Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny prosty mikser na próby i występy na żywo

ugi 06 Maj 2010 20:37 1726 8
  • Poziom 10  
    Witam forumowiczów.

Potrzebuję prosty mikser, coś w stylu małych xenyxów Behringera, ale nie musi to być nic super-markowego. Może być nawet zwykła chińszczyzna.
    Założenia natomiast jest dość proste: zmiksować 2 mikrofony z podkładem z CD, plus jedno wejście liniowe stereo (lub 2x mono) w zapasie. Mikrofony to bezprzewodówki z wyjściem liniowym, więc preampy mikrofonowe nie są konieczne (aczkolwiek jeżeli będą to też super - nie wykluczam podpinania dynamika na kablu XLR; phantom nie istotny). Niby proste, ale moje potrzeby się na tym nie kończą.
    Mianowicie kanały pod mikrofony muszą mieć korektor - najlepiej 3-punktowy, ale na biedę wystarczy HF i LF ale wtedy przydałby się też przycisk do obcięcia niskiego dołu.
    Drugie założenie to możliwość wypuszczenia dwóch miksów jednocześnie:
    - przód, który idzie na publikę i jest miksem podkładu z CD i dwóch mikrofonów po środku panoramy,
    - CTRL ROOM, gdzie mogę oba mikrofony rozsunąć w panoramie, by na dwóch monitorach mikrofony były osobno, oczywiście zmiksowane z podkładem w proporcjach niezależnych od miksu na przód (bym mógł sygnał z mikrofonu mieć głośniej względem podkładu, niż na przodzie).
    Potrzebuję też dorzucić na kanałach mikrofonowych efekt pogłosowy. Idealnie, jeżeli będzie to efekt wmontowany w mikser, przy czym tu nie ma dużych wymagań - jakikolwiek delay czy reverb, byleby coś tam wybrzmiewało. Jeżeli mikser nie będzie miał procesora efektowego, to potrzebny jeszcze send na efekt zewnętrzny.
    Małe wymiary (najlepiej żeby zmieścił się do plecaka) i również mała cena - powiedzmy 300-400 zł. Jeżeli budżet zbyt niski, to ile potrzebne?

Bardzo chaotycznie to napisane, ale mam nadzieję że zrozumiale. Czy jest coś małego, taniego co pozwoli połączyć to w ten sposób?

EDIT: Oczywiście używany też wchodzi w grę.
  • Poziom 10  
    Właśnie o czymś takim myślałem, ale tu nie zrobię niezależnego panoramowania mikrofonów na przód i na ctrl room.
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Potrzebujesz raczej mikser z dwiema wysyłkami AUX pre (na dwa niezależne odsłuchy) i przynajmniej jedną AUX post (dla efektu), chyba że wbudowany.
    Wątpię, że znajdziesz coś takiego, zwłaszcza w cenie 400zł.
  • Moderator Akustyka
    Takiego rozwiązanie z ctrl roomem nie oświadczysz. Bo on służy do odsłuchu przez realizatora, i ma tam być tak jak jest np na sumie, czy innym miejscu odsłuchowym miksera włączanym odpowiednim przyciskiem.
    Na monitory wychodzi się szynami AUX, i takiego miksera musisz szukać. Niestety mikser z trzema aux w tej cenie ciężko będzie znaleźć.
  • Poziom 24  
    A rozwiązanie tego typu jeden mikser FOH a drugi Monitorowy zrobić prosty spliter i gotowe
  • Poziom 10  
    Wczoraj długo wpatrywałem się w Spirit Folio SX na allegro. Gość chciał 220 zł, czyli jedną dziesiątą ceny nowego. Oczywiście uszkodzony - sprzedawca twierdzi że nie działa połowa kanałów. Myślę że to kwestia jakiejś śmiesznej naprawy w układzie zasilania, ale ostatecznie sprzątnął mi go ktoś sprzed nosa. Wahałem się, bo duże to to i do plecaka nie wejdzie ;) ale teraz żałuję...

2 auksy i efekt... No tak, auxy są wręcz stworzone do takiego monitorowania, ale może jest jakiś inny sposób? Nie wykluczam również przeróbek takiego wynalazku, a może jakiś inny pomysł?

EDIT: Napisaliśmy w tym samym momencie... Dwa miksery i spliter to też rozwiązanie, ale raczej potrzebowałbym zamiast splitera wyjścia direct. Chodzi o to, żeby ta sama korekcja i efekt pogłosowy były też na monitorach. Chociaż nawet z directami sprawa z fx się komplikuje...
    Wiem, marudny jestem ;) ale chciałbym żeby to było kompaktowe rozwiązanie.
    Chyba bez lutownicy i przeróbek się nie obejdzie...
  • Poziom 25  
    Ja kupiłem używanego Behrego 1204 za mniej niż 400zł, myślę że w nim znajdziesz co potrzebne, w domu kultury w moim mieście jest właśnie ten model używany do nagłośnienia drobnych imprez, przemówień i małych przedstawień przy sporych paczkach na przodzie. Jeśli nie to szukaj Phonic'a spora oferta znajduje się na thomann.de, znajdziesz sobie tam odpowiedni mikser a zamówisz sobie w Polsce i unikniesz wielu wątpliwości i problemów związanych z wysyłką i gwarancją.