Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka ciśnieniowa do umycia elewacji z zacieków z sadzy.

04 Maj 2010 12:32 13014 7
  • Poziom 13  
    Prosiłbym o polecenie dobrego modelu myjki ciśnieniowej. Myjka będzie używana zapewne raz do roku do mycia tynku silikonowego na elewacji budynku (ok. 300m2), na której w tym roku po zimie niestety pojawiły się paskudne zacieki z sadzy, które wypłynęły z podbitki oraz najlepiej bez dotykowego mycia samochodu. Kwota, jaką chcę przeznaczyć na myjkę to 500zł. Ważne dla jest by wytrzymała kilka lat, a nie kilka myć. Dobrze byłoby, gdyby można było jej podać ciepłą wodę, a także miała jakiś zbiorniczek na środki czyszczące no i dość długi wąż, aby nie było problemu z myciem elewacji. No i z tego co zauważyłem przeglądając poprzednie tematy, aluminiową lub też metalową pompę.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    No to polecam ci myjkę karcher. Napewno wytrzyma ci kilka lat, a nie kilka myć i oczywiści można do nich podłączyć ciepłą wodę. Wąż dość długi ok. 6m. Podaje ci tutaj nr aukcji ze znanego portalu aukcyjnego internetowego :D 1012299965 koszt jej to 499zł. Wejdź i pooglądaj sobie.
  • Poziom 31  
    Myjka to jedno a środki do "szorowania" to drugie wg mnie równie ważne. Możecie coś polecić co nie usunie (rozpuści) brudu razem z tynkiem (silikonem (akrylem)) ( i nie chodzi mi o ciśnienie i dyszę tylko o chemię :-)?.
    A co do polecanej firmy to mam myjkę Karcher'a od 7 lat (myję nią samochód). Sprawuję się nieźle, bez awarii, skuteczność mycia zależna od użytego środka, ale nie narzekam.
  • Poziom 11  
    Karcher to pioneer w dziedzinie myjek, tak jak na buty sportowe mówi się adidasy choć mogą być firmy bazaaar to i na myjki mówi się Karszery. Mysle ze karcher ma największe doświadczenie w tej dziedzinie. Uwarzaj na cisnienie bo jak docieplałem fundament to mi cisnienie poodpryskiwalo izolację bitumiczną. Najważniejsze to ciepła woda, bo w zimnej to detergęty mają z 40% swej mocy
  • Poziom 13  
    Czyli polecana myjka przez kolegę lukasz2173 będzie dobra i spełni moje oczekiwania odnośnie wytrzymałości?

No i jeszcze mam pytania odnośnie myjki. Czy zastosowana w niej pompa, jest w całości aluminiowa, czy tylko jej obudowa jest aluminiowa, a pozostałe jej elementy są z innego tworzywa? Kolejnym jest, czy ma ona możliwość poboru wody ze zbiornika z wodą, czyli czy ma wbudowaną pompkę?
  • Poziom 9  
    Ja się przymierzam do kupienia K5.55. Zastanawiam się także nad Black&Deckerem PW1700 który ma podobne parametry a jest (sic!) ok 300 zł tańszy.

Jak z trwałością tego drugiego?
    Używałbym często: os, dostawczak, ciągniki i maszyny rolnicze, elewacja, ogrodzenie?

Jaka jest żywotność takiej zabawki przy częstej eksploatacji?
  • Poziom 9  
    Oczywiście jeżeli chodzi o myjki z pompą aluminiową to polecam K5.55(cena 890zł) ewentualnie gdybyście potrzebowali myjki do mycia powierzchni płaskich to warto kupić w zestawie K5.55+t400 ułatwia życie:) cena 1090zł. Jeżeli chodzi o myjki z pompami mosiężnymi to ceny zaczynają się od ok 1500zł i tu polecam K 7.91( mocne urządzenie+ dobre wykonanie) Transport oczywiście gratis:) mam też inne urządzenia karcher. Jak coś to piszcie
  • Poziom 10  
    Firma Karcher chyba najlepsza na rynku,ale np ja kupiłem używaną myjkę wersja HD. Wap 6000 Profi - i choć ma już sporo lat(ponad 10lat) nadal super działa,160bar i wąż 10m mi wystarczy,tłoki ceramiczne,wymieniłem tylko oringi (chociaż po rozebraniu stare jeszcze były dobre)i wyczysciłem z kamienia od wody,zakułem końcówki na nowo (koszt ok 30zł)zeby pasowały do nowego modelu pistoletu,za myjkę dałem 450 zł i nie żałuje(myje np.dachy elewacje polbruk itd. po 6-8godz dziennie bez wyłanczania i nic się nie dzieje),bo nowa myjka 160bar wersja przemysłowa HD to pewnie ok 2 tys (K to wersja domowa-też są dobre)