Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zanikajacy czas wtrysku benzyny Land Rover 1,8

maro504 04 Maj 2010 23:29 1899 2
  • #1 04 Maj 2010 23:29
    maro504
    Poziom 10  

Witam wszystkich i prosze o rade.Zamontowalem sekwencje do Land Rovera 1,8 i problem pojawil sie juz podczas mapowania silnika a mianowicie zauwazylem jedna rzecz ze podczas dodawania gazu-przyspieszanie,nastepuje na ulamek sekundy zanik czasu wtrysku benzyny.Zanik tego czasu benzyny jest nieodczuwalny podczas jazdy na benzynie ale na gazie jest wielki problem bo szarpie wtedy silnikiem.Gdy silnik chodzi na wolnych obrotach to czas wtrysku benzyny jest w granicach 3,20ms a w momencie dodawania gazu czas wtrysku benzyny potrafi zniknac zamiast wzrastac tzn.na krotka chwile odczytuje parametry 0ms a po chwili dopiero zaczyna narastac na 10ms.Nie wiem czego szukac by wyeliminowac te zjawisko dodam ze po odlaczeniu wtyczki z TPS objawy ustepuja i silnik bez szarpniec przyspiesza na LPG,na dodatek wymienilem czujnik polozenia przepustnicy ale bez efektu problem pozostal nadal.Moze mial ktos podobny przypadek lub ma jakies propozycje naprawy za co byl bym bardzo wdzieczny

0 2
  • #2 08 Maj 2010 17:37
    guta72
    Poziom 9  

A jaką masz elektronikę gazową? Pytam bo mam identyczny objaw (i jeszcze inne opisane tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1647514.html) w zenicie. Też sprawdzałem wszystko co możliwe i nic nie znalazłem. Na środę jestem umówiony z gazownikiem to może będę wiedział coś więcej. Po rozmowie telefonicznej sugerował że to uszkodzony sterownik co by mogło pasować biorąc pod uwagę inne objawy i to że już raz ten sterownik mi padł. Najprościej jest to sprawdzić podmieniając sterownik od gazu lub całkowicie go wypinając tylko że wtedy trzeba w kostce od kompa zmostkować przewody odcinające wtryskiwacze i sprawdzić jak teraz wszystko chodzi przy pomocy testera diagnostycznego podpiętego pod ecu benzyny.

1
  • #3 08 Maj 2010 21:08
    maro504
    Poziom 10  

Elektronika AG Lecho-powiem tak ze na benzynie autko chodzi podczas jazdy dobrze,nieodczowalna jest nierownomierna praca silnika dla normalnego kierowcy ale na gazie to juz porazka szarpie tak bardzo ze zgroza a na wolnych obrotach szarpie czy na benzynie czy gazie tak samo silnikiem-czuc to nawet po kierownicy jak sie drgania przenosza.Dodam ze przed montazem lpg silnik pracowal z tymi samymi objawami czyli byla odczowalna nierownomierna praca na wolnych obrotach na benzynie ale podczas jazdy bylo juz ok a po montazu objawy zpotegowaly sie lecz juz jest wszystko ok.Ustawilem filtracje wtrysku przy zanikajacym sygnale i dziala ale dalej nie wiem co jest przyczyna takiej nierownej pracy silnika,bo usonalem tylko skutki tej nierownej pracy boje sie ze problem znow po jakims czasie powroci

0