Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciągły reset komputera wymiana płyty

04 Maj 2010 22:38 3294 24
  • Poziom 9  
    Witam. Jestem tu początkujący ale mam nadzieje,że znajdzie się ktoś kto zainteresuje się moim problemem.Szukałem trochę w artykułach ale nic dla siebie nie znalazłem. Mój problem polega na każdorazowym resecie komputera przy próbie załadowania systemu Windows XP. Wymieniałem RAM, zasilacz, dysk, grafikę, resetowałem bios i nic to nie dało. Płyta jest niedawno zakupiona, a zdaniem sprzedawcy winny jest wadliwy RAM.Tyle, że jak wcześniej pisałem zmieniałem go i bez efektu.Komputer można odpalić w systemie awaryjnym. Inną istotną sprawą jest to ,że nie można zapisać zmian w biosie. Przy takiej próbie komputer zawiesza się i dopiero po ręcznym resecie zamiany są zapisywane... Jaka może być tego przyczyna??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 17  
    Fakt że nie możesz zapisać zmian w biosie raczej - sugeruje problem płyty. Czy masz jakieś powody aby przypuszczać że to nie winna jest płyta ? Oczywiście poza tym że jest to nowa płyta i że sprzedawca zapewnia ze to nie ona jest winna..
  • Poziom 9  
    no właśnie wszystko by na to wskazywało,że to płyta ale co z nią może być nie tak?? uszkodzenie mechaniczne? zwarcie jakieś?
  • TermopastyTermopasty
  • Spec od komputerów
    Podaj pełną konfigurację sprzętu z danymi zasilacza włącznie.
  • Poziom 9  
    aha jeszcze jedno- płyta nie jest nowa. Kupiona została została zamówiona przez internet. Niby przetestowana. Sprzedawca wydaję się być solidnym, wiec czyżby celowo sprzedał uszkodzona płytę? może to jednak jakiś konflikt sprzętowy, może uszkodzenie w transporcie....pomóżcie bo raczej na zwrot pieniędzy nie mam co liczyć ...

Dodano po 3 [minuty]:

ram 512 DDR , procesor Celeron 2.93 GHZ dysk 2x40gb płyta główna MS 6785 zasilacz 300 W płyta była sprawdzana również na zasilaczu 350 i to samo, grafika geForce2

Dodano po 5 [minuty]:

przez resetem komputera na monitorze pojawia się czarny ekran. Po paru sekundach monitor przechodzi w stan czuwania (jakby nie było sygnału z grafiki) i po następnych kilku sekundach komputer się resetuje. Może to kogoś naprowadzi na odpowiedź....

Dodano po 6 [minuty]:

no trochę zabytek ten komputer ale cóż...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    tak instalowałem na nowym dysku. wcześniej gdy włożyłem stary dysk z systemem. to nawet w trybie awaryjnym nie mogłem odpalić a komputer restartował się z blue screenem. Niestety strasznie szybko znikał ten obraz i nie wiem co tam było napisane.
  • Poziom 43  
    System Windows XP, jaki service pack 2?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Tak System to XP SP2

Dodano po 1 [godziny] 40 [minuty]:

bios nie dość,że nie przyjmuje żadnych zmian to jeszcze jakieś podejrzane ustawienia grafiki ma -AGP 2x. Dlaczego skoro gniazdo AGP na płycie to AGP4x/8x? może to problem z grafika...

Dodano po 8 [minuty]:

na około 10 sek. przez resetem komp "wycisza się" -przestaje pracować dysk, grafika(brak sygnału na monitorze), no i chyba procesor. Słychać tylko chodzące wiatraczki.

Dodano po 13 [minuty]:

nie wiem, czy to ma związek z tym problemem ale podczas instalacji sytemu strasznie wolno zamykają się okna np. ustawień regionalnych (tak jakby komp był "zamulony") Nigdy z czymś takim się nie spotkałem podczas instalacji systemu.
  • Poziom 43  
    Aktualizuj bios płyty głównej, uaktualnij Xp do sp3.
  • Poziom 9  
    bios ktory mam na płycie jest niby najaktualniejszy. Wiec probowac ponownej jego instalacji czy szukac starszej wersji?? a moze wiecie gdzie takiej szukac?

Dodano po 4 [godziny] 53 [minuty]:

Wla

Dodano po 4 [minuty]:

wlasnie dostalem wiadomosc od sprzedawcy, ze jezeli chodzi o bios to ten tak ma - zeby zatwierdzic zmiany trzeba recznie wylaczyc komputer. jezeli chodzi o sam reset to niby wystarczy zainstalowac system potem przestawic w biosie zeby startowal z HDD-0 i gotowe...Czyzby przyczyna byla az tak prozaiczna?...sprawdze wieczorem
  • Moderator Samochody
    Skoro zawiesza się przy zapisywaniu konfiguracji CMOS, to albo jest ona uszkodzona albo padła bateria na płycie.
  • Poziom 9  
    Wyglada to jakby komp sie zawiesil ale przy wychodzeniu z biosu bez zapisywania zmian czy zmiana jakich kolwiek ustawien przebiega bez problemu. A tak jak twierdzil sprzedawca zapisywanie zmian odbywa sie przez wylaczenie kompa.Wiec ten typ tak chyba ma...Czyli problem z biosem by teoretycznie odpadal.Wczoraj inslalowalem XP SP2. Niby instalacja zakonczona ale po wszystkim wyskakuje komunikat o braku dysku z systemem... Dzis sprobuje z SP3. Oby pomoglo...

Dodano po 2 [godziny] 58 [minuty]:

W rozmowie ze sprzedawca dowiedzialem sie jeszcze ze to moze byc wina zle zainstalowanego Windowsa, zle skonfigurowanego dysku ( glownie zworka), lub ustawien biosu.Bo XP SP2 powinien bez problemu obsluzyc ta plyte...Tyle ze jak mozna zle zainstalowac windows? Zwortke mam na Master(zreszta mam tylko 1 dysk) wiec chyba to tez odpada...
  • Poziom 9  
    Chyba nastapił jakiś przełom a mianowicie po odinstalowaniu a trybie awaryjnym sterowników karty graficznej system odpalil sie normalnie. Oczywiscie w najnizszej rozdzielczosci i glebi kolorow.Na innej karcie bylo to samo - dopiero po odinstalowaniu sterownikow w trybie awaryjnym windows odpalil. Tyle ze teraz po instalacji sterowników od grafiki windows znowu nie chcę się zalączyć lub wyskakuje informacja,ze brak dostepu do urzadzenia i sterowniki sie nie moga do konca zainstalowac... Trzeba go odpalać w trybie awaryjnym i odinslalowywac karte...Co z tym fantem? jednak wina płyty? a konkretnie wejscia AGP?
  • Poziom 43  
    Witam.możliwe że jest uszkodzona grafika lub sterowniki masz nie aktualne, poza tym 512 MB pamięci ram to za mało.Miałem wiele przypadków ze komputer w SP2 się zawieszał, restartował po aktualizacji do SP3 wszystko było ok.
  • Poziom 9  
    na sp2 i sp3 jest to samo na dwoch testowanych grafikach(GeForce 2 i GeForce4 400 mx) sterowniki chyba w porzadku ( NVIDIA ForceWare Drivers (Windows 2000/XP 32-bit) 71.84 WHQL International). Ktos moglby mi podpowiedziec jak rozpoznac zwarcie na plycie, bo elekronikiem nie jestem i nie mam pojecia o tym, ale niedaleko wejscia AGP widoczna jest cyna zachodzaca na sasiedni element (zdjecia niestety nie moge poki co wstawic)i moze to jest przyczyna...

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

Sprzedawca twierdzi,ze to niekompatybilna grafika...To wedlug jakich kryteriow ma byc dobrana to tej plyty? GeForce4 bylby nieobslugiwany przez ta plyte?..
  • Moderator Samochody
    Płyta ma AGP 8x i na pewno powinna obsługiwać GeForce 2/4MX. Swoją drogą to już gorszej płyty pod P4 chyba nie mogłeś kupić... to jest niskobudżetowy ("hipermarketowy") model robiony specjalnie dla Mediona (przez MSI).
  • Poziom 41  
    Grafika na pewno nie jest niekompatybilna. Pracuje jako x2, bo dla gf2 to maksymalna prędkość. Spróbował bym zastosować starsze sterowniki.

No i przede wszystkim sprawdził bym napięcie baterii.

Dodano po 16 [sekundy]:

• Poziom 9  
    No zaluje ze zakupilem ta plyte, choc nie myslalem ze MSI taki badziew wypuszcza(swoja droge slyszalem opinie ze MSI ma dobre plyty i to mnie podkusilo). Sprobuje po poludniu z tymi starszymi sterownikami. Jak to nie pomoze to niech zabiera ta plyte i wymienia na inna.
  • Poziom 31  
    GF2 (również MX) obsługuje szynę AGPx4.
  • Moderator Samochody
    Karty AGP 2x to byś nie włożył do slotu AGP w tej płycie (wycięcie nie z tej strony)... a zarówno GeForce 2MX jak i 4MX obsługują AGP 4x i obydwie bazują na GeForce 2. Te karty działają zarówno na płytach z AGP 2x jak i 4x/8x.
  • Poziom 9  
    Czyli jezeli na starszych sterownikach to nie ruszy to chyba bedzie ostateczny dowod na to ze plyta jest wadliwa...

Dodano po 6 [minuty]:

a co myslicie o tym,ze cala ta sytuacja moze byc spowodowana zwarciem na plycie?Wieczorem postaram sie zamiescic zdjecie tego chyba(nie znam sie zbytnio na tym)wadliwego lutu na plycie.

Dodano po 4 [godziny] 1 [minuty]:

fotka z płyty głównej. Czy ten lut możne powodować zwarcie i w efekcie problemy z grafiką?
    Ciągły reset komputera wymiana płyty

Dodano po 4 [godziny] 35 [minuty]:

Czy ktoś pomoże ocenić tą fotke?
  • Poziom 43  
    Witam, fotka słabej jakości trudno ocenić czy jest tam jakieś zwarcie.