Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak skasować pamięć pilota uniwersalnego Philips SRU9400/10?

hefer 06 Maj 2010 22:34 5142 4
  • #1 06 Maj 2010 22:34
    hefer
    Poziom 2  

Witam,

Bardzo proszę o pomoc, kiedyś na infolinii Philipsa otrzymałem kod (nie pamiętam trzy lub cztery cyfry), który wpisywałem tam gdzie wpisuje się kod IR w pilocie.
    Po wpisaniu pamięć pilota była całkowicie skasowana i można było programować go od nowa. Oczywiście kartka z kodem zgineła a na infolinii twierdzą, że takiego kodu nie ma i nigdy nie było - pisałem na "czacie" z obsługą Philipsa w innych krajach i to samo. Gdybym wiedział jak tajny jest ten kod to bym go sobie wytatułował :)))

Odpowiedzi jakie otrzymałem na infolinii:
    - nie można skasować pamięci wogóle
    - trzeba wyjąć baterie na 15 minut
    - trzeba wyjąć baterie na kilka godzin
    - nowy kod IR nadpisze się na starym
    - wyszukac kod urządzenia ze sprzętu (TV, DVD itd)
    - w setup wybrać delete - (brak takiej funkcji w setup)

Nic z tego co wyżej nie działa - pilot ten ma poważna wadę (bardzo kiepska pamięć) oznacza to, że można "z palca" wprowadzić (nauczyć pilota) max 40 przycisków łącznie dla 5 urządzeń lub 5 kodów IR

Kod rozwiązywał problem o tyle, że gdy wprowadziłem za dużo przycisków i nie miałem już ruchu pilot się blokował znaczy juz nie przyjmował więcej informacji, mogłem go skasować i zacząć od nowa.

Teraz czuję się jak w filmie teoria spisku "ja naprawdę miałem ten kod, a nikt mi nie wierzy, że on istnieje"

PS. Chetnie bym go wywalił i kupił Logitecha Harmony, ale ten Philips jest ładny, zrobiony z dobrych materiałów .... i kosztował mnie ponad 200 zł :((

Panie i Panowie Pomocy, może ktoś pracuje w firmie Philips - potrzebuję trzech lub czterech cyferek.

Serdecznie pozdrawiam
    Kamil

• #2 11 Maj 2010 12:03
    hefer
    Poziom 2  

A może ktoś ma SRU9400 i ma jakiś inny patent na skasowanie pamięci lub obejście tego problemu.

• Pomocny post
    #3 24 Maj 2010 15:02
    Ekspert_Philips
    Poziom 12  

Witam,

Poniżej instrukcja przywracania ustawień fabrycznych w pilocie wymienionym przez Pana. Jeśli będzie miał Pan jakieś dodatkowe pytania proszę o kontakt: ekspert(malpa)philips.com

PEŁEN RESET DO USTAWIEŃ FABRYCZNYCH
    1. Aby zresetować sprzęt do ustawień fabrycznych naciśnij MENU i GUIDE równocześnie na 3 sekundy. W tym czasie diody będą wyłączone, a po upływie tego czasu dioda MODE zamruga dwa razy i pozostanie włączona. Pojawi się ekran z klawiaturą numeryczną i opcją EXIT/SET-UP.
    2. Wprowadź <9><8><1>, dioda MODE przygaśnie przy naciskaniu kolejnych przycisków. Wejście do trybu SET-UP jest potwierdzone podwójnym mrugnięciem.
    3. Pilot został zresetowany do ustawień fabrycznych, dioda MODE zgaśnie a TV mrugnie dwa razy mrugnie dwa razy aby potwierdzić reset.
    4. Pilot powrócił do tryby używalności z wyświetlaczem wyłączonym.

RESET KLAWISZY
    Aby wejść do Destination Mode Naciśnij równocześnie MENU i GUIDE <9><9><6>[PAGE1 / PAGE2] <Key><SameKey>
    1. Wybierz Destination Mode jeśli pilot nie jest w już w porządanym trybie
    2. Jak skasować pamięć pilota uniwersalnego Philips SRU9400/10?

Aby zresetować sprzęt do ustawień fabrycznych naciśnij MENU i GUIDE równocześnie na 3 sekundy. W tym czasie diody będą wyłączone, a po upływie tego czasu dioda MODE zamruga dwa razy i pozostanie włączona. Pojawi się ekran z klawiaturą numeryczną i opcją EXIT/SET-UP.
    3. Wprowadź po kolei <9><9><6>, dioda MODE przygaśnie przy naciskaniu przycisków. Wejście do trybu SET-UP zostanie potwierdzone podwójnym mrugnięciem. Pojawi się ekran z wszystkimi aktywnymi klawiszami dla danego trybu. EXIT/SET-UP również pozostaje aktywny.
    4. Wybierz pożądaną stronę w trybie Destination Mode.
    5. Naciśnij klawisz, który chcesz resetować dwa razy: <Key><Key>. Dioda MODE przygaśnie przy każdym naciśnięciu przycisku.
    6. Klawisz destination zostanie teraz zresetowany do swojej pierwotnej funkcji. Ewentualne dane copy, sytnhesizer, learn lub macro zostaną usunięte. Dioda MODE wyłączy się i mrugnie dwa razy aby potwierdzić reset.
    7. Urządzenie powróci do tego samego trybu jak przed wprowadzeniem funkcji.

Czy udało mi się Panu pomóc?

• #4 25 Maj 2010 12:22
    hefer
    Poziom 2  

Tak, pomógł mi Pan bardzo, pilot jest już zaprogramowany :)

A tak swoją drogą, czemu ta informacja jest tak trudna do zdobycia, czemu nie jest wpisana do instrukcji obsługi tego pilota?

Pozdrawiam

• #5 02 Wrz 2010 22:59
    SnakeX
    Poziom 10  

Witam, a czy da się poszczególne klawisze wykasować??
    Mam pilota nauczonego na kilka urządzeń, konfigurowałem nowe urządzenie (uczyłem) i brakło mi pamięci, i teraz chciałbym parę wcześniejszych klawiszy (nauczonych) wykasować.
    Czy jest taka możliwość ? Czy muszę wszystko wykasować i na nowo pilota uczyć wszystkich urządzeń ??

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME