Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Matiz brak iskry, immo ok

robert7887 09 Maj 2010 21:17 13830 40
  • #31 09 Maj 2010 21:17
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Podmień, jak Koledzy mówią, cały aparat, prześwietl przewody bo będziemy się bawić z taką drobnostką tydzień, już się robi brazylijski serial.

Dodano po 1 [minuty]:

Jak sprawdzasz przewody miernikiem a nie żarówką- minimum 21W- to też możemy rok naprawiać.

• #32 09 Maj 2010 21:24
    robert7887
    Poziom 10  

miernik mam do sprawdzania przewodów, a napięcie badałem właśnie żarówką 21w

• #33 09 Maj 2010 21:25
    Pawel wawa

Przewody też sprawdzasz żarówką!!!

• #34 09 Maj 2010 21:29
    robert7887
    Poziom 10  

Sprawdzam miernikiem testem diodowym(brzęczyk), ok nie róbmy już off toop, bo moderator się obrazi

• #35 09 Maj 2010 21:52
    Pawel wawa

Nie miernikiem, brzęczykiem bo nie dojdziemy do ładu. Zobacz kto tu jest moderatorem ;)

• #36 09 Maj 2010 21:55
    robert7887
    Poziom 10  

aaaa, hehe, przestraszyłem się Monotronica, bo on taki groźny, atakuje każdego :P
    No brzęczkiem brzęczkiem

• #37 09 Maj 2010 23:06
    Pawel wawa

Brzęczykiem nie. PRZEWODY MUSISZ SPRAWDZAĆ POD OBCIĄŻENIEM. Stąd żarówka.

• #38 09 Maj 2010 23:25
    robert7887
    Poziom 10  

ok, Szefie, metoda na ciągłość obwodu , czyli żarówka w szereg

• #39 12 Sie 2010 23:47
    regan79
    Poziom 2  

Panie Robercie, mam identyczny przypadek w matizie, wymieniłem nawet aparat na nowy i to samo, wiem, że może być niesprawny, ale wolałbym znaleźć usterke zanim zareklamuję niesłusznie aparat. proszę o pomoc mimo, że nie jestem stałym użytkownikiem.
    Objawy identyczne, tylko jedna iskra i wtrysk, po obróceniu rozrusznikiem lub samym aparatem trzymając go w ręku. rano napiszę nr błędu jaki jest zapisany w sterowniku.
    pozdrawiam wszystkich użytkowników

• #40 25 Paź 2010 16:10
    WiP84
    Poziom 1  

Witam.
    Dołączam się do tematu - mam identyczny problem jak Pan Robert.

-Brak błędów (poza 1500 - klima i 0110 zdjęta pokrywa filtru powierza);
    -Czujnik optyczny (mando) sprawny (impulsy 5v przy obracaniu);
    -Przy obracaniu czujnikiem pojawia sie pojedyncza iskra i odzywa się wtryskiwacz (przy bardzo wolnym kręceniu iskry pojawiają się na wszystkich świecach po kolei ,a wtryskiwacze pracują prawidłowo);
    -Immo gaśnie wiec można wykluczyć;

Osobiście podejrzewam komputer lub połączenie czujnik - komputer (muszę jeszcze sprawdzić impulsy na wejściu do ecu)

Jeśli komuś udało się rozwiązać problem lub ma jakiś pomysł co jeszcze można sprawdzić niech pisze bo podobnych tematów kilka juz znalazłem, ale rozwiązań brak.

edit 27.10.2010

Witam ponownie.

Problem w moim przypadku udało się rozwiązać. Przyczyna była następująca: zawieszenie ecu z powodu słabego akumulatora (w chwili pojawienia się usterki akumulator padł całkiem)- wystarczyło odpięcie akumulatora na godzine i problem zniknął (taka głupota a kilka dni nad nią spędziłem :| ). Wniosek -aku ważna rzecz - przy kiepskim lepiej wymienić bo później różne cyrki potrafią się dziać.

• #41 29 Gru 2010 18:34
    regan79
    Poziom 2  

Witam. w moim przypadku była uwalona pętla immo, kontrolka nie gasła, nie zauważyłem tego zanim jej nie podłączyłem, okazało się że ktoś odłączył diodę.
    trochę spóźniona odpowiedź ale zawsze...
    pozdr