Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Otwarta sieć osiedlowa - jak złapać słaby sygnał?

chatmen21 06 Maj 2010 13:03 1517 5
  • #1 06 Maj 2010 13:03
    chatmen21
    Poziom 9  

Witam
    Znalazłem na moim osiedlu otwartą sieć wifi.
    Sygnał tej sieci znalazłem za pomocą telefonu Nokia 5800 z wifi. Sygnał łapie tylko na balkonie. I tu teraz moje pytanie czy jest jakieś urządzenie i jak się nazywa które by potrafiło wzmocnić ten sygnał i wysłać go do odalonego o 15 metrów w innym pokoju komputera stacjonarnego (bo w tym pokoju gdzie mam komputer tego sygnału nie ma). Acha i jeszcze jedno czy to urzędzenie potrafiło by samo sie ustawić do tej sieci bo telefon sam się ustawił a ja nieznam parametrów tej sieci. Bo w telefonie wyszukało mi tylko tą sieć i dałem połącz i był internet.
    Proszę o odpowiedz czy jest jakaś możliwość połączenia tej sieci z moim komputerem stacjonarnym.

0 5
  • #4 07 Maj 2010 09:07
    Darrieus
    Poziom 38  

Stanley_P napisał:
    piterus99 napisał:
    To nielegalne

A niby dlaczego? Może to darmowy hotspot?

Do Autora topicu: na przykład Airlive G.DUO, zobacz tutaj:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7825026#7825026

Pozdrawiam -

Stanley

Z tego samego powodu z którego nie odjeżdża się czyimś samochodem z pod sklepu bo zostawił kluczyki w stacyjce. Może to darmowy samochód ? :lol:

0
  • #5 07 Maj 2010 09:38
    GladiroR
    Poziom 26  

Polecam poczytać:
    http://www.google.pl/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=niezabezpieczone+sieci

Szczerze mówiąc temat dosyć trudny z uwagi na istniejące hot spoty. Bo teoretycznie osoba, która nie użyła żadnych zabezpieczeń może potraktować Acess Pointa jako punkt dostępowy i udostępniła go innym. To chyba pytanie raczej do prawnika. Bo jakby nie patrzeć to zużywasz komuś łącze, a jak jest on nieświadomy tego to jest okradany.

Nawet podłączając się do takiej sieci musisz pamiętać o pewnym ryzyku. Problem polega na tym, że ktoś mógł specjalnie udostępnić neta, żeby podglądać co wpisujesz, co robisz, zbierać hasła itp. Nawet o tym nie będziesz wiedział...

0
  • #6 07 Maj 2010 18:29
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto