Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buggy 4x4 krytycy w dziedzinie off road proszę :)

tvol 25 Maj 2011 16:13 26649 39
    _JF_
    Poziom 23  
    Pozdrawiam pana Knopa, Jarek F.
    ps fajna bryczka widziałem osobiście, jeśli chodzi o oponki, to kiedyś widziałem w Sulejowie w znanej składnicy opon fajne opony nie pamiętam czy to były na felgę 15, czy 16... jeśli interesują was oponki tu tutaj macie ciekawą stronkę http://www.janpol4x4.pl/
    zapraszam do mnie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1815252-0.html

W przypadku pana knopu, z rejestracją tej zabawki będzie dużo łątwiej, ponieważ spełnia ok kryteria pojazdu SAM, a dokładnie chodzi mi że zawieszenie, które jest seryjne, niestety wchodząc do UE przyleciało dużo nowych ustaw o emisji spali i innych bzdur, a wiec rejestracja jest możliwa tylko u znajomej OSKP...
    Na lekturkę polecam http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/index.php
    knopu
    Poziom 9  
    Mój a Pański projekt to całkiem inna historia przynajmniej tak mi się wydaje:)
    Jak będę miał trochę czasu to również myślę zrobić coś podobnego jak Pan(większa frajda z jazdy: tylni napęd, mała masa) tyle że z jakimś 4 cylindrowym silnikiem, moc tak w granicach rozsądku

odnośnie kół to myślę felgi i opony od suzuki używane na allegro.
    masa po złożeniu wynosi aż tonę z hakiem, trochę dużo ale wydaje mi się ze i tak objade większość seryjnych "prawdziwych" terenówek
    knopu
    Poziom 9  
    Buggy 4x4 krytycy w dziedzinie off road proszę :) Buggy 4x4 krytycy w dziedzinie off road proszę :) Buggy 4x4 krytycy w dziedzinie off road proszę :) Buggy 4x4 krytycy w dziedzinie off road proszę :) Buggy 4x4 krytycy w dziedzinie off road proszę :)

silnik i przeniesienie napędu-niva1.7, bak-uaz, wlew benzyny - 126p, gaz na mikserze, kolumna kierownicza-fabia, serwo i pompa-bmw 7, kierownica -vento, fotele - e klasa , wentylator chłodnicy - corsa a, tłumik - vectra b, koła jak już wspominałem mają być od suzuki,
    ma może ktoś pomysł na grilla i maskę tzn z czego ją wykonać żeby to w miarę fajnie wyglądało? i od czego dopasować obrotomierz i licznik?
    _JF_
    Poziom 23  
    Buggy 4x4 krytycy w dziedzinie off road proszę :)
    cos w tym stylu, jak dla mnie albo zamiast tych otworów można dać siatkę

obrotomierz można dopasować z Auta na benzynę i byle by nie byl 2 garowy. Jednak najlepiej to z poloneza Podłączasz tylko pod cewkę. Z prędkościomierzem gorzej, bo trudno żeby były takie same przedkładanie, a problem może być w tym że nie ma wewnątrz żadnego urządzenia do kalibracji.
    ADAMS^^
    Poziom 11  
    to zrób sobie na kompie cyferblat odpowiednio wyskalowany i druknij najlepiej na papierze samoprzylepnym przyklej na prędkościomierz i gotowe
    ale skoro silnik i napędy są z nivy to dlaczego nie dać i zegarów od tego auta, problem z głowy, co do grila to może być, osobiście podoba mi sie taki jak w jeppie willisie http://www.google.pl/search?q=jepp+willis&hl=...e=univ&ei=eIvqTe_WE4-MswakzYHoCg&ved=0CE0QsAQ
    Moreles
    Poziom 9  
    Konstrukcja ogromnie przesadzona, zbędne kilogramy a bezpieczeństwa nie zwiększy. Jak silnik 1.4 od Poloneza to po co most który kradnie połowę siły wytworzonej przez silnik? Jedyne co mi się podoba to silnik -bo wiem jaką roverki mają moc. Zamiast mostu dałbym przekładnię łańcuchową, solidą ośkę i 4 łożyska, ale kto jak woli.
    knopu
    Poziom 9  
    Jeśli chodzi o grill to właśnie coś podobnego miałem na myśli, teraz mam to fajnie zobrazowane, dziękuje:)
    Nie chce oryginalnych zegarów,są duże i trudno je będzie zabudować. Pomysł z przeskalowaniem innego licznika poprzez wydrukowanie nowej tarczy jest naprawdę ok, tylko problemem pozostaje z samym wykonaniem tarczki żeby wyglądała na "fabrykę".
    _JF_
    Poziom 23  
    Tzn problem tkwi jak namalowac skale czy zabudowac jakos? A co powiesz nad puszkami motoru np java 350 2 piszki, rozbieralne, ps ja buduje nowa zabawke z silnikiem 2.0 jestem ze slawna jak cos zapraszam na odwiedziny
    knopu
    Poziom 9  
    Buggy 4x4 krytycy w dziedzinie off road proszę :) Buggy 4x4 krytycy w dziedzinie off road proszę :)

Do tego jeszcze myślę dać jakiś zderzak, na gorę ze cztery halogeny no i opony oczywiście kategorii MT, cały czas mam problem z podłączeniem obrotomierza. Chętnie zobaczę Pańskie cudo.
    _JF_
    Poziom 23  
    Jak cos zapraszam. Halogeny, ja wyrwalem 4 halce 182mm w polowie ceny producenta, najlepiej szukac ciekawych licytacji

Dodano po 3 [godziny] 26 [minuty]:

Co do obrotomierza podjedz, podlacze