Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak Wam idzie matura 2010?

04 May 2010 12:00 3483 39
  • Level 16  
    Witam wszystkich maturzystów!
    I jak wam poszło? Mi tematy bardzo "siadły". Wybrałem ten drugi o Edelmanie. Dużo wiedziałem bo byliśmy na tym w domu kultury a i sprawdzian też był, więc zostało w pamięci. Ogólnie spodziewałem się czegoś gorszego.
    Pozdrawiam. Powodzenia jutro na matmie.
  • TermopastyTermopasty
  • User removed account  
  • Level 15  
    A ja pisałem pierwszy bo o "Zdążyc przed Panem Bogiem" nie zdążyliśmy omówic, zobaczymy... naszkrobałem ponad 3 strony wiec może coś do klucza się złapie.
  • Level 16  
    Bałem się, że będzie coś z Chłopów albo Potopu. Bardzo się ucieszyłem gdy zobaczyłem takie tematy zwłaszcza ten drugi. Ten tekst o Internecie nawet nie był taki zły choć pytania były podchwytliwe. A innym elektrodowiczom jak poszło?
  • Level 35  
    Witam, też pisałem drugi temat. Pierwszy był jak dla mnie trudny, nie pamiętałem tej lekturki. Jutro matma naszczęście. Nie lubie poezji itp więc na matmę idę zadowolony.
  • Level 16  
    To tak jak ja. Też nie kojarzyłem tej lektury. Na matematykę nie narzekam. W końcu jestem na profilu technicznym. Jutro matma a na przyszły tydzień niemiecki pisemny i ustny oraz prezentacja ustna z polskiego. Zobaczymy co to będzie. Najbardziej obawiam się części ustnej z polskiego. Ale trzeba być dobrej myśli.
  • Level 16  
    Jak wrażenia po maturze z matematyki? Moim zdaniem nie była trudna. Większość zadań była prosta. Spodziewałem się czegoś gorszego i trudniejszego. Tym razem Ministerstwo potraktowało ulgowo maturzystów. Polski nie był trudny, matma też do przyjęcia. Tak dalej.
    Pozdrawiam tegorocznych maturzystów.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 19  
    Dokładnie matura z matematyki nie była trudna...
    Dzięki i również dołączam się do pozdrowień
    Najtrudniejsze jeszcze przed nami ustne:(
  • Level 13  
    ustne nie są takie złe jak się wydaje:)z polaka mam już za sobą z pozytywnym wynikiem
  • Level 9  
    slyszlaem ze dzisiejsza maturka z angielskiego byla bardzo mila i przyjemna . siostra pisala i mowila ze bez specalnego uczenia napisala na 50-60%
  • User removed account  
  • Level 16  
    Witam maturzystów.
    Właśnie jestem po ustnej z niemieckiego. Nie mam co narzekać - 100%. Chociaż nie dałbym sobie tyle:D Super komisja się mi trafiła. Troszkę podpowiadali jak widzieli, że się nie pamięta czegoś.
    Pozdrawiam.
  • Level 15  
    A ja dziś z polaka dostałem 95% narazie najlepszy wynik w klasie. A temat łatwy nie był: "Dokonując analizy zgromadzonego materiału, omówic cechy wybranej gwary"
  • Level 16  
    Ja już jestem po wszystkich maturach. Dzisiaj był ustny z polskiego. Wprawdzie tylko 9/20 (bo się komisja przyczepiła do mojego planu wypowiedzi - za bardzo szczegółowy) ale jestem zadowolony. Teraz pozostał tylko egzamin zawodowy z elektroniki. Na nim mi najbardziej zależy.
    Powodzenia na zawodowym elektrodowicze :D
  • Level 28  
    Witajcie :D
    Widzę, że temat umarł, ale chciałbym się też wypowiedzieć.
    Z matur pisemnych mam dość pozytywne wrażenia, Polski był dość prosty, wybrałem również 2 temat, haha i tu mi się pofarciło - akurat w przygotowaniach zapoznałem się z materiałem i tematem. Ciekaw jestem wyniku z matematyki i angielskiego.
    Ustne matury już mam za sobą :D - Polski na 65% (tylko...), i Angielski na 100% (nie chwaląc się) ;)
    Czekam na wyniki z pisemnych bo to mnie ciekawi najbardziej.
    Żadnych dodatkowych przedmiotów nie pisałem.
  • Level 16  
    RAFi X wrote:

Widzę, że temat umarł, ale chciałbym się też wypowiedzieć.

Pewno tegoroczni maturzyści z niepokojem oczekują wyników matur:D Także już jestem po wszystkich maturach. Tak jak RAFi X nie zdawałem dodatkowych przedmiotów. I podobnie miałem 100% z języka obcego - tyle tylko, że z niemieckiego:D
    Tak na marginesie: Nie wie może ktoś kiedy będą wyniki tegorocznych matur?
    Pozdrawiam maturzystów.
  • Level 28  
    Znając życie pewnie około 30 Czerwca :D
  • Level 16  
    To mnie pocieszyłeś:D Ja tak przypuszczałem, że z początkiem czerwca. Kolega RAFi X to też chodzi do technikum jak ja? Bo jeszcze mnie czeka egzamin zawodowy. Teoretycznego to znów się tak nie boję, no chyba, że wymyślą jakieś trudniejsze pytanka. Gorzej z "praktycznym" (bo czy on w rzeczywistości jest praktyczny - oceńcie sami), bo nie wiadomo czy się trafi w kryteria. Próbny nawet mi poszedł dobrze - 90% Jak nie wyjdzie to się podejdzie na drugi rok.:D
  • User removed account  
  • Level 15  
    Tak jak pisałem polski ustny 95%, angol podstawa 90% a rozszerzony nietety tylko 45%. Matematyke szacuję na ok 65%. Pozostyałych nie szacuję bo nie jestem w stanie. Zawodowego się trochę boję i w między czasie SEP E
  • Level 16  
    Ehh... wszystkim Wam dobrze poszedł polski ustny tylko mi niestety. Z przedmiotu zawsze miałem 4 na koniec a tu z ustnej tylko 9/20.
    SEP-a robiłem rok temu z pozytywnym skutkiem. Do pełni szczęścia brakuje zaliczonego zawodowego.
  • Level 28  
    Nie ma się co przejmować wynikami z matury ustnej z Polskiego :D Wg mnie wyniki te nie są w ogóle miarodajne...aż cisną mi się na usta dużo gorsze słowa niż te :D
    Tak bobo21, również jestem (absolwentem) technikum, profil informatyk.
    Egzamin zawodowy...szczerze mówiąc teorii się nie boję, próbne zaliczyłem na 84% i 95%, więc spać spokojnie mogę, ale nie zamierzam też odpuścić ;]
    Co do praktycznego to ponownie...fuszerka wg mnie. Próbny praktyczny oblałem, bo tylko 37% :D Oczywiście nie ma nic do rzeczy że zadanie w pełni było wykonane, ale opis niepełny i kropka. Nie mam pojęcia dlaczego to się nazywa egzamin praktyczny, wg mnie przebieg takiego egzaminu powinien całkiem inaczej wyglądać.
  • Level 16  
    To co teraz dzieje się w szkołach to lekka paranoja. Technikum chyba ma przygotować do wykonywania zawodu. A jaka jest rzeczywistość. 3/4 klasy nie rozróżnia kondensatora od rezystora. Na warsztatach ani razu nie trzymałem w ręku lutownicy. To mają być pracownia i zajęcia praktyczne? Jak już sam nie dążysz do przyswojenia jakiejś tam wiedzy to w żadnym wypadku nie licz na szkołę. Przynajmniej tak było w moim technikum. Sam egzamin to według mnie pic na wodę. Ta forma sprawdzianu w żaden sposób nie sprawdza umiejętności (no chyba, że pisania pod kryteria) praktycznych ucznia. Wielu się śmieje ze szkoły zawodowej. Ale tam chociaż mają długie praktyki a i sam egzamin końcowy jest praktyczny w pełnym znaczeniu tego słowa.
  • Level 28  
    Do wyników z matur już coraz bliżej Panowie :D
    Ja mam takie może trochę niepoważne pytanie, jak się ubieracie na egzamin zawodowy(teoretyczny i praktyczny)?
    Ktoś z Was może ubiega się o tytuł Technik informatyk?
  • Level 16  
    A kolega może już wie kiedy mniej więcej będą dostępne wyniki matur?
    Na egzamin, przynajmniej ja, ubieram się tak jak na matury - czyli garnitur. Ale nie wiem jak to będzie jeśli zacznie tak grzać słońce jak dziś.:D Wtedy to jedynie biała koszula i to z krótkim rękawem:D
    Egzamin coraz bliżej - jak przygotowania? Moje wyglądają tak jak do prawdziwego egzaminu praktycznego:D Czyli lutownica, cyna i składanie nowych układów:D Szkoda, że w rzeczywistości ten praktyczny wygląda inaczej.
  • Level 28  
    No to świetnie, też się zabieram do pracy, ale bardziej to u mnie wygląda że trzeba pisać, pisać...i jeszcze raz pisać! Bzdury...
    Tak, odpowiadałem Ci już na to pytanie 30 czerwca dyrektorzy szkół rozwieszą wyniki w szkołach :)
    Garnitur...też o tym myślałem, ale w taką pogodę zdecydowanie odpada, choćby nie wiem co.
  • Level 16  
    Ja tylko tak przejrzę egzaminy z poprzednich lat. Bo czego się tu uczyć. Trzeba mieć szczęście i trafić w kryteria.:D
    Według mnie to powinny zostać prace dyplomowe. Tylko na jakichś innych zasadach by uczniowie samodzielnie je wykonywali. Później taki absolwent wychodzi z technikum i nie potrafi się posługiwać lutownicą, a co dopiero stworzyć, naprawić jakiś układ:D Paranoja!
  • Level 11  
    Myślę, że będzie gdzieś 40-60% z polskiego podstawa, z maty podstawa 85-95% , mata rozszerzenie 45-55%, biologia podstawa 60-70%, geografia rozszerzenie 50-65%, angol podstawa 70-80%. To są wyniki orientacyjne bo nawet nie ma oficjalnych kluczy. Dokładnie będę wiedział 30 czerwca. Między 8 a 10 jest rozdanie więc się Wam pochwalę. A potem mam zamiar się wybrać na politechnikę (pewnie Gdańska lub Poznańska) i złożę jeszcze na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.