Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Yamaha RX-V450- nie świeci wyświetlacz

sermarek 07 Maj 2010 01:20 2066 1
  • #1 07 Maj 2010 01:20
    sermarek
    Poziom 16  

Witam. Proszę o pomoc w naprawie w/w amplitunera. Trafił do mnie ponieważ załączał się na sekundę i powracał do standby, a poprzednik nie potrafił usunąć usterki. Od początku nie świecił wyświetlacz, załączał się tylko na chwilę przekaźnik transformatora głównego. Była uszkodzona końcówka mocy, na czas prób wymontowałem uszkodzone tranzystory i odseparowałem zasilanie uszkodzonego wzmacniacza. Obecnie sprzęt załącza się, przekaźniki wyjść głośnikowych również, nie ma napięcia stałego na wyjściu. Nie działa jednak wyświetlacz: jest zasilanie drivera wyświetlacza 4,72V ( na schemacie 4,8V), napięcie -28V, żarzenie, wyświetlacz również wydaje się być w porządku (widać elektrody żarzenia), napięcia zgadzają się ze schematem ideowym z tym, że napięcia na nogach wyświetlacza wszędzie wynoszą: -28V. Jedyny przebieg jaki udało mi się zaobserwować na układzie sterującym wyświetlaczem to przebieg zegara na n:6,7 IC801. Nie ma przebiegów wejściowych (przynajmniej mi nie udało się ich zaobserwować) z procesora sterującego. Nie wiem zresztą jakie mają być, ale sądze, że oscyloskopem coś bym zauważył. Jedyne co widać to, że w momecie naciskania przycisków na klawiaturze lokalnej, lub regulując głośność zmienia się napięcie na szynach: DTFL, CEFL sterujących wyświetlaczem. Podejrzewam uszkodzenie procesora, jednak na wszystkie funkcje, które jestem w stanie sprawdzić bez wyświetlacza reaguje prawidłowo, również na zdalne sterowanie, działa też tuner i wszystkie wejścia. Moje pytanie brzmi: czy jest możliwość sprawdzić wyświetlacz wraz z driverem - bez procesora, czy w moim przypadku jest możliwość uszkodzenia wyjść procesora odpowiedzialnych za komunikację z driverem wyświetlacza? Może któryś z forumowiczów posiada dokumentację układu drivera: M66003-0101FP, lub oscylogramy szyny komunikacji z procesorem. Z góry dziękuję za pomoc. Marek

0 1
  • Relpol
  • #2 28 Gru 2015 20:42
    pawlik118
    Poziom 24  

Wymiana 22nF C405 w zasilaczu załatwiła sprawę.

0