Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja lutownicza Hot air i Kolbowa. Pomoc w wyborze.

Michalo_007 07 Maj 2010 17:23 3526 8
  • #1 07 Maj 2010 17:23
    Michalo_007
    Poziom 14  

Witam,
    planuję zakup stacji lutowniczej jednak nie wiem jaka będzie odpowiednia.
    Myślałem nad takimi :

1) PT 803 -------

2) PT 968 --------

Co do tych to tak. Ta pierwsza jest tańsza - 279zł ta druga droższa ale ma jakiś pochłaniacz dymów i mniejszy zakres temperatur ale tylko 20 stopni. Co powiecie o tych dwóch stacjach
    1. Czy warto dołożyć 150zł do PT 968 ?
    2. Czym one się różnią ?
    3. Czy ktoś z takich korzysta, może coś o nich powiedzieć ?

A może ktoś zaproponuje coś od siebie. Mile widziane jakieś ewentualne tańsze oferty.

Pozdrawiam i czekam na propozycje.

Linki do allegro usunięte. Regulamin

0 8
  • TermoPasty.pl
  • #2 07 Maj 2010 17:43
    max-energy
    Poziom 22  

Osobiście używam PT 803 już jakiś czas i muszę przyznać że nieźle się sprawuje. Grotówka szybko się nagrzewa, nadmuch zadawalający.

0
  • TermoPasty.pl
  • #3 07 Maj 2010 18:53
    Michalo_007
    Poziom 14  

A jak myślicie PT 803 jest warta swojej ceny? Nie można jej dostać gdzieś taniej niż 280 zł ;)

Pozdrawiam i czekam na opinie :)

0
  • #4 10 Maj 2010 15:14
    max-energy
    Poziom 22  

Przejrzyj Allegro. Ja trafiłem na na PT w cenie ok 160zł. Co prawda po gwarancji, ale mało używana.

0
  • #5 10 Maj 2010 16:23
    Michalo_007
    Poziom 14  

A co myślicie o tej drugiej stacji z pochłaniaczem oparów i wyświetlaczem temperatury ?

Bardziej jestem do niej przekonany choć cena większa :)
    Opłaca się dołożyć do niej ? Czym ona się tak faktycznie różni? I czy może ktoś ma taką stacje na sprzedaż allegro przepatrzyłem i sprawdzam codziennie

0
  • #6 12 Maj 2010 14:37
    maz9
    Poziom 18  

Wyświetlacz temperatury na pewno się przyda, praca w ciemno na dłuższą metę nie rozwija. Proponuje Ci PT 968

0
  • #7 05 Sie 2010 07:16
    yaroos
    Poziom 11  

Panie maz9, skoro jesteś sprzedawcą tego sprzętu może coś więcej napiszesz o różnicach pomiędzy tymi dwoma urządzeniami...

No i jak z awaryjnością porównując te dwa modele, sprzedawca to najlepiej przecież wie :)

0
  • #8 05 Sie 2010 21:40
    saper_2
    Poziom 17  

Sprzedawca napisze tak żebyś kupił tą droższą :D z której lepiej zarobi :lol:
    Ale do rzeczy :),
    ja kupowałem osobno HA i lutownicę, jakoś "wszystko mające coś" mnie nie przekonuje :) .

HA to mam PT852, jest to PT802 z wyświetlaczem. Sprawuje mi się dobrze, do demontażu SMD jest jak znalazł (wylutowanie złącza to masakra - jak dla mnie :) ), niedawno próbowałem lutować pastą, maczki smd w obudowach 0402 :) i też bardzo dobrze mi szło, a temperatura to jakieś +/- 10stC różnicy od tego co pokazuje, jak dla mnie to wystarcza. HA mam już ze 3 lata i w sumie jedyne co miałem to to ,że jak długo jej nie używam (znaczy się raczej bardzo długo) to potrafi się "zastać" dmuchawa (buczy jak by chciała dmuchać ale nie może :/ ) i skończyło mi się na wymianie triaka sterującego, który zresztą był dobry. Pomaga na to przekręcenie na max powietrza i się zawsze "rozrusza" :)

Zaś do lutowania to mam ZD929, co prawda z grotami jest do niej trudno, ale i też się dobrze sprawuje, choć jak miałbym polecić to Xytronica (chyba nie przekręciłem/zmieniłem nazwy :D) który jest popularny i ma dobrą opinię. Z grotami do niej jest łatwiej i jest duży wybór ale też są dużo droższe.

0
  • #9 16 Mar 2011 15:30
    Michalo_007
    Poziom 14  

Ostatecznie wybrałem PT 803, jakoś w sierpniu 2010 i jestem zadowolony. ;)

Pozdrawiam.

0