Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki switch Gigabit Ethernet 48 Portów, Stack, SFP

skywalker 06 Maj 2010 23:21 6008 10
  • #1 06 Maj 2010 23:21
    skywalker
    Poziom 22  

Znalazłem dwa sensowne modele w przystępnej cenie, może ktoś z elektrodowiczów używa i może opisać jakość wykonania oraz niezawodność ?

Allied Telesis AT-GS950/48
    3Com Baseline 2952 Plus 48

0 10
  • #2 09 Maj 2010 12:51
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 09 Maj 2010 14:48
    skywalker
    Poziom 22  

To dość ciekawa informacja i bardzo za nią dziękuję bo producent niby ten sam. Na stronie Procurve są również urządzenia 3Com. Na razie staram się rozeznać. Doczytałem że lepiej nie stawiać jednego dużego, a dwa mniejsze. Bo jak któryś się wysypie to newralgiczne punkty można przełączyć, a tak to katastrofa. Postaram się na spokojnie porównać możliwości.
    HP ProCurve 1810G (J9450A)
    HP ProCurve 2510G-24 (J9279A)

a co z Produktami Allied Telesis ?

0
  • #4 09 Maj 2010 15:17
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 12 Cze 2010 11:30
    karaluch
    Poziom 12  

Witam, ja z kolei potrzebuję przełącznika na rdzeń sieci, aby podłączyć do niego serwery, chciałbym zestakować po dwa porty gigabitowe do każdego z serwerów tak aby sieć nie była tu wąskim gardłem. Zastanawiam się nad dwoma przełącznikami HP PC 1810G-24 (J9450A). Nie używałem jeszcze tej serii więc mogę polegać tylko na specyfikacji ale ciekawi mnie w nich "Loop protection" więc teoretycznie będą działały redundantnie, jeżeli pojawi się awaria to drugi przejmie ruch z pierwszego bez mojego udziału. Będą przesyłane przez niego maszyny wirtualne więc i duże pakiety dlatego potrzeba mi wsparcie "Jumbo packet" ale co z tym stackowaniem? Nie mogę się nigdzie doczytać czy uda mi się połączyć dwa porty aby mieć na linku 2Gbps? Macie jakieś doświadczenia z tymi przełącznikami

0
  • #6 12 Cze 2010 15:08
    skywalker
    Poziom 22  

Nie są w pełni zarządzalne tj. "nie widzą" portów drugiego switcha, trzeba dokonywać zmian na każdym z nich gdyż są niezależne ,w droższych modelach można propagować zmiany z nadrzędnego przełącznika na podrzędne.

Można tworzyć coś takiego jak "trunk" czyli agregować porty, nawet więcej niż 2, z tym że nie miałem możliwości przetestowania prędkości takiego połączenia.
    Loop Protection działa tak że wyłącza port lub cały switch (można wybrać), natomiast nie blokuje wielokrotnego połączenia między switchami ("bez trunk") co powoduje powstanie pętli i spory ruch na pusto.

Wg mnie nie da się tak zestawić switchy by w razie awarii drugi przejął ruch pierwszego, ponieważ w przełączniki wpina się przeważnie karty klienckie a one nie mają przecież możliwości połączenia równoległego.

0
  • #7 12 Cze 2010 16:55
    karaluch
    Poziom 12  

Są dwie opcje, chciałbym podejść do schematu nr 2, aby zrobić trunka mierzy przełącznikami na 3/4 portach a do tego aby zestawić redundante połączenia do serwerów (serwer port 1 do sw1 port 1, serwer port 2 do sw2 port 1) - jak sa dwa przelaczniki to serwer powininen miec 2gb do reszty sieci, jak pada jeden sw to zostaje 1gb. Oczywiscie bedzie mi tu potrzebny protokol Spanning Tree na wszystkich przelacznikach aby pozbyc sie petli na tym trunku ktory powstanie na gigabitowych przelacznikach rdzeniowych.

0
  • #9 13 Cze 2010 16:55
    sanmar
    Poziom 16  

Witam

Popatrz na Linksysy

0
  • #11 15 Cze 2010 00:13
    karaluch
    Poziom 12  

Wiesz staram się teraz omijać Linsksysy jak tylko mogę, miałem kilka w swoich rękach i ten soft chodzi koszmarnie wolno. Nie wiem czy to niezgodność z przeglądarkami na Win7 czy wlasnie zly soft!!

0