Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner HP 5100C

20 Sie 2004 00:43 1044 3
  • Poziom 43  
    jest to ciut muzealny skaner, jednak wybrałem go w ramach 'promocji' i wygody, która mi pasuje przy jego obsłudze.

Problem jest następujący: Po 10 dniach nieużywania:

Taśma ślizga się po kole bezpośrednio współpracującym przez przekładnie z silnikiem. Po pewnym czasie trzasków, Wózek wyjeżdża w kierunku szyby, po czym nie jest wykrywany punkt kontrolny, informujący o początku "szyby" nastepnie skaner przewozi wózek na sam koniec (w kierunku do frontu. Po czym wykonuje ruch w te i we wte (oryginalnie ten skaner idzie ruchem półwahadłowym. Gdy już zeskanuje materiał z jednego miejsca wraca po czym znowu nastepuje tyrkotanie.

Dzieje się teraz praktycznie non stop. Do tego dochodzi inny problem, pojawianie się dodatkowych poziomych linii w kolorach podstawowych, czerwień zieleń, niebieski , w dodatku jest moira pod kontem 45 stopni.

Moje pytanie dotyczy co można jeszcze zrobić i czy się wogule się oppłaca się to robic. Na razie wyeliminowałem wszelkie problemy ze sterownikiem, z kablem, zasilanie, mechaniczne, wszystkie tryby naoliwione.

Co mogło się stac przez te 10 dni nieużywania, przypuszczam na 90% że skaner nie został zrzucony z podestu podczas przysłowiowego podlewania kwiatków przez sąsiadke.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 17  
    Witam.
    Wiec przyczyn moze byc kilka.
    1 ) Jedna z najgorszych walnieta elektronika,
    2 ) Zabrudzona optyka skanera
    3 ) Niewiem czy pisze glupoty ale powinien byc jeszcze czujnik pozycji skanera gdzies w miejscu jego parkowania.
    4 ) Niewszystkich elementów mechaniki sie oliwi.
    5) Sprawdz naciag paska zebatego napedowego lampy, moze sie przetarl delikatnie i jest zbyt luzny,
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 43  
    5) pasek nie jest zbyt luxny - jest dociśnięty dość mocno.
    2) optyka działa już
    3) prawdopodobnie ten czujnik jest w silniku - gdy zwiększa się opór wózek staje.

1) A teraz powiem co zdiagnozowałem - skaner nie może chodzic wciąż włączony - prawdopodobnie cos sie przegrzewa. Skaner nie ma wyłacznika - chodzil bez przerwy przez miesiąc. Przegrzała się elektronika. To tyle. możliwe, że coś niepokojącego dzieje się w zasilaniu.
  • Poziom 43  
    Problem rozwiązany. Efektem aż tak wadliwej pracy skanera był konflikt sterownika , z ... ASUS Probe i sterami płyty, w tymze programie, podczas skanowania malało napięcie poza procesorem (1,65V). Napięcia mieżyłem miernikiem podczas skanowania. Wszystko było w prorządku. Po odinstalowaniu asus probe, wszystko wróciło do normy. Na razie