Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 6110 Po zalaniu ciągle świeci górna klawiatura

koki14 07 May 2010 02:33 965 3
    koki14
    Level 11  
    Witam Kilka dni tema moja kochana mamusia wyprała mi ten telefon. Gdy znalazłem go w wypranych spodniach pierwsze co zrobiłem wyjąłem baterie która i tak tego nie przeżyła rozkręciłem na części pierwsze tel i wrzuciłem płytę główna i wszystkie tasiemki do kąpieli w spirytusie. Po wysuszeniu i włożeniu baterii pierwsze co zobaczyłem to ciągłe świecąca się górna klawiatura po probie włączenia fona zaciął się na logo ''NOKIA" Format pomógł ale klawisze nadal się świecą gdy tel jest włączony podświetlenie wyświetlacza i reszty gaśnie normalne tylko w górnej klawiaturze widać jakby lekko świeciła 1 z 4 diud telefon próbowałem wygrzać hotem ale nie pomogło nie mam już pomysłów co dalej można zrobić macie jakieś pomysły?
    Pocieszny
    Level 38  
    Musisz ciągle mieć jakieś zwarcie od korozji, dlatego świeci ta dioda. Obejrzyj dokładnie płytę i tasiemki, czy nie ma jeszcze jakiegoś osadu na nich. Płytę najlepiej przeczyść szczoteczką z izopropanolem/spirytusem. Kąpałeś ten telefon w wanience ultradźwiękowej czy po prostu tylko go zamoczyłeś w spirytusie?
    koki14
    Level 11  
    Dałem mu nockę dziś druga tylko w spirytusie zaraz wyciągnę go z dzisiejszej kąpieli i zobaczę
    koki14
    Level 11  
    Po oczyszczeniu problem zniknął zamykam