Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z laptopem zawieszanie.

05 Maj 2010 20:24 2376 7
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Posiadam laptop Acer aspire 5930G Intel C2D P7350 2.0GHz zegar, 1033Mhz, 4GbRam, geForce 9300m gs, Bluray disc, Ms Windows Vista, karta sieci bezprzebowowej Intel 5100.
    Laptop jest na gwarancji ale serwis nie wykrywa mojej ustarki mimo tego ze przesyłam im filmy obrazujace usterke, poprostu serwis Acera mnie oszukuje.

Moj problem ze sprzetem to: zawieszanie sie systemu podczas pracy na bateri notorycznie sie zawiesza nawet przy braku obciazenia, Natomiast kiedy urzywam komputera na zasilaczu gdy wylacze przyciskiem siec wifi to po jakims czasie nastepuje zawieszenie. Wyglada to w ten sposób ze ekran ulega zamrozeniu i jedyne co mozna zrobic to reset. Komputer gdy sie zawiesi nie odpowiada dzwiekiem na wlozenie np.pendrive kontrolka dysku nie migocze. Gdy przywruce system do ustawien fabrycznych z dysku servisowego jest identycznie. Boje sie ze system na partycji servisowej moze ma jakiś bład. Pytanie do Państwa co moze powodować problem? Czy jest jakis progarm który przetestuje moj komputer i znajdzie blad jesli to jest programowa sprawa? Dodam jeszce ze komputer był juz 4 razy u tych oszustów w czechach. Problemy: 1. od nowosci wentylator buczał trzeba bylo leciutko walnac to przestawał, wiec wymienili i wszystko było ok. 2.Podczas instalowania aktualizacji porgramow zabespieczajacych od acera, podczas instalacji utworzylo sie haslo na bios ktore zaczelo mnie meczyć wiec poprosiłem pomoc techniczna acer o instrukcje jak to wylaczyć w biosie, po zastosowaniu sie do ich instrukcji w biosie phoneix zamiast wylaczyć haslo doszlo do zablokowania czego skutekiem bylo nowe haslo ktorego nieznałem, w instrukcji kazano mi abym zostawił pole na nowe haslo puste po tym juz nie znalem hasla. Serwis stwierdzil ze byla to wadliwa plyta glowna wiec wymienil.
    3.Komputer po drugim serwisie przyszedł do mnie uszkodzony brak dzialania sieci wifi, samoczynnie wypadajaca zaslepka pcima, wiec odeslalem.
    4. Wyslalem komputer z obecnym problemem zawieszanie dodalem płyte dvd z 40 filmami obarzujacymi jak komputer sie zawiesza podczas pracy filmy opoieczetowane data i godzina. Stwierdzono ze problem nie istnieje i zabrali mi płyte dvd oraz odeslali do mnie. Mam te filmy na innej plycie zamierzam wykorzystac to jakos zeby mi moze kompuer wymienili albo oddali kase ale to juz sprawa dla rzecznika konsumęta.

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu. podalem wam wszystko co wiem na temat laptopa.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Maiłem kiedyś na warsztacie laptopa, też Acer'a i miał bardzo podobne objawy, może nie dokładnie takie same, ale podobne. Bardzo mnie to zaciekawiło bo sprzętowo komp był sprawny, po wyjęciu baterii działał bez zarzutu. Siedziałem nad tym ładnych parę godzin i doszedłem że na tym kompie nie działa jak należy sterownik ACPI. Próbowałem go podmienić na inny ściągnięty ze strony microsoftu, ale niestety nie pomogło. Ostatecznie po prostu wyłączyłem go w menadżerze urządzeń i wszystko grało. Jedyna niedogodność wynikająca z braku tego sterownika jest taka, że system nie monitoruje stanu baterii, a poza tym bez zmian.

Nie gwarantuję że w twoim przypadku rozwiąże to problem, ale myślę że warto spróbować.
  • Poziom 9  
    O dziekuje za odpowiedz. Wiesz od poczatku wszystko mi dzialalo ok ale teraz jak wymienili plyte główna to sie tak dzieje. Wiesz moze jak im udowodnić to? Moze jak bym jakis raport z innego serwisu skierował do nich?

A jak mozna rozwiazac problem z przyciskiem wylaczania sieci wifi? Wylaczam klikajac przycisk wifi karte sieciowa a po paru minutach zawias?

Dodano po 2 [minuty]:

Teraz np. siedze sobie juz z 40 minut na bateri i dziala ok wszystko. Dziwny ten problem. Nie robiłoby mi to wieliej ruznicy tylko ze ja nieraz pracuje w autoCadzie albo Revicie i jak sie zawiesi to caly projekt diabli biorą.
  • Poziom 12  
    U ciebie wygląda to na jakiś sprzętowy problem. Udowodnić im to na własną rękę chyba się nie uda. Myślę że pierwsze co powinieneś zrobić to w normalny sposób zainstalować windowsa, a nie z recover disk'u. Możesz też ściągnąć sobie jakieś programiki i testować sprzęt po kolei ( http://www.dobreprogramy.pl/Testowanie-i-diagnostyka,Kategoria,Windows,42.html ). Zwróć też uwagę na temperaturę procesora.
    Możesz też opisać swoje perypetie z serwisem i wysłać je jako zażalenie do głównej siedziby acera w Polsce, w końcu oni są odpowiedzialni również za serwis.
  • Poziom 9  
    Paczcie co serwis Acera w Czechach robi z komputerami.

Aha wylaczecie ACPI nie dalo oczekiwanego rezultatu.

Filmy usunąłem, bo to nie wątek o ciekawostkach (związek materiałów w linkach z tematem był żaden).
    Tobie zaś pozostawiam bezzwłoczne usunięcie błędów.

Matuzalem
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Niestety nie moge osobiście odwiedzić serwisu bo jest on w Czechach jakies 300Km albo wiecej od granicy... Czy ktoś miał podobny problem?
  • Poziom 10  
    A ta Vista jest 32 czy 64 bity? Bo jak w pierwszym przypadku to lipa i system ma problemy z utrzymaniem 4 GB RAMu(bo 32 bitowy system raczej nieobsługuje więcej niż 3 GB)
    Sprubuj odpalić go na jakimś Linuxie Live CD ażeby wykluczyć winę systemu