Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki program do Rippowania z DVD na AVI/MGG/DIVX najlepszy?

07 Maj 2010 12:13 19912 4
  • Poziom 1  
    Próbowałem wiele programów ale jakoś nie jestem z nich zadowolony. Głównie nie zgadza mi sie dźwięk z obrazem. Po dłuższym czasie jest opóźniony. Poza tym chce dość dobrą jakość video (żeby np. godzina filmu zajmowała z 700/800MB)
  • Poziom 33  
    rzesazdw napisał:
    Próbowałem wiele programów ale jakoś nie jestem z nich zadowolony.

A jakich próbowałeś?

rzesazdw napisał:
    Poza tym chce dość dobrą jakość video (żeby np. godzina filmu zajmowała z 700/800MB)

Jakość to będzie raczej kiepska, w porównaniu do oryginału. A tak na marginesie to z jakiego powodu chcesz tracić na jakości?
  • Specjalista AGD
    Dobry jest MediaCoder lub Handbrake.
    Dobrą jakość uzyska się kodując kodekiem X264. Bitrate w okolicach 1000kbps (jeśli chodzi o materiał z DVD, przy HD a tym bardziej FULL HD, to bitrate trzeba zwiększyć).
    Dźwięk kodować do AAC 160kbps, liczba kanałów taka jak w oryginale.

Kontener najlepiej MKV, MP4 lub RMVB.

Jakość będzie bardzo zbliżona do oryginału. Czas kodowania zależny od wydajności komputera, ilości rdzeni i innych ustawień kodowania.

Brak synchronizacji obrazu i dźwięku może być spowodowane brakiem mocy obliczeniowej procesora i karty grafiki.
  • Poziom 9  
    Wg. najlepszy jest Format Factory menu dość intuicyjne oczywiście jest interfejs dla zaawansowanych userów aha i program jest DARMOWY ! Polecam
  • Poziom 27  
    DVD Shrink, zresztą materiał wynikowy zawszę zależy od konfiguracji.