Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stacjonarny - centralka - GSM

krystian k 20 Sie 2004 00:55 5059 21
  • #1 20 Sie 2004 00:55
    krystian k
    Specjalista - kserokopiarki

witam
    potrzebuję żeby jeśli ktoś dzwoni do mnie na stacjonarny to żeby np taka centralka w połączeniu z GSM przekierowała sygnał na komórkę . W telekomunikacji jest przekierowanie rozmowy ale za to wtedy ja płacę a ponieważ mam pracę w teranie to chciałbym odbierać stacjonarny na tel komórkowym ale za to nie płacić . W chwili obecnej mam po prostu przekierokany numer na komóre !!!!!

0 21
  • #2 20 Sie 2004 02:14
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

A niby jak "centrala " ma przekieroweać na komórkę- po tajnej bezpłatnej sieci?? Jeżeli centala abonencka ma bramke GSM to też za to płacisz.
    Innej możliwości nie ma.

0
  • #3 20 Sie 2004 07:26
    Zutket
    Poziom 31  

Witam.
    Należy dodać, że mimo wszystko połączenie przez bramkę będzie o wiele tańsze od przekierowania na łączach T-sy. A jeżeli w bramce jest karta z dużym limitem minut i przy dużym ruch telefonicznym to można traktować prawie jak za darmo. Pod warunkiem że właściciel centrali zapłaci za abonament i bramkę.
    Jak znajdziesz inne rozwiązanie to daj znać.
    Powodzenia. :)

0
  • #4 20 Sie 2004 08:29
    krystian k

chodzi o taką cemtralkę czy coś aby była możliwość podłączenia tel komórkowego albo zamontowania w niej karty GSM , żeby nr stacjonarny dobijajacy sie do centrali był przełaczany na GSM jako np. na wewnętrzny .

0
  • #5 20 Sie 2004 09:45
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

NIe da się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Technicznie nemożliwe!
    To zawsze jest połączenie zewnetrzne!
    Telefonu GSM nie da się zlogowac jako numeru wewnętrznego!
    Opłata zalezy od taryfy i tego co utargujesz u operatora GSM zawsze jest to połączenie wenątrz sieci GSM.

0
  • #6 20 Sie 2004 09:52
    adamjur1
    Poziom 39  

Takie rozwiązania są dostępne, ale musisz przekalkulować koszty przekierowania, i porownać je z kosztami zakupu centralki ok1000,bramki komórkowej też ok 1000, i abonamentu do tej bramki ~100. czy koszty przekierowanych rozmów przekraczają 100 zł miesięczie ? inaczej nie warto. A może automatyczna sekretarka ?
    Pozdr. J.

0
  • #7 20 Sie 2004 10:35
    zbv
    Poziom 20  

Jakakolwiek centralka z portami linii miejskich analogowych i z funkcją przekierowania na miasto na jedną linię miejską podłącza się sygnał z TPSA na drugą bramkę GSM . Z aparatu wewnętrznego przekierowanie na linię miejską z bramką i wszystko hula tylko trzega płacić za połaczenie GSM-GSM.

0
  • #8 22 Sie 2004 22:48
    krystian k

zbv napisał:
    Jakakolwiek centralka z portami linii miejskich analogowych i z funkcją przekierowania na miasto na jedną linię miejską podłącza się sygnał z TPSA na drugą bramkę GSM . Z aparatu wewnętrznego przekierowanie na linię miejską z bramką i wszystko hula tylko trzega płacić za połaczenie GSM-GSM.

jak bys mógł to jaśniej co i jak podłaczyć tak jak ty to widzisz . Rozpisz schemat i urządzenia - dzięki

0
  • #9 23 Sie 2004 06:08
    jaro41
    Poziom 25  

:D Witka. Potrzebujesz : centralki ( z minimum dwiema liniami miejskimi ), ale tak "elastycznej", abyś mógł w programie ustawiać niezależnie parametry dla tych linii, przekierowania, możliwość programowania numerów do przekierowania ; bramki GSM ( będzie Cię łączyła z centralką ). Centralę trzeba tak zaprogramować , aby w czasie Twojej nieobecności ( gdy ktoś zadzwoni ), przekierowała rozmowę z dzwoniącej linii miejskiej na drugą linię miejską ( tak zaprogramowaną, aby wybierała numer Twojej komórki ) z podłączoną bramką GSM. Do tego trzeba , oczywiście, drugą kartę SIM ( Masz wtedy rozmowę GSM - GSM, która jest tańsza od TP S.A.).
    Nara

0
  • #10 23 Sie 2004 13:44
    krystian k

witam
    czy ta bramka GSM to dodatkowe urządzenie czy wystepuje w centralkach . A jakie przykładowe centralki dobre i niedrogie . Jak wygląda ta bramka ( skrzynka do której wkłada sie karte GSM mniej więcej jak skonfogurować itp ? Po prostu tego niewidziałem dlatego pytam jak laik na codzień servisuje kserokopiarki wiec wybaczcie za moje prostackie pytania .

0
  • #11 23 Sie 2004 18:52
    adamjur1
    Poziom 39  

Bramka GSM to oddzielne urządzenie , takie specjalny telefom komórkowy ( bez ukłdu rozmównego- z reguły ma wyjście na zwykły aparat telefoniczny, który oprócz tego że działa normalnie to służy do programowania) podłaczany do centralki np jako jeszcze jedno wyjście na miasto. wygłąda bardzo rónie ,zaleznie od producenta, nokie są bardzo ładne. Czasem występują jako karty rziszerzeń do central, z reguły są zewnętrze.
    Pozdr. J.

0
  • #12 23 Sie 2004 20:20
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

A koszt to
    centrala 1000 pln wzwyż
    bramka 1000pln sztuka a wypada 2 sztuki..
    Montaż instalacja,programowanie kilkaset
    serwisowanie- sam sknocisz lub cos się pomiesza od sztuki lub abonament.
    Abonament do bramki GSM ile utargujesz.
    O czymś taki jak rozpiska urządzeń,schemat?? podłaczeń i ceny i konkretne typy nie masz co marzyć. Albo sam szukaj albo trzeba kogoś wynająć.
    Zadam pytanie równoważne: mam xerokopiarke Canon taka mała,na pojedyncze kartki nie kopiuje,Pisze " Paper jam" a w srodku nic nie ma -sprawdziłem! Za to z tyłu gdzie wychodziły kopie wylazła jakaś półprzeżroczysta folia i ani a te ani wewte.A nic takiego tam nie wkładałem!.-coś ja trzyma i zgrzyta.
    JAk to naprawić?
    WW
    Jak to naprawić?

0
  • #13 24 Sie 2004 00:57
    krystian k

witam
    dzieki za rady .
    Kserokopiarka - jeśli niema papieru w srodku to znaczy że któryś z czójników foto optycznych jest otwarty albo zawiesił sie z jakiegos powodu , wspomniana folia to prawdopodobnie folia teflonowa na wałku grzewczym - tym gorącym . Jak byś podał jeszcze model tej maszyny to powiem coś wiecej

0
  • #14 25 Sie 2004 10:58
    mike1234
    Poziom 2  

mała uwaga do W.Wojtek :
    bramka wystarczy jedna

PZDR dla wszystkich

0
  • #15 25 Sie 2004 13:26
    adamjur1
    Poziom 39  

Kolega w.wojtek miał chyba na myśli dwa wejścia z zewnątrz do centralki, jedno normalne a drugie na abramce GSM
    Pozdr.J.

0
  • #16 25 Sie 2004 13:33
    krystian k

Witam
    własnie zakupiłem Stację bazową do podłaczenia tel. komórkowego do sieci stacjonarnej . Sprzęt nazywa się Siemens 2 Phone HomeStation z Niemiec bo w polsce chyba niesłyszeli . Stacja wygląda jak ( tel bezprzewodowy , z tym wyjatkiem że na widełki stawia sie tel komórkowy ( jaki kolwiek Siemens począwszy od C25 ( gniazdo ) , instrukcja po polsku no i całość 400 zł + 80 przesyłka . Jak przyjdzie to powiem jak sie spisuje

0
  • #17 25 Sie 2004 14:22
    adamjur1
    Poziom 39  

Z niecierpliwością czekam na informacje szczegółowe, czy faktycznie zadziała w oczekiwanej funkcji, jak się zasila, czy zasila też aparat komórkowy, sposób wychodzenia z sieci lokalnej ( centralki) na sieć GSM. Jeżeli od strony centralki jest w stanie udawać linię miejską to pozwoli na zastosowanie w systemach monitoringu, malych systemach alarmowych itd.
    Pozdr. J.

0
  • #18 08 Wrz 2004 18:04
    Andrzej0
    Poziom 12  

Najbardziej mnie zastanawia ta półprzezroczysta folia :)
    Co do home station siemensa kiedyś tym handlowaliśmy ale jeśli to to samo klienci narzekali na dużą zawodnośc przy większym obciążeniu.
    Na pewno nie nadaje się do firmy która generuja spory ruch.
    Poza tym zwyczajne adaptery GSM są w coraz rozsądniejszej cenie (2N - Ateus Standard+ za 1425) a oferują nieporównywanie większą funkcjonalność

0
  • #19 08 Wrz 2004 23:27
    Zutket
    Poziom 31  

Witam
    Do Krystian.K. Niestety z doświadczenia wiem że bramka zrobiona na sprzęcie, jaki opisałeś sprawuje się dość marnie. Trzeba systematycznie, co jakiś czas resetować przystawkę przez wyłączanie zasilania. Jak do tej pory to jedynie bramki Nokii (z tych tańszych) sprawują się przyzwoicie.
    Pozdrawiam.
    :)

0
  • #20 22 Wrz 2004 22:12
    drtailor1969
    Poziom 11  

Bramki Siemens 2Phone (też kupionej na Allegro od gościa z Niemiec)używam już od DŁUGIEGO czasu (wcześniej używałem wspomnianej HomeStation) i muszę przyznać, że w stosunku do poprzedniej ta jest jak niemo a ziemia... Żadnych sprzęgów itd itp...

Pozdrawiam

drtailor

0
  • #21 22 Wrz 2004 23:15
    krystian k

a centrala jaka jest dobra i tania , np taka tylko za normalnąkase : KX-TD816

0
  • #22 12 Paź 2004 22:47
    krystian k

Mam już centralę KX TD 816G . Potrzebna Instrukcja I obsługi i Instalacji PO POLSKU ale jak niema to i po wyspiarsku , centrale zakupiłem z terenu byłej NRD , pudło jest wielkie i co dalej . Pomocy

0