Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera w budynku, podgląd w samochodzie - jaki monitor?

06 Maj 2010 20:30 2563 6

 • Poziom 9  
  Witam,
  Mam taki problem - myślę sprzętowy - do rozwiązania.

  Muszę mieć obraz z kamery w samochodzie. Kamera umieszczona będzie w budynku (chodzi o podgląd kontenera do którego ładowarka będzie ładować).

  Obraz z kamery można przesłać bezprzewodowo, odbiornik bezprzewodowy umieszczony w aucie ma wyjście BNC.
  Jaki monitor zainstalować, tak aby działał na 12V i był w stanie odebrać sygnał z kamery monitoringu. Czy ktoś może podpowiedzieć rozwiązanie?

  Wyjściem awaryjnym jest zamontowanie w kabinie monitora serwisowego do monitoringu.

  Pozdrawiam.
  Paweł.
 • OptexOptex
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Rozwiązań jest wiele. Zależy jaka przekątna i ile szczegółów. Są np samochodowe odtwarzacze DVD z których można monitor przystosować. Może być montowany w podsufitce. Można zastosować przetwornicę na 230V i normalny monitor. Jeśli instalacja 24V po zastosowaniu odpowiedniej przetwornicy można bezpośrednio zasilać monitor z pominięciem fabrycznego zasilacza.
 • OptexOptex

 • Poziom 9  
  crunky napisał:
  Rozwiązań jest wiele. Zależy jaka przekątna i ile szczegółów. Są np samochodowe odtwarzacze DVD z których można monitor przystosować.


  No właśnie myślałem o takim monitorze/telewizorze LCD montowanym w samochodach do 10 cali jednak nie wiem jak go podłączyć (tak żeby pasowały gniazda wejścia).
  Czy w takim razie mogę prosić o podpowiedź konkretnego rozwiązania jaki odbiornik i jaki monitor tak żeby ze sobą współpracowały?
 • Poziom 41  
  Są dostępne kilku/kilkunastocalowe turystyczne telewizory, przystosowane m.in do zasilania z gniazda zapalniczki, z możliwością podpięcia urządzeń zewnętrznych przez gniazdo AV (tu potrzebna byłaby przejściówka BNC-cinch).
  Wpisz sobie w Googla "telewizor 12v".
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Są też takie które mają wejście AV w postaci małego jacka. Pozostaje tylko dorobić odpowiednią przejściówkę. Sam przerabiałem także monitory wieszane w zagłówkach, które jako takiego wejścia CVBS nie posiadały, ale taki sygnał mimo wszystko wychodził z DVD na określonych pinach dedykowanego złącza. Odbiornik może być każdy z którego wychodzi sygnał CVBS. Camsat ma w swojej ofercie wiele takich do wyboru.

 • Poziom 9  
  Ale czy zwykła przejściówka wystarczy żeby podłączyć kamerę monitoringu do TV potrzebowałem konwertera zasilanego 230V.
 • Pomocny post
  Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Zależy jaka kamera, jeśli normalna, najzwyklejsza analogowa to tylko przejściówka BNC-chinch , BNC-SCART. Jeśli masz kamerę IP albo jakąś z makrozestawu będziesz musiał kombinować.