Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

programowanie pilota nice flor-s

mefcios 05 Maj 2010 15:31 21316 4
  • #1 05 Maj 2010 15:31
    mefcios
    Poziom 9  

witam! mam problem, a mianowicie zgubilem pilot do swojej bramy garazowej, wiec bylem zmuszony kupic nowy. teraz nie wiem jak go zaprogramowac. pilot jest z dwoma przyciskami. o taki ---> http://www.peiter.pl/Allegro/Peiter/foto/piloty/nice-flo2r.jpg prosze o szybka pomoc. z gory dzieki ;)

2 4
  • #3 24 Cze 2013 22:06
    alski
    Poziom 1  

Witam
    Odgrzewam trochę temat ale potrzebuję pomocy... :?
    Rys sytuacyjny:
    1. pilot nice flor-s 4 kanałowy
    2. górny rząd obsługuje dwie niezależne bramy garażowe
    3. dolne dwa otwierają bramy wjazdowe - jeden obie, drugi tylko jedną połowę
    4. zgubiłem pilot; żeby się zabezpieczyć przed niespodziewanym gościem skasowałem z obu napędów garażowych wszystkie piloty - z powodzeniem!
    5. programuję jedną bramę garażową na przycisk górny rząd po lewej czyli nazwijmy nr 1 - wszystko ok!
    6. programuję prawy górny przycisk czyli nr 2 i zonk!
    Efekt przycisk 1 zaprogramował też drugą i otwiera obie bramy garażowe buuuu!
    Nic nie dało że po zaprogramowaniu wyłączyłem z prądu napęd pierwszy już zaprogramowany i poszedłem do drugiego; co bym nie robił nie chce mi zaprogramować wcale przycisku nr 2...

Ręce mi opadły...

Zdanie zaczyna się wielką literą. [retrofood]

0
  • #4 26 Cze 2013 14:55
    rtvserwisant
    Poziom 21  

Widocznie nie wykasowałeś pilotów z radia.

Wykasuj jeszcze raz z wszystkich bram wszystkie piloty i zainstaluj je jeszcze raz.

0
  • #5 27 Cze 2013 23:14
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Instrukcja powyżej dotyczy stareńkich odbiorników, nowe odbiorniki Flor SMXI (zapalniczki) programuje się - jak wszystkie inne serii SM - na 2 sposoby (http://manuals.easygates.co.uk/nice-smxi-smif-smxis-manual/).
    Może używasz sposobu 1 - który przypisuje odgórnie wszystkie guziki pilota do wszystkich dostępnych kanałów 1 odbiornika. Dopiero sposób 2 umożliwia dowolne żonglowanie kanałami i odbiornikami.

2