Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Liebherr CPes 40030 - nie wyłącza się

07 Maj 2010 00:38 10778 9
  • Poziom 10  
    Witam,

Mam taki probelm, że od kilku dni lodówka Liebherr CPes 40030 nie wyłącza się. Na panelu świeci się alarm. Regulując temperaturę pokrętłami na panelu temperatura spada (w lodówce). W zamrażalniku wydaj się być stała.
    Co można sprawdzić w takim przypadku? Czy jest mozliwość zresetowania alarmu czy też ustępuje on po usunięciu problemu.
    Jak stwierdzić, który czujnik temperatury jest uszkodzony?
    A może inny czujnik?

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki.

Paweł
  • Poziom 17  
    Witam.Uważam że przyczyną jest nieszczelny układ chłodzący.Skraplacz jest ciepły?
  • Poziom 10  
    Tak jest ciepły i to nawet bardzo. Jest jakaś prosta metoda aby sprawdzić? Domyślam się, że znalezienie miejsca w którym jest wyciek nie będzie łatwą sprawą.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Powiem tak że na odległość to można sobie myśleć różne rzeczy skoro świeci się alarm to wskazuje na to że nie uzyskuje temperatury a skoro nie uzyskuje to z mojego doświadczenia powiem ci że na 90% jest nieszczelność ale może się jeszcze blokować nie wiem podaj jeszcze jakieś szczegóły.Jaki jest czynnik?Sprawdz czy w komorze chłodziarki na tylej ścianie nie zrobił się balon co do skraplacza czy na całości jest ciepły czy tylko na jego części lub dołącz jakieś foto wtedy będzie dużo bliżej ustalenia przyczyny.Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam,

Skraplacz jest ciepły tylko po prawej stronie patrząc od tyłu lodówki. Idac w górę jest coraz chłodniejszy natomiast od środka w lewo jest całkiem zimny. Być może coś się zablokowało ale nie wiem jak odblokować. Ktoś w innym poście sugerował aby przechylic lodówkę o 15 stopni na bok aby "przepchało". Czy tak można zrobić rzeczywiście? I czy można przechylić "do tyłu" na kółka czy też w inną stronę. Czy zrobić to przy włączonej czy wyłączonej lodówce? Jeżeli przy wyłączonej to ile odczekać po wyłączeniu?
    Dodam, że nie stwierdziłem nigdzie wycieku - ktoś pisał że powinna to być cimna, lepka maź. Nic takiego nie znalazłem. Jedynie co widać to trochę nalotu w miejscach lutowania rurek.

Czynnik chłodzący R600a.
    Załączam kilka zdjęć lodówki z zaznaczeniem w którym miejscu skraplacz jest ciepły.

Lodówka Liebherr CPes 40030 - nie wyłącza się Lodówka Liebherr CPes 40030 - nie wyłącza się Lodówka Liebherr CPes 40030 - nie wyłącza się Lodówka Liebherr CPes 40030 - nie wyłącza się Lodówka Liebherr CPes 40030 - nie wyłącza się

Nie jestem fachowcem od lodówek ale pojęcie techniczne jakieś mam więc przepraszm za ewentualne błędy w słownictwie.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

Paweł
  • Poziom 17  
    Jaka jest temperatura w chłodziarce?Jeśli jest pomiędzy 2 a 7 to jest dobrze
  • Poziom 10  
    Temperatura jest około 5 stopni i jest stała. Regulując na panelu szybko się obniża co można zaobserwować po szroniejącej tylnej ścianie wnętrza lodówki.
    Co to znaczy, że jest dobrze?

Dziękuję i Pozdrawiam

Paweł
  • Poziom 10  
    Witam,

Dodatkowe info to takie, że po odłączeniu czujnika temperatury zamrażalnika sprężarka wyłączyła się a alarm zniknął. Po dołączeniu z powrotem czujnika i włączeniu lodówki po ok,. 10 min postoju alarm znowu się pojawił.
    Rezystancja czujnika (temperatura w środku ok -10 stopni C) 21,2 kOm.
    Zaczynam mieć wątpliwość czy ten czujnik jest OK. Pozostałe dwa czujniki z komory lodówki mają odpowiednio - czerwony (bliżej lampki) 5 kOm a zielony (zamontowany na tylnej wewnętrznej ścianie lodówki) 15 kOm (w temperaturze ok 5 stopni).
    Czy ktos może potwierdzić, że te rezystancje są ok (zwłaszcza dla czujnika za zamrażalnika)?

Ewentualnie czy są jakieś inne sugestie co do przyczyn?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam podobne objawy. Włączył się alarm. Stwierdziliśmy z żoną, że może należy odmrozić lodówkę (choć to czynimy regularnie), chwilowo nie mieliśmy czasu więc włączyłem funkcję SuperFrost. Po 15h wyłączyłem (wieczorem) a w nocy ponownie włączył się alarm. Co może być przyczyną?

Wysunąłem lodówkę, sprężarka dość ciepła, a siatka metalowa na tylnej ścianie - zimna
    Pozdrawiam
    PawełD.

24.11.2011 był serwisant stwierdził rozczelnienie układu chłodzenia i powiedział, że się tego nie naprawia (można próbować ale należy "rozebrać całą" lodówkę - pianki, czujniki itd.) potem po złożeniu tego wszystkiego może nie działać tak jak należy, tzn. może w lodówce wystąpić przez przypadek mrożenie zamiast chłodzenia... - a to jest niebezpieczne jeśli zostawię coś np. w szklanej butelce.
    Reasumując mam mebel...
    PawełD.
  • Poziom 10  
    Odpowiem jaki był problem - na skutek jakiegoś rozszczelnienia uciekł czynnik chłodzący z układu. Na moje ryzyko fachowiec napełnił ponownie zakładając króciec z szybkozłączką na agregacie i (odpukać) lodówka 1,5 roku pracuje poprawnie. Ryzyko jest takie, że po napełnieniu ucieknie znowu a wtedy pozostaje wymiana lodówki na nową. Nie spodziewałem się, że Liebherr taki szajs produkuje. Za napełnienie i przeróbkę zapłaciłem w kwietniu ubiegłego roku ok 150 PLN.
    Życzę powodzenia.
    Paweł