Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka AEG Lavamat 76630 Update błąd E52

crystek 06 Maj 2010 19:40 4039 9
  • #1 06 Maj 2010 19:40
    crystek
    Poziom 9  

Dzień dobry. Pralka zawiesza się mniej więcej w tym samym czasie prania, z dokładnością do 2 minut. Wyświetlany kod błędu to E52. Dzieje się tak niezależnie od programu prania, jednak na każdym programie w innym czasie. Na żadnym programie nie dochodzi do płukania, chociaż zdarzyło się około 2 razy na 15 że doszła do cyklu płukania i zawiesiła się na nim, nie kończąc cyklu (nie spuściła wody i nie rozpoczęła wirowania). Czasem po 10 minutach "zawieszenia" program rusza dalej i zawiesza się znowu po kilku minutach tym razem ze skutkiem zaświecenia się się diody "pauzy" i wyświetleniu na minutniku pełnego czasu cyklu programu który był włączony. Dalej już na nic nie reaguje poza "power off"...

Wyczyściłem z pyłu węglowego silnik, przewody i moduł. Wysuszyłem też dobrze wszystkie elementy pralki. Ponadto wymieniłem szczotki i sprawdziłem tachometr. Odłączyłem też na próbę masę silnika. Nie pomogło. Pralka przechodzi jednak bez błędu test wirowania. Dodam, że pralka przestała działać stopniowo. Najpierw zawieszała się tylko na krótkich programach. Teraz po około 3 miesiącach zawiesza się na każdym. Proszę o jakiekolwiek wskazówki jak można spróbować samodzielnie rozwiązać problem (poza wymianą modułu sterującego...).

1 9
  • Relpol
  • #2 07 Maj 2010 00:20
    peter falk
    Specjalista AGD

Moduły AEG cierpiały czasami na zimne luty w okolicach odpowiedzialnych za załączanie prądu na silnik główny. Zwłaszcza na triaku i przekaźnikach. Dostawały "głupawki" z błędem E52 w najmniej oczekiwanych momentach i właśnie z taką usterką stopniowo rozłożoną w czasie. Sprawdź płytkę programatora i ew. przelutuj podejrzane elementy.

0
  • #3 07 Maj 2010 00:30
    crystek
    Poziom 9  

Już próbowałem. Były raczej ok, ale na wszelki wypadek poprawiłem. Nie pomogło...

0
  • Relpol
  • #4 07 Maj 2010 11:57
    crystek
    Poziom 9  

Czy mógły mi ktoś podać kod konfiguracji do tej pralki? Spróbuje go wprowadzić. Nie ma go niestety na obudowie modułu ani na module. PNC to 914 002 090 01. Dziękuję z góry.

0
  • #5 07 Maj 2010 19:37
    libretto4
    Specjalista AGD

Tego się nie programuje.

0
  • #6 07 Maj 2010 20:03
    crystek
    Poziom 9  

Co to znaczy "tego"? W ogóle pralek czy tego modelu?

0
  • #7 07 Maj 2010 20:09
    skryn
    Admin grupy AGD

crystek napisał:
    Co to znaczy "tego"? W ogóle pralek czy tego modelu?

Ten model jest skonfigurowany fabrycznie, to znaczy, nie da się jego zaprogramować z pozycji panela użytkownika.

PS. A co tam na procesorze (elektronika wykonawcza) jest napisane?

0
  • #8 08 Maj 2010 15:46
    crystek
    Poziom 9  

Przetarłem styk na jednym z przekaźników na module (w przezroczystej obudowie), który jako jedyny pozwolił zdjąć z siebie obudowę bez wylutowywania. Pralka przeszła 2 razy cały program bez błędów. Zobaczymy co dalej.

0
  • #9 09 Maj 2010 20:28
    mirr.
    Poziom 14  

A to ciekawe? bo przetarłeś styk zasilania grzałki.

0