Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon, keyboard i siedmiu krasnoludków

06 Maj 2010 23:08 4583 5
  • Poziom 9  
    Witam, otóż mam pewien problem i nawet wujek google (jakiś odmieniony?!) już nie pomaga.

Historia zaczyna się niedawno, gdy w mojej chorej skądinąd głowie pojawia się pomysł robienia nagrywek, ale zostawmy to, bo to rzecz na inna opowieść.

Pierwszym krokiem do sławy było zdobycie mikrofonu. Uznałem, że zanim zacznie sie robić coś na poważnie, trzeba wszystko "obcykać". Dlatego mikrofon, który zdobyłem bardzo fartownie zresztą, był baaardzo dupiasty. Ale jego niezaprzeczalnym plusem była cena - 0 pln. Po powrocie do domu obejrzałem go sobie. I tu zaczyna się druga część opowieści.

Otóż mikrofon posiada (jedynie) wyjście jack 6,3 mm. Ja, nieświadomy ucieszyłem się nawet z tego. Następnego dnia zdobyłem przejściówkę jack 6,3 > jack 3,5 i z radochą podłączyłem mikrofon do komputera. I... oczywiście resztę wszyscy znają: ledwo nagrywa, słychać tylko bardzo głośne krzyki. Od wujka google dowiedziałem się dlaczego mikrofon nie działa i że powinienem się cieszyć, że nie spaliłem karty dźwiękowej.

I tu zaczyna się trzecia część powieści. Rozwiązania tej sytuacji które przyszły mi na myśl to:
    1) kupić przedwzmacniacz
    2) zrezygnować
    3) podłączyć mikrofon do keyboardu

Pierwsze rozwiązanie jest dla mnie niewygodne. Nie wiem jaki to ma być przedwzmacniacz, jakie ma mieć wejścia (ze względu na wyjście mojego majka), i gdzie go kupić. Złożenie go samemu, choć z fizyki mam piątki, nie wchodzi w grę.

Drugie rozwiązanie - nie, jeszcze się nie poddałem.

Natomiast trzecie to sequel mojej historii. Otóż od dziecka posiadam trochę (lub trochę bardziej) dupiastą yamahe. Myślałem, że możnaby było wykorzystac ją jako swego rodzaju mixer - podpiąć pod nią majka i komputer. Mój problem i epilog opowieści leży właśnie w zbudowaniu tego połączenie.

Nie wiem w ogóle czy to możliwe. Keyboard (nie wiem czy to coś zasługuje na to imię) posiada 4 złącza we/wy.
    -jack 6,3 OUT (do np: słuchawek)
    -jack 6,3 IN (do pedała) - podłączałem do tego mikrofon, ale nic nie słychać.
    I tu pierwsze pytanie: czy da się wykorzystać to złącze jak input dla majka?
    Pozostałe dwa złącza to Midi Out i Midi In
    I drugie pytanie: czy złącze Midi Out może posłużyc do kontaktu z komputerem?
    I ew. czy wystarczająca jest do tego zintegrowana karta dźwiękowa? (Bo jeśli nie, to kupiłbym coś "pro" i miałbym od razu łączność z majkiem przez przejściówke jack > chinche.)

I trzecie pytanie: czy Midi In da się wykorzystać do podłączenia mikrofonu?

Wątpie w to ale zapytać nie zaszkodzi.

Mam wątpliwości po pierwsze czy keyboard wyłapie wtedy mikrofon, i czy ta przejściówka nie sprawdza się tylko jako Midi Out > słuchawki.

W ogóle ten keyboard (Yamaha RSR 400) może współpracować z mikrofonem? Też mam wątpliwości...

Z góry dzięki za pomoc.

PS
    Jeśli ktoś już wie, że moje plany spaliły na panewce to niech się nie cacka, tylko podpowie skąd wytrzasnąć ten przedwzmacniacz? :P
  • Poziom 36  
    AVE...

Złącze IN służy tylko do podłączenia pedału...
    Do keyboardu nie podłączysz mikrofonu...

MIDI IN oraz MIDI OUT służą do cyfrowej komunikacji ze sprzętem posiadającym taki interfejs: syntezatorami, sekwencerami, komputerami, konsolami sterującymi, etc...

Potrzebujesz przedwzmacniacz mikrofonowy...
    Może kup sobie jakiś zestaw? Albo poszukaj schematu w necie?
    A najlepiej kup gotowca, bo patrząc po poziomie pytań, to się jeszcze zabijesz kolbą lutowniczą...
  • Poziom 9  
    Urgon napisał:

Potrzebujesz przedwzmacniacz mikrofonowy...
    Może kup sobie jakiś zestaw? Albo poszukaj schematu w necie?
    A najlepiej kup gotowca, bo patrząc po poziomie pytań, to się jeszcze zabijesz kolbą lutowniczą...

:D
    no własnie i tu mam problem. jaki kupić ten przedwzmacniacz?
    jak najprostszy tylko zeby podłączyć mikrofon z wyjsciem jack. i co dalej?
    załozmy mam przedwzmacniacz i co jak go połaczyc? przez przejsciówke czy wgl przez jack wchodzi, a pozniej jak do kompa?
    sory za taki problem, ale ja poprost nigdy nie widziałem zadnego przedwzmacniacza =O
  • Poziom 9  
    Witam
    Sposób w jaki podchodzisz do tego jest zdumiewający mam tu na myśli podłaczenie mikrofonu pod klawisze oczywiście są takie klawisze pod które można też podpiąć mikrofon ale nie są tak dostępne tak pozostały sprzęt. Problem jest taki że musisz poczytać nieco o podłączaniu danych podzespołów sprzętu audio w skrócie napiszę to tak mikrofon do przedwzmacniacza a ten do komputera lub wzmacniacza audio. Mikrofon który masz napewno nie ma zadawaających parametrów odłóż nieco kasy i kup najtańszy mikser dowolnej firmy nie polecam ci wydawać kasy na KIT jakiejkolwiek firmy bo nie dasz sobie z tym rady i możesz zrobić sobie krzywdę co do sposobu podłączania jakie kable i przejściówki stosować jest dziś tego pełno w sklepach. Kup taki mikserek który ma max 4 wejścia mikrofonowe i rozeznaj się w jego specyfikacji co do czego służy a dopiero dokup resztę kabli problem powinieneś mieć z głowy. Pozdrowionka
  • Poziom 9  
    Tyle to i ja wiedziałem.
    Mam problem z tym, że np: kupie mixer, a tu sie okaże, ze i tak sie nie da podłaczyć:D
    i własnie o to pytałem,
    wgl kupować na allegro? czy w sklepach np jakiś saturnach itp?
    no i czy w przypadku stosowania mixera wystarczy zintegrowana karta audio?

PS Chodzi mi już wyłacznie o podłączenie mikrofonu do komputera

wgl czy to połączenie ma wyglądać tak:

MIKROFON --> JACK 6,3 --> MIXER --> WYJŚCIE RCA W MIXERZE --> KABELEK RCA MĘSKI --- JACK 3,5 MĘSKI --> KOMPUTER

jesli tak to praktycznie musze sie dowiedziec tylko: czy najzwyklejszy standardowy mixer posiada wejsciówke jack 6,3 dla mikrofonu i wyjscie rca?
  • Poziom 9  
    Każdy mikser powinien mieć gniazdo jack duży kupisz mikser to później pomyśl o kablach