Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

z czego obudowa

19 Sie 2004 18:26 1350 14
  • Poziom 11  
    witam wszystkich, od kilku dni szukam bezskutecznie mdf, wakacje spedzam w malym miasteczku i niestety nie moge go dostac, firmy produkujace meble mowia ze maja juz gotowe -oklejone. zastanawiam sie wiec czy nie zastosowac plyty wiórowej, dodam ze konstrukcja to subwoofer 38l, myslem by mdf byl 18mm, wiec plyte dam 22mm, czy bedzie to duza roznica? wiem ze mdf jest troszke lepszy jesli chodzi o obrobke - szlifowanie. Moze sobie poprostu podjade gdzies do Praktikera i tam kupie...
    Jeszcze sprawa oklejenia, jak sie ma to, czytalem o fornirze i o foli winylowej, chcialbym by byl to fornir - mozecie wiec polecic sklep - ewentualnie produkt , podobnie z okleina, jak sie ma sprawa trudnosci i kosztow.
    dzieki za pomoc
    pozdrawiam
    arek
  • Poziom 13  
    Moim zdaniem do 38l. to mdf nie jest potrzebny !(chyba że masz kasę) wystarczy płyta wiórowa 16-18 i będzie ok. koszt (cała płyta 18mm. 3m2 ok.80 zł) Tobie będzie potrzebny 1-1,5m2 (zależy jakie wymiary). Jeżeli masz sklep pod ręką to najlepiej by było, fachowcy by Ci na pewno doradzili, mogli by Ci to nawet powycinać. Fornir jest trudniejszy w nałożeniu, droższy, ale lepiej wygląda i jest bardziej wytrzymalszy (cena ok.22 zł za 1m2).

Pozdrawiam

• Spec od akustyki
    poszukaj dobrze tej wiorówki, bo ja mam dostep do hurtowni i dostaje uszkodzone płyty (trzasniety naroznik itp) za 30zł za 5m^2. Wiórowka w zupełności wystarczy, można wzmocnic scianki deseczkami drewnianymi.
  • Poziom 11  
    ...mdf jest np. w castoramie(opole), tną na wymiar jak chcesz.
  • Poziom 11  
    a jak sie nazywa taka okleina dostepna w marketach w paskach, ktora sie kladzie na goraco, z tego sa robione te wszytkie biurka i meble, chodzi o wykonczenie bokow? moze cos takiego - tylko czy dostepne to jest gdzies w szerszych kawalkach.
  • Poziom 16  
    taka okleina w szerszych kawałkach, to chyba chodzi Ci o fornir, i jego przykleja się do skrzynki na klej, wygląda to bardzo ładnie, ale i koszta też są wysokie, najtaniej jednak wyjdzie okleina samoprzyelpna,
    pozdrówki
  • Poziom 20  
    PioSz napisał:
    ...mdf jest np. w castoramie(opole), tną na wymiar jak chcesz.

jaka grubosc i po ile?
  • Poziom 18  
    nie wiem czy fornir jest drozszy od okleiny smoprzylepnej u mnie lisc 26x230cm kosztuje kolo 3 zl do tego jeszcze trzeba doliczyc wikol i lakier, ale chyba i tak wychodzi porównywalnie z okleina, a efekt nieporównywalny.
  • Poziom 11  
    wiec zdecyduje sie raczej na fornir, poki co mam troche czasu i moge sie z tym pobawic, a jakm klejem to kleic vikolem ? gdzies czytalem ze butaprenem i zostawic na 24 h do wyschniecia - odpiero mozna cos z tym robic. Pochodze po sklepach i popatrze na ceny - ale dziekuje wszytkim za odpowiedzi.
    arek
  • Poziom 18  
    wikolem na gorąco (żelazkiem), butaprenem klei się fatalnie, długo schnie nie zawsze idealnie złapie i jeszcze cięzko jest rozprowadzić równo co potem widać.
  • Poziom 11  
    wiec smaruje drewno wikolem i fornir, nastepnie rozgrzanym zelazkiem to przyklejam? Ma ktos przepis gdzies na to , znaczy jak dlugo trzeba czekac przed zelazkiem, jak dlugo trzeba czekac do wyschniecia i jak bardzo ma byc nagrzane zelazko, itd, bede wdzieczny
  • Poziom 12  
    Pod żelazkiem fornir sie kurczy, jeden gatunek mniej, drugi bardziej. Jeżeli liść nie pokrywa całej ścianki zostaną szpary. Kup jakiś klej kontaktowy na bazie butaprenu, 15 min i można przycinać krawędzie, a w trakcie jest możliwość korekty położenia. Jeśli nie masz doświadczenia tak jest pewniej.
  • Poziom 10  
    moim skromnym zdaniem :P z fornirem jest za duzo pracy ( otuz zeby go kleic samemu trzeba bardzo dokladnie podocinac jedank największą robote wkłada sie w rozrobienie kleju kostnego ktury jest (wg.mnie) jest najlepszy do klejenia forniru . Polecam oklejine (u mnie na oklejenie 22 l obudowy wyszlo 18zl ) pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Ja wlasnie niedawno skończyłem swojego 50l suba, którego zrobiłem z płyty wiórowej (19mm), a okleiłem go tak jak mówią koledzy wyżej...okleiną samoprzylepna. Efekt jest bardzo dobry. Robi to się szybko i ekonomicznie. Niestety najgorzej jest z krawędziami, należałoby to zrobić tak żeby sie nie poodklejały a z tym jest zawsze kłopot:)
  • Poziom 11  
    zamiesc zdjecie jak mozesz, wlasnie dzwonil stolarz do mnie ze nie wyfrezuje mi dziury pod glosnik, ale mam nadzieje uca mi sie kupic pierscien zeby go skryc, gnd20/80/2. zobaczymy co wyjdzie , postaram sie cos napisac, dziekie za pomoc
    arek