Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mechatronika - Robotyka - Pojazdy/Motoryzacja

Methu 07 Maj 2010 01:13 1533 0
  • #1 07 Maj 2010 01:13
    Methu
    Poziom 2  

Witam,

chciałbym zasięgnąć porad w kilku kwestiach, a zdecydowałem się napisać to wszystko w jednym wątku, stąd nazwa tematu. Zacząłem studiować mechatronikę, ale jak narazie największy nacisk kładziony jest na matematykę i fizykę, dlatego mogę się nazwać "teoretykiem-laikiem" ..

Swoją przyszłość zamierzam wiązać z motoryzacją, konkretniej chodzi mi przede wszystkim o napędy hybrydowe, klimatyzację i chłodzenie, serwisowanie a także diagnostykę pojazdów, elektronikę pojazdową. Chodzi mi też o aspekt "robotyczny" przemysłu samochodowego, zatem o obszar działania robotyków. Zdaję sobie sprawę, że mechatronika jest połączeniem różnych dziedzin, z każdej dziedziny może zarazem czegoś brakować.

1. W jakim zakresie będzie mi potrzebne programowanie. Po pierwsze chodzi mi o język c++(jaki stopień opanowania języka bedzie wystarczający - nie zamierzam zostać informatykiem, ale chciałbym nie zaniedbać tego tak by mieć swobodę działania jako Robotyk, Mechatronik), a także o te bardziej zaawansowane/specjalistyczne - jak wspominałem nie znam się na tym. Na ile przyda się to (zapewne nie bardzo..) w kwestiach czysto samochodowych, projektowaniu, a na ile przy projektowaniu urządzeń do fabryk i zakładów produkcyjnych; robotów?
    Ile programowania wykorzustyje się w elektronice, a ile w projektowaniu robotów; czyli na ile się uczyć, aby nie wchodzić już w dziedzinę informatyka.

2. Mam w planie nauczyć się AutoCad'a, słyszałem ze istotna jest znajomość Solid Works'a. Co jeszcze jest istotne i cenione? (przepraszam, że piszę choć to nie związane z "elektrodą", ale może zdarzyć się ktoś czytający i znający się również na tych sprawach)

3. Jakie firmy polecacie/odradzacie do odbywania praktyk a w dalszej perspektywie do pracy i dlaczego (na rynku Polska i Niemcy) Jeśli jest tutaj ktoś z doświadczeniem pracy w Niemczech, bardzo prosiłbym o opinie. Biegle znam niemiecki i angielski (C2 C2) - jakie kroki doradzacie podjąć w dalszym rozwoju, na co położyć nacisk na studiach, czego jako mechatronik powinienem douczyć się samemu?

4. Jeśli ktoś posiada jakieś słowniki bądź inne materiały dt. języka technicznego niemieckiego bądź angielskiego, proszę o linki/kontakt.

Wiem trochę wiele wątków tu poruszałem, gdyby jednak ktoś z Forumowiczów był w stanie odpowiedzieć na któryś z nich, bardzo dziękuję!!

Pozdrawiam :)

0 0