Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plafon z czujnikiem ruchu 360 stopni

Pietrek82 07 Maj 2010 12:32 11738 9
  • #1 07 Maj 2010 12:32
    Pietrek82
    Poziom 2  

Witam
    Proszę o info czy ktoś zetknął się z zastosowaniem Plafonu z wbudowanym czujnikiem ruchu w oświetleniu klatek schodowych. Chcemy zmienić oświetlenie na klatce schodowej w tego typu ustrojstwo(wydaje się poręczne i ekonomiczne rozwiązanie)

Plafon z czujnikiem ruchu 360 stopni

dzięki za nawiązanie dyskusji:)

1 9
  • #2 07 Maj 2010 16:34
    Arturo2005
    Poziom 33  

Ja coś podobnego niedawno montowałem.

0
  • #3 07 Maj 2010 21:01
    Elmont
    Poziom 23  

Montowałem ostatnio oprawy z centralną czujką ruchu /ENSTO/ .

0
  • #4 07 Maj 2010 23:51
    Miwhoo
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

No to jeszcze raz, bo pojechało z tematem do kosza:

Jeden z moich klientów ma takie cuś w przedpokoju. Ogólnie fajna sprawa, bo jak wchodzi się do przedpokoju z zewnątrz, to światełko samo się zapala. Jeśli się dłużej nie rusza [wiąże buty itp.] to światełko gaśnie i trzeba albo machać rękami albo wstać, żeby się zapaliło. Denerwujące, ale to pewnie kwestia ustawień. Jak coś robię przy alarmie [w przedpokoju jest manipulator] to też macham rękami żeby znów się zapaliło.

Na klatkę schodową powinno się nadać. Kwestia jeszcze wypróbowania jak daje sobie radę na skosach schodów. W pomieszczeniu 2x2m, wysokość jakieś 2,3m łapie całe pomieszczenie.

0
  • #5 09 Maj 2010 01:42
    humax
    Poziom 18  

Miwhoo napisał:
    Jak coś robię przy alarmie [w przedpokoju jest manipulator] to też macham rękami żeby znów się zapaliło.

Przy niskiej jakości czujnikach ruchu wcześniej lub później machanie rękami wystąpi, szczególnie jak czujnik z kiepskich materiałów poddawany jest UV ze światła dziennego. Czujniki nie posiadające nastaw opóźnienia czasowego zupełnie nie nadają się do celów oświetleniowych - według zasad powinno się nastawić opóźnienie na minimum 10minut - trudno aż tyle się nie ruszać. Ktoś kto kupuje z hipermarkietu czujnik za 30-50PLN nie powinien wiele od niego wymagać. A z tym przedpokojem to nie masz czasem w okolicach manipulatora np. kaloryfera?

0
  • #7 22 Cze 2010 23:27
    Pietrek82
    Poziom 2  

Plafony już założone ryzyko się opłaciło. Super wygoda i rachunki za prąd mniejsze
    pozdrawiam i zachęcam do tego typu rozwiązań

Dodano po 3 [minuty]:

zastosowaliśmy plafon z firmy Alterled

0
  • #8 23 Cze 2010 00:01
    Miwhoo
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

humax napisał:
    A z tym przedpokojem to nie masz czasem w okolicach manipulatora np. kaloryfera?

Kaloryfera? nie ma, w zasadzie to źle nazwałem. Prawidłowo to się zwie wiatrołap :) Za każdym razem jak jestem na serwisie, to po minucie czekania na reakcję światło gaśnie, trzeba się poruszyć, żeby znowu zaskoczyło, a że ruszać się nie mogę, bo bym musiał odejść od manipulatora, to zostaje pomachać rękami :)

0
  • #9 11 Lut 2011 09:07
    cooper69
    Poziom 10  

Witajcie

Kupiłem dokładnie taki plafon (żeby 4 letnia córka nie prosiła nas ciągle o włączenie światła w toalecie) jaki zlinkował ozan 1 i mam problem.
    Polega on na tym, że w rzeczonej toalecie (110 x 90) czujnik właściwie nie działa - pomimo regulacji potencjometrami od czasu i reagowania na światło czujnik wyłącza światło na sekundę i ponownie włącza przy braku jakiegokolwiek ruchu w zamkniętej toalecie.
    Czujnik był już wymieniany na inny i dalej to samo.

PS. Czy ma znaczenie, że jest wkręcona tylko jedna żarówka (dwie oprawy)?

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    Rafał

0
  • #10 27 Lut 2011 01:00
    ozan1
    Poziom 8  

Moim zdaniem nie.

Jest to przecież zwykła oprawy tylko z czujnikiem ruchu.

Ważniejsze jest raczej by nie wkręcać mocniejszych żarówek niż max opisany przez producenta.

0