Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

płyn do wspomagania układu kierowniczego

olgaa85 06 Maj 2010 19:34 5197 6
  • #1 06 Maj 2010 19:34
    olgaa85
    Poziom 2  

witam;
    jestem szczęśliwą posiadaczką opla corsy z '97r., silnik 1,4 benzyna. niedawno dowiedziałam się, że potrzebna już jest dolewka płynu do wspomagania. i tutaj moje pytanie- jaki płyn polecacie? nie mam pojęcia, jaka jest marka poprzedniego:( bardzo proszę o pomoc:) !!

• #2 06 Maj 2010 19:53
    tpolo
    Poziom 17  

Sprawdź korek zbiorniczka lub sam zbiorniczek płynu. Tam na pewno jest info o płynie. i z tą informacją idź do sklepu i kup płyn taki na jaki Cię stać

• #3 06 Maj 2010 20:02
    jarewa
    Poziom 31  

Nie płyn lecz olej. Praktycznie powinien być coż z ATFII

SAE10W30 lub SAE30

I tak zapytam Auto od nowości twoje?

• #4 06 Maj 2010 20:23
    tpolo
    Poziom 17  

Nie czepiajmy się nazwy, aczkolwiek wiodąca firma olejowa stosuje obie nazwy tak olej jak i płyn. Chodzi po prosty o taką ciecz którą używa się do automatycznych skrzyń biegów i układów hydraulicznych w pojazdach samochodowych. Na pewno podana przez Kolegę :jarewa: specyfika lepkościowa jest błędna bo tyczy olejów silnikowych, oleje(płyny) przekładniowe nają troszkę inne parametry gdyż pracują w zgoła odmiennych warunkach środowiskowo-mechanicznych.
    Sprawdź kolor oleju(płynu) i kup o takim samym kolorze. Marka nie jest aż tak ważna.
    Polecam katalogi on-line znanych producentów.
    Pozdrawiam

• #5 06 Maj 2010 21:02
    jarewa
    Poziom 31  

Sory żle mi się wkleiło Chodziło owszem o oleje Do skrzyń automatycznych SAE10W30 lub SAE30 (CAT TDTO lub dowolny UTTO).

• #6 06 Maj 2010 21:24
    piter1980
    Poziom 11  

płyn do wspomagania układu kierowniczego O,taki płyn mi gość w sklepie polecił,podobno można bez obaw mieszac z innymi płynami.Kupiłem,dolałem i jest OK.

• #7 06 Maj 2010 21:45
    olgaa85
    Poziom 2  

Dzięki wielkie za pomoc:D
    Skorzystam z rad- i czem prędzej kupię:) mój bombel nie jest od nowości mój- jestem drugą właścicielką. A płyn jest czerwony:)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME