ze się układa algorytmem.

• #7 05 Maj 2010 01:15
    GruX
    Poziom 18  

Telefon przetwarza dzięki kamerce wbudowanej w telefon aktualny wygląd kostki potem wysyła dane do cegły lego mindstrom's nxt a ta odpowiednio steruje ruchami silników[komunikacja cegła->telefon via bluetooth], tyle widzę z filmiku;) Z tego co mi wiadomo robociki tego typu działają na algorytmie.