Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe wersje Firefox 3.6.4, Internet Explorer 9 i Chrome 5

lukasker 06 Maj 2010 15:31 3250 6
  • Nowe wersje Firefox 3.6.4, Internet Explorer 9 i Chrome 5
    Pojawiła się nowa beta oznaczona numerkiem 3, Firefox 3.6.4 dla systemów Windows, Mac i Linux. Nowa wersja liska ma posiadać funkcje dzięki której zawieszenie się plugina (np. Adobe System Flash, Apple QuickTime, czy Microsoft's Silverlight) nie spowoduje zawieszenia się przeglądarki. Pełnej wersji możemy się spodziewać w ciągu tygodnia.
    Firefox 3.6.4 beta 3 można pobrać Tutaj

Pojawiła się też nowa wersja beta 2 programu pocztowego Thunderbird 3.1.

Nowe wersje Firefox 3.6.4, Internet Explorer 9 i Chrome 5 Z obozu konkurencji doszły wieści o nowej wersji Internet Explorera 9 oznaczonej numerem 1.9.7.7.66.6000. Pojawiłą się też strona testująca prędkość przeglądarek dostępna Tutaj. Oczywiście w większości testów najszybszy jest IE9, więc wszystko wskazuje na to że nowa wersja IE może odwrócić negatywny trend spadkowy popularności Internet Explorera.

Internet Explorera 9 do pobrania Tutaj

Nowe wersje Firefox 3.6.4, Internet Explorer 9 i Chrome 5
    Pojawiła się także nowa wersja Google Chrome beta 5. Nowa wersja jest znacznie szybsza niż jej poprzednik. Nowa wersja posiada także wsparcie dla wielu funkcji HTML5 a także wbudowany Adobe Flash Player, który jest aktualizowany razem z przeglądarką.

Testy nowego Chrome 5

Link

Źródło

Fajne! Ranking DIY
  • #2 06 Maj 2010 17:56
    noyo
    Poziom 18  

google mogłoby w końcu wydać porządną wersje przeglądarki na linuxa

• #3 06 Maj 2010 18:55
    Citek
    Poziom 22  

te reklamy google są fajne, takie z fantazją i pomysłem :P

• #4 06 Maj 2010 21:43
    Frog_Qmak
    Poziom 25  

Reklama genialna, aczkolwiek w wyższą od "lightingu" prędkość nie za bardzo wierzę... no chyba, że muszą się załadować kondensatory na zasilaniu, nim cewka wystartuje, etc...

• #5 06 Maj 2010 22:25
    wilczasty
    Poziom 19  

Cytat:
    Zdaniem uważnych użytkowników serwisu Neowin Google naciągnął trochę fakty podczas kręcenia klipu. Okazuje się, że na filmie widać, jak wczytywane strony pobierane są z pamięci komputera, a nie z Internetu. Oszustwo? Generalnie tak, w praktyce jednak chyba niegroźne. Przedmiotem testu jest bowiem szybkość renderowania strony, a nie pobierania jej z Internetu (ta może być zależna od wielu czynników, na które przeglądarka nie zawsze ma wpływ). Niemniej film ewidentnie sugeruje, że strony są wywoływane z Internetu - widać, jak wstukiwany jest adres na pasku i za to Google dostaje minusa.

Źródlo: dobreprogramy.pl

Reklama ciekawa to trzeba przyznać pomysł z ziemniakiem godzien uznania :D

• #6 08 Maj 2010 11:35
    Frog_Qmak
    Poziom 25  

Zresztą przyjrzyjcie się temu filmikowi z cewką tesli, dźwignia jest tak sprytnie zrobiona, że naciska na myszkę minimalnie szybciej... a co do "sound waves" to szybkość dźwięku wynosi ok 330m/s, a tam został wystrzelony jakiś płyn...
    niemniej nadal jestem pod wrażeniem, polecam również jeszcze jeden filmik

Link

• #7 09 Maj 2010 20:15
    Rafał 116
    Poziom 17  

Ja nie mam przekonania Do Firefox'a tym bardziej do IE. Opera była niegdyś najszybszą przeglądarką teraz nie wiem jak to jest, ale została ona ze mną do dziś. ;)