Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja lutownicza AYOUE 968 - wym. włącznika na frontpanel

hexen2k 06 Maj 2010 17:57 1614 3
  • #1 06 Maj 2010 17:57
    hexen2k
    Poziom 16  

Witajcie !
    Mam wielką prośbę do posiadaczy stacji lutowniczych Ayoue 968, stary wyłącznik na przednim panelu się rozpadł mechanicznie jakieś dwa lata temu i od tego czasu zaczęły się moje poszukiwania takiego samego włącznika (3 pozycyjny z OFF na środku, 2 rzędowy, 6 pin) ale niestety nie znalazłem takiego samego a jedynie hebelkowy który tam chce zamontować. No i tutaj pojawia się problem gdyż dawno temu odlutowałem kabelki i nie oznaczyłem sobie gdzie który ma byc podłączony :( nie chcę tego na oślep montować gdyż boję się że uszkodzę sprzęcik który był dla mnie sporym wydatkiem... Czy któryś z forumowiczów pomógł by mi w ten sposób że odkręcił 6 śrubek, zdjął górną obudowę i powiedział gdzie który kabelek miał być podłączony ?
    Stacja lutownicza AYOUE 968 - wym. włącznika na frontpanel Stacja lutownicza AYOUE 968 - wym. włącznika na frontpanel Stacja lutownicza AYOUE 968 - wym. włącznika na frontpanel Stacja lutownicza AYOUE 968 - wym. włącznika na frontpanel

0 3
  • #3 17 Maj 2010 01:46
    Andy74
    Poziom 24  

Witam.
    Zmobilizowałeś mnie do rozebrania stacji i poprawienia zimnego lutu, który od jakiegoś czasu dawał mi się we znaki ;)
    Ten przełącznik na pewno był u Ciebie trzy-pozycyjny? Bo u mnie też ma sześć zacisków, ale jest dwu-pozycyjny. Pstryknąłem dla Ciebie kilka fotek (co prawda telefonem, ale mam nadzieję, że widać co potrzeba).

Z prawej strony stacji (patrząc od przodu):
    Stacja lutownicza AYOUE 968 - wym. włącznika na frontpanel Stacja lutownicza AYOUE 968 - wym. włącznika na frontpanel Stacja lutownicza AYOUE 968 - wym. włącznika na frontpanel
    Z góry:
    Z góry/lewej:

Mam nadzieję, że się połapiesz. W razie kłopotów - pytaj.

Pozdrawiam
    Andy

PS. Tam jest 8 śrubek...

0
  • #4 13 Sty 2011 19:00
    hexen2k
    Poziom 16  

Możliwe że ten przełącznik był dwu-pozycyjny...

Po kilku podejściach nie udało mi się tego naprawić niestety. Okazało się że chinole wsadzają tam kable jakie akurat mają pod ręką i zupełnie różnią się od tego co jest na zdjęciach u Andy74. W związku z tym potrzebowałbym opis gdzie jaki kabelek ma iść. Przygotowałem parę zdjęć z zaznaczonymi strzałkami. Co do włączników to opisywać będę wg. zamieszczonego numerowania pinów (patrząc na włącznik od strony frontu stacji - piny od spodu)
    Po kolei kabelki które musze wlutować do włącznika:

Kabelek 1:
    w włączniku SMOKE ABSORBER jeden koniec podpięty jest pod pin 4, drugi koniec wlutowany właśnie jest w tym brakującym wyłączniku. Tylko do którego pinu ?

Kabelek 2:
    jest podłączony bezpośrednio do gniazda sieciowego na tylnym panelu zasilającym za pomocą biało-czarnego kabla u mnie na górnej strzałce, następnie łączy się z drugim kabelkiem w punkcie strzałki mocno różowej i drugim krótkim kabelkiem podłączony jest do pinu 6 wyłącznika SMOKE ABSORBER. Kabel odlutowany tak że w miejscu tej ciemno różowej strzałki oba kabelki podlutowane były na jeden pin brakującego włącznika.

Kabelek 3:
    pojedynczy kabelek podłączony do włącznika z przodu a drugi koniec ma na tylnej płycie stacji gdzie znajduje sie procesor. U mnie kolor czarny. Ten szary obok idzie bezpośrednio do pompy.

Kabelek 4:

Prawdopodobnie podwójny kabelek podłączony do płytki z wyświetlaczami

Kabelek 5:
    Pojedynczy kabelek diody która jest nad wyłącznikiem.

Miałbym ogromną prośbę gdyby któryś z forumowiczów wspomógł i powiedział który kabelek do którego pinu w przełączniku (nr pinów wg. powyższego obrazka) mam połączyć... Nie chciałbym nic uszkodzić tym bardziej że podłącza sie tam bezpośrednio napięcie fazowe ;<

Pozdrowienia

0