Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RADIO CD CLARION nie odtwarza cd po włączeniu silnika

Pither.Kock 06 Maj 2010 21:35 2309 6
  • #1 06 Maj 2010 21:35
    Pither.Kock
    Poziom 8  

Witam serdecznie,
    Mam radio CLARION, nie pamiętam teraz jaki to model, ale myślę,że to akurat nie jest ważne. Mam z tym radiem pewien problem, mianowicie gdy silnik auta jest wyłączony radio odtwarza płyty CD. Natomiast, gdy włączę silnik i próbuję włączyć płytę CD, wyskakuje mina wyświetlaczu CD ERG. Ta sama sytuacja ma miejsce gdy radio odtwarza płytę CD, po czym zapalam auto, radio przestaje odtwarzać płytę CD i wyskakuje CD ERG.
    Nie mam pojęcie o co chodzi, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, dlatego jeżeli ktokolwiek wie o co chodzi bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

P.S. Radio nie jest nowe, ma już kilka lat -ok 5 lat. Kiedyś przekładałem radio do innego auta i sytuacja sie powtórzyła :(

0 6
  • #2 06 Maj 2010 21:45
    parek64
    Poziom 13  

Miałem taką sytuację w NISSAN ALMERA.
    Na postoju odtwarza a zchwilą uruchomienia silnika od razu wywalało błąd.
    Wyczyściłem laser i było juz OK.
    Prawdopodobnie był zabrudzony i wystarczyły wibracje od silnika (a to diesel) i już przestał czytać.

0
  • #3 07 Maj 2010 12:38
    daywalker1
    Poziom 14  

Ja bym sprawdził czy po zapaleniu silnika nie ma jakiegoś gwałtownego spadku napięcia bądź zakłóceń na linii zasilania. Nie sądzę aby same wibracje mogły powodować taki efekt no chyba że to jakiś diesel który trzęsie się jak traktor.

0
  • #4 07 Maj 2010 23:14
    Pither.Kock
    Poziom 8  

witam,
    auto nie jest jakimś zabytkiem :) to audi a4 więc drgań wielkich to raczej nie ma :)
    sytuacja powtarzała się w kolejnych dwóch autach - wcześniej miałem fiata i jak wspomniałem wyżej wyglądało to tak samo :(
    mam nadzieję, że to tylko laser i wyczyszczenie go rozwiąże problem:)

0
  • #5 25 Maj 2010 22:44
    roodzyn
    Poziom 1  

Witam! mam ten sam problem z clarionem.
    Pither.Kock Rozwiazaleś jakoś ten problem? wyczyszczenie lasera pomaga?

0
  • #6 29 Paź 2010 18:00
    rebeliant82
    Poziom 8  

Witam, mam ten sam problem radio clarion. Samochód peugeot, wyczyszczenie lasera pomaga ale na krótko. A i tak się czasami zacina po odpaleniu samochodu. Na wyłączonym silniku praktycznie zawsze czyta cd... A jak sprawdzić czy na zasilaniu nie ma jakiś zakłuceń?

0
  • #7 30 Paź 2010 10:58
    Jacopl
    Poziom 9  

ja miałem sytuację z beckerem , po prostu zaczynał szychtę o 9 i koniec kropka, nie dał się skubaniec uprosić. Kupiłem topiciela, wymieniłem laser i pomogło

0