Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B 2,0 nie gaśnie po wyjęciu kluczyka

sphinx-s4 06 Maj 2010 20:47 3671 8
  • #1 06 Maj 2010 20:47
    sphinx-s4
    Poziom 14  

Witam posiadam vectre 2,0 16v po wyjęciu kluczyka silnik nie gaśnie zaświecają się kontrolki jak by był włączony zapłon. gasną dopiero po odłączeniu na chwilkę akumulatora ale za każdym razem jak się załączy zapłon to już nie gaśnie przestał także chodzić obrotomierz i prędkościomierz skacze w granicach 0 -10 km/h auto odpala dobrze jeździ też jeździ bez problemu stawiałem na przekaźniki ale jak odłączyłem dwa (nad serwem hamulca) zgasły kontrolki ale po włożeniu z powrotem świecą się kontrolki od zapłonu. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł będę wdzięczny za wszelką pomoc i sugestie
    Nie znalazłem postu na ten temat jeśli przeoczyłem to proszę o linka

0 8
  • #2 06 Maj 2010 21:35
    pEndrju
    Poziom 12  

kolega kiedyś w polonezie atu też miał taki problem po wciśnięciu hamulca gasł,dość nietypowa sytuacja może stacyjka jest coś uszkodzona spróbuj odłączyć wtyczkę od stacyjki podczas pracy silnika jeśli zgaśnie a powinien to rozejżyj się za drugą stacyjką, ale te zegary?? a podłączałeś ją pod kompa??

0
  • #3 06 Maj 2010 21:49
    Andiv
    Poziom 32  

Sprawdźić co się dzieje z 15-nastką przy włączonej i wyłączonej stacyjce. Diagnostyka wskazana.

0
  • #4 06 Maj 2010 22:52
    wwwsokol
    Poziom 24  

Na początek wyjmij radio.

0
  • #5 07 Maj 2010 08:32
    sphinx-s4
    Poziom 14  

No to na razie padł przekaźnik nad serwem są dwa i normalnie odpala i gaśnie ale obrotomierz nie działa i prędkościomierz nadal skacze dziś spróbuje odłączyć radio wiem, że coś w omegach się też działo od nieseryjnych radii (ale może się mylę)

1
  • #6 14 Maj 2010 23:12
    sphinx-s4
    Poziom 14  

od pięcie radia nie pomaga co o dziwo są nad serwem w skrzyneczce 2 przekaźniki (różowe) jeden od pompy drugi od wtryskiwaczy i tego od wtryskiwaczy niema bo padł i auto odpala i jeździ normalnie ale jak wepnę tam przekaźnik to cały czas mi zapłon świeci i auta nie mogę zgasi kluczykiem.
    No i z tymi licznikami też jest dziwna sprawa bo prędkościomierz skacze obrotomierz się nie rusza, ale dystans nalicza normalnie to chyba zegary padły? czy może być coś innego?

2
  • #7 14 Maj 2010 23:16
    wwwsokol
    Poziom 24  

Ładowanie sprawdzałeś?

1
  • #8 15 Maj 2010 08:56
    sphinx-s4
    Poziom 14  

przed odpaleniem 12,4 po odpaleniu (bez obciążenia) 13,99 po włączeniu radia dmuchawy świateł 13,5

0
  • #9 15 Maj 2010 09:25
    ele5
    Poziom 26  

Wyjaśnij bo jestem ciekawy kolego wwwsokol co tu ma do rzeczy ładowanie.....???

2
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo