Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujniki cofania phantom bs-2605

04 Maj 2010 15:49 5652 10
  • Poziom 2  
    zamontowalem cztery czujniki (phantom bs-2605 )w tylnym zderzaku i po uruchomieniu samochodu czujniki kilka razy piszcza po czym przestaja czy to jest normalne? oczywiscie samochod jest na luzie.
  • Relpol przekaźniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A poza tym działają normalnie i poprawnie?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    podczas jazdy do przodu zapiszczy raz i gdy wylaczam wsteczny i wrzucam jedynke to tez zapiszczy raz a jaki przekaznik powinienem zamontowac ?
  • Poziom 14  
    Ostatnio montowałem takie czujniki w Astrze III wypasionej wersji, działały na postoju, lecz nie zawsze na odpalonym silniku, mimo iż fizycznie napięcie dochodziło do centralki, jakieś zakłócenia ją wyłączały - powodem był prawdopodobnie układ sprawdzania żarówek. Przekaźnik jest jedynym lekarstwem.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ale nadal brak odpowiedzi, czy działają poprawnie i pokazują odległość?
    Bo krótkie piśnięcia przy włączaniu, to sprawa normalna.
  • Poziom 2  
    tak to dzialaja poprawnie tylko te piski jeden kolega mi mowil ze to jest od instalacji ktora jest w aucie (czyli w BMW rok 2007) i musze jechac do serwisu bo sam tego nie naprawie bo musze miec specjalne przyrzady.

Dodano po 11 [minuty]:

a jesli chodzi o przekaznik czy on moze zaklucac dzialanie komputera ? (ten kolega jest elektronikiem ) tylko ze jak go poprosilem zeby mi to zamontowal to powiedzial ze nie zaklada takich czujnikow bo sa slabej klasy .co o tych czujnikach sadzicie ?
  • Poziom 11  
    eee tam, marudzenie. przekaźnik 12V przed centralką z czujników nie zakłóci Ci kompa. Jak działa, tylko piknie czasami to nie ma co kombinować więcej.
  • Poziom 1  
    Jeśli można to podepnę się do tematu. Również mam dokładane czujniki. Problem jest tego typu, że od pewnego czasu przestał działać głośnik podczas cofania. Szukać bezpiecznika czy też może wymienić głośnik ? Model pdc się nie zgadza jednak nei jestem w stanie określić modelu ponieważ czujniki były zamontowane przez poprzedniego właściciela auta. Jeżeli znajdzie się chętny do pomocy wrzucę zdjęcia. Proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy post na forum.
  • Poziom 10  
    Czujniki Phantoma psują się bardzo, bardzo rzadko.
    Mają trochę niefortunną konstrukcję, myślę tu o dość odstającym kołnierzu.
    Od wielu lat mam następujący zestaw (cenralka Phantom 2600B (B2)+wskaźnik LED).
    Miałem problem, że przy włączeniu wstecznego pokazywał 0,6m i piszczał do zwariowania.
    Teraz nie wiem czy pomogło lekkie nachylenie czujników do góry czy też czyszczenie szczelin pomiędzy czujnikiem a kołnierzem.
    Właśnie w kołnierzu znajdowały się: paprochy, resztki lakieru, kleju, wosku itp.
    I to jak się okazało w aż trzech czujnikach.
    Wydawało mi się z początku, że jest czysto. Najważniejsza jest czystość powierzchni samego czujnika. Niestety nie obyło się bez znalezienia centralki
    i sprawdzenia czy jest sprawna (przepinanie najlepszego czujnika).
    Czujniki mimo, ze kołnierze poodpadały im ze starości to hulają aż miło.
    Proponuję delikatność w obcowaniu z kołnierzami,
    u mnie były bardzo kruche ze względu na wiek (centralka rocznik 2005).