Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco Dayli nie działa światło wsteczne i lampka oswietlenia

ziomus90210 07 May 2010 09:35 9924 6
 • #1
  ziomus90210
  Level 35  
  Witam.
  Poszukuję schematu.
  Nie działa oświetlenie kabiny kierowcy,bezpieczniki ok.
  Jak poprowadzone są przewody do lampki (który słupek itd.)
  Nie działa światło wstecznego biegu,czujnik na skrzyni ok.
  Czy oba światła zasilane są z tego samego obwodu?
  Proszę o schemat jeśli ktos posiada,lub jakąś książkę serwisowa.
 • #3
  ele5
  Conditionally unlocked
  Obwody rozdzielone. To chyba normalne. Wsteczny jest po zapłonie a kabina na stałym +30. Jak to stare Daily to na bank zalana wodą skrzynka bezpieczników tak zwana "książka". Da rade zreanimować, lub zrobić "obejście"
 • #4
  ziomus90210
  Level 35  
  Rocznik 2006.
  Skrzynka wygląda na dobrą,sucho inne obwody ok.
 • #5
  Michał Walczak
  Level 18  
  Usterki raczej nie powinny byc se soba powiazane. Lampka jest sterowana przez body computer ktory otrzymuje sygnaly z krancowek przy drzwiach - sprawdz czy jest zasilanie +30 na lampce - masa jest zamykana bodkiem. Czy przypadkiem na desce nie pali sie caly czas ikonka otwartych drzwi ? - jesli tak lampka przestaje dzialac. Przewody do lampki ida lewym slupkiem od skrzynki zabezpieczone bezpiecznikiem. Raczej malo prawdopodobne by wiazka padla - predzej ktoras wtyczka moze byc wypieta. Sygnal masowy do lampki masz na czarnym zlaczu nad gniazdem OBD - szary przewod 4441 czy 4111 - nie pamietam.
  Jesli chodzi o wsteczny - szukaj uszkodzonej wiazki na ramie w okolicy skrzyni lub zlaczy rama/kabina. Jesli tam wszystko ok to moze jeszcze byc uszkodzenie w okolicy tylnego mostu lub samych lamp od spodu (zlaczki)
 • #6
  Dariusz Goliński
  Level 22  
  A ja mam taką przypadłość
  Po włączeniu oświetlenia na chwilę zapala się oświetlenie tablicy rejestracyjnej i gaśnie. Po podłączeniu przyczepki światła w przyczepce zachowują się podobnie, zapalają się i gasną. Temu zaświeceniu towarzyszy klikanie przekaźników znajdujących się na ramie pod skrzynią. Gniazdo przyczepki czyste, kable nie przetarte. Masz kolego jakiś pomysł co sprawdzić ?
 • #7
  Michał Walczak
  Level 18  
  Kolego dariusz - zarowki w podswietleniu tablicy lub pozycjach. Prawdopodobnie wlozona ktoras z nich 10W zamiast 5W - komputer czuje za duze obciazenie.
  Z tego co piszesz to chyba masz dolozone moduly do gniazda haka - byc moze woda do nich podeszla - to czesta przypadlosc i rowniez moze powodowac gasniecie swiatelNie wykluczam przegnicia czy uszkodzenia gdzies wiazki.