Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Af 220 i połączenie z laptopem HP

07 Maj 2010 16:19 978 6
 • Poziom 2  
  Witam. Chciałbym z aficio 220 drukować i skanować lecz to urządzenie tylko pod TCP pracuje. Próbowałem utworzyć sieć lokalną przez polączenie laptop switch i kopiarka.
  Maszyna okazuje się jednak oporna na moje laickie próby. Czy ktoś już łączył taką maszynę z laptokiem :) ?? Bardzo proszę o wskazówki.
 • Specjalista - kserokopiarki
  A postawiłeś ją na sztywnym IP czy DHCP? Do stworzenia takiej sieci wystarczy laptop i skrosowana sieciówka :)

  C.
 • Poziom 2  
  postawiona na sztywnym IP 192.168.1.25 maska 255.255.255.0 i jedyne co uzyskuje to konflikt IP który wyrzuca vista komunikatem na dzień dobry. Ten sam IP na kopiarce i kompie zdaje się że nie może być mimo iż tak mi polecił zrobić informatyk. Nie wiesz czy są do drukowania i skanowania jakieś programy ? póki co mam mam sam driver ale to wg też mało, rzekomo muszę mieć program, a w sieci nic nie znajduję.
  Dzięki za odpowiedź
 • Specjalista - kserokopiarki
  czy to był naprawdę informatyk? Każde z urzadzeń musi mieć innye IP do drukowania nie trzeba żadnego oprogramowania - tylko strerownik
 • Specjalista - kserokopiarki
  Muszą mieć inne IP ! Laptop najlepiej niższe np. 192.168.0.2 a kopiarka wyższe np. 192.168.0.5 i po kłopocie. Jak ustawisz ten sam adres , masz 2 takie same urządzenia a to się samo ze sobą nie dogada :)

  C.
 • Poziom 2  
  Zmieniłem IP, teraz mają różne, nadal jedna nie bzyka. Vista wykrywa switcha natomiast nie widzi kserokopiarki, czy to normalne ? tak uściślając to vista ma jakieś ale do sieci, twierdzi że nie rozpoznana i dostęp ograniczony, może tu więc leży przyczyna.
 • Poziom 22  
  a można maszynę spingować, jeśli tak dodaj drukarkę jako lokalną dodając port
  TCP/IP wpisz nr IP maszyny podaj ścieżkę do sterownika i po krzyku powinno drukować, notabene do visty nie ma wersji polskiej sterowników. Jeśli natomiast ping kończy się niepowodzeniem to trzeba znależć przyczynę może kabel lub switch, najlepiej połaczyć bezpośrednio z kompem kablem skrosowanym jeśli masz wolną kartę sieciową, temat podłączenia urządzeń z kompem był wałkowany na forum wystarczy poszukać