Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Amica PBF4VI508TK (PI6508TK)

04 Maj 2010 21:16 7075 5
  • Poziom 10  
    Witam

Mam taki problem. Otóż zakupiłem płytę indukcyjną (jak w tytule) podłączyłem ją do zasilania 400V 2N~50Hz. Płyta załączyła się tak jak w opisie czyli prawidłowo. Posiadam garnki - rzekomo do indukcji - Stalman z niskiej półki. Problem w tym, że płyta nie wykrywa obecności tych garnków (w instrukcji jest napisane, że jeżeli umieści się garnek nieodpowiedni, na wyświetlaczu cyfra mocy grzejnej będzie pulsowała) tak też się dzieje.
    Stąd moje zapytanie może ktoś ma lub miał do czynienie z tą płytą lub wie jakie garnki do indukcji ta płyta obsłuży na pewno?
    Mam nadzieję, że sama płyta nie jest zepsuta, gdyż nie wyświetlają się żadne alarmy itp.
    Testowałem inne garnki nie przystosowane do indukcji ale też nic nie drgnęło.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Specjalista AGD
    skryn napisał:
    mygen napisał:
    jakie garnki do indukcji ta płyta obsłuży na pewno?

Takie starodawne, babcine, obsłuży na pewno. Mogą być emaliowane w ciapki lub inny deseń. Grunt, żeby były stalowe.
    Tylko nie daj Boże, aluminiowe... :D
    znaczy te co ciągnie magnes :spoko:
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Dziękuję za Wasze odpowiedzi jednkaże tak naprawdę dalej stoję w miejscu. Może ktoś z Was poda jakąś markę która jest "stalowa" i sprawdziłaby się na tej płycie??

Pozdrawiam
  • Poziom 1