Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec ARISTON UNO - strzela niepokojąco w grzejnikach

04 Maj 2010 18:06 3073 7
  • Poziom 9  
    witam
    posiadam aristona uno 2- funkcyjny
    od pewnego czasu gdy piec się załączy i grzeje to strasznie strzela w grzejnikach,
    najmocniej czuć przy podłogówce jak przyłoze ręke do zaworu to aż drga
    bardzo czesto równiez się zawiesza i musze resetować oraz ostatnio zauważyłem ze w krótkim okresie czasu musiałem uzupełniać wode w układzie
    w momencie "strzelania" ( odglłos jakby ktos francuzem bił w rure) skacze wskazówka od ciśnienia wody
    ma ktoś pomysła czy moge sam na to pomóc czy musze serwis wzywać , mam go juz 2 lata
    jesli ktoś ma jakies info to bardzo prosze o wyjasnienie
    pozdrawiam

Proszę poprawić pisownię - regulamin p.15
    mod - mirrzo
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Najpierw sprawdź podłączenia grzejników, stukot pojawia się niekiedy przy odwrotnym podłączeniu, woda idzie na grzybek a nie pod grzybek i stąd wibracje całego systemu. Kocioł również moze wymagać przeglądu, często zapycha się wewnętrzny by-passe. Skontrolować trzeba również naczynie przeponowe (7litrów, max pojemność zładu 130l), filtry, nastawy mocy...itd. Stukot może być wynikie odłożonego kamienia. Wskazana wizyta twórcy instalacji (może trzeba coś wyjaśnić, dopowiedzieć) i serwisanta aristona.
  • Poziom 9  
    dzięki za info próbuje sie dodzwonic do twórcy ale cisza - poszukam serwisu ariston
    jeszcze raz dzięki
  • Poziom 13  
    prawdopodobnie zapowietrza się instalacja . zbiera si para wodna w układzie powodując skoki ciśnienia .( uderzenia hydrauliczne:) ) . zgodnie z prawami mechaniki płynu. a pompk masz zainstalowana na powrocie czy na zasilaniu ?

mod - mirrzo
  • Poziom 9  
    witam
    pompka nie mam pojęcia gdzie jest zainstalowana
    ten piec to jakaś porażka - wogóle Ariston i Rzeszów
    nie mogę znaleść nikogo kto by mi go przeglądnął i ew. naprawił
    dostałem wkońcu kontakt do byłego serwisanta
    gościu nawet nie oglądnął bo stwierdził po tym co mu opowiedziałem ze szkoda moich pieniędzy na przyjazd (30km) bo to normalka takie strzelanie :( ze niby kamień zbiera sie przy głowicy i z tego powodu ze nie mam otwartych grzejników na fuul ( mam jeszcze kominek i nie potrzebuje grzać wszystkich grzejników ) także szukam dalej kogoś kto mi zrobi przegląd i usunie usterkę
    ale dzięki juz za podanie punktu zaczepienia :)

mod - mirrzo
  • Poziom 13  
    Pompę masz na powrocie.
    Szukałeś Autoryzowanych Serwisantów na stronie Aristona? ( w samym Rzeszowie masz dwóch ) - nie wierzę, że któryś nie pomoże.
    Jeśli głowice się zamkną wówczas w kotle musi zadziałać by-pass, chyba że coś z nim nie tak.
    Chyba, że jeden grzejnik zostawić bez głowicy lub (jak to się robi w kotłach stojących ) założyć zawór różnicy ciśnień.
    Zasilenie z powrotem nie jest gdzieś zamienione?
  • Poziom 13  
    1)proponuje przepłukać kocioł oraz odczynnikiem. sprawdzić szczelność układu jeśli jest to układ zamknięty.
    a) zastosować wodę do napełniania instalacji zgodną z normami (vidi/ PN z użyciem środka antykorozyjnego do kotłów, który zmniejsza możliwość osadzania kamienia ),
    2.) po napełnieniu instalacje odpowietrzyć instalacje .

narysuj mi schemat instancji rzut z góry . oraz pion ., możesz także przesłać mi schemat kotła to coś pomyślimy ..

Inż . Techniki Cieplnej pomoże :) pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    witam
    Panowie wielkie dzięki za porady ale ja działam w branży odzieżowej i schemat kotła oraz schemat instalacji to dla mnie czarna magia
    dzięki wam, w chwili gdy znajdę kogoś do przeglądu będę wiedział co mam mu zlecić do przeglądu :) może go odpowiednio nakieruje
    także jeszcze raz dzięki i muszę to naprawić przed kolejnym sezonem ....