Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra II, 1,7DTi-kontrolka oleju

koksiarz6 05 Maj 2010 19:40 5099 1
  • #1 05 Maj 2010 19:40
    koksiarz6
    Poziom 8  

Witam.
    Ostatnio zauważyłem w moim samochodzie, że zapala mi się "kontrolka ciśnienia lub stanu oleju". Po zapaleniu samochodu porostu nie gaśnie i świeci się przez jakiś czas, gaśnie z reguły po przejechaniu ok 1-2km, czasem gaśnie zaraz po zapaleniu samochodu (czyli wszystko ok), a zdarzało się i tak że świeciła się przez dłuższy czas. Poziom oleju jest oczywiście ok, z samochodem nie dzieje się nic niepokojącego, wydaje się że jest wszystko ok.
    wiem że ma ona również coś wspólnego z ciśnieniem?? chciałbym aby ktoś przybliżył mi ten temat zanim udam się do mechanika. Chciałbym się wiec dowiedzieć co jeszcze może oznaczać ta kontrolka i czy może byc to jakaś poważna usterka???

0 1
  • #2 05 Maj 2010 19:52
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przede wszystkim, to ona NIE MA nic wspólnego z poziomem oleju, a tylko z ciśnieniem oleju. Jeśli się świeci w czasie pracy silnika, a poziom oleju jest prawidłowy, to są dwie przyczyny:
    - uszkodzony czujnik ciśnienia,
    - niskie ciśnienie w układzie smarowania.
    Użytkowanie auta w pierwszym przypadku niczym nie grozi, natomiast w drugim, to czysta głupota i grozi totalnym uszkodzeniem silnika. Należy podjechać, zastąpić czujnik manometrem i sprawdzić ciśnienie w układzie.

-1