Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z MAGiem mini VAILLANT

07 Maj 2010 19:24 2985 6
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem z podgrzewaczem wody, MAG MINI VAILLANT - starszy model -bez wyświetlacza temperatury wody. Po włączeniu od razu zaczyna działać zapalarka, mimo, że nie ma poboru wody, jeśli w czasie "pikania" odkręci się wodę, to gaz zapala się i niby działa ok, ale po zakręceniu wody, znów zaczyna działać zapalarka. Jeśli po kilku chwilach nie odkręci się wody, to zapalarka wyłącza się, ale zaczyna migać lampka z przekreślonym płomieniem. Nadmienię jeszcze, że wczoraj był wymieniany silniczek sterujący zaworem gazu. Instalacja wodna jest podłączona do hydrofora, czy może to mieć jakiś wpływ? Co może być nie tak, i ile może kosztować naprawa. :| wymiana silniczka kosztowała mnie 200zł.. :| Proszę o pilną odpowiedź..
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Usterka bardzo prosta - uszkodzony mikrowyłącznik. To on po puszczeniu wody powinien się zewrzeć i elektronika dopiero uruchamia resztę. W Twoim wypadku ten mikrowyłącznik jest stale zwarty. Czy ktoś wymieniający serwo nie włożył swoich paluszków nie tam gdzie powinien. A może serwo było sprawne a mikrus szwankował.
    OK. mikrowyłącznik znajduje się nad zespołem wodnym (to takie okrągłe mosiężne po prawej stronie na dole obok sterownika z diodami) taki mały czarny z dwoma kabelkami. Sprawdź czy nie jest zalany mikrus lub wtyczka, lub inne zwarcie. A może dźwignia jest połamana przez nieumiejętną regulację, i stale blokuje rozwarcie?
  • Poziom 2  
    Dzięki bardzo. Serwo wymieniał serwisant Vaillanta. Więc myślę, że chyba nic nie popsuł. Poprosiłem znajomego o pomoc - to faktycznie był mikro wyłącznik, ale na szczęście to tylko kwestia regulacji. Przy mikro wyłączniku jest śróbka trochę nią pokręcił i wygląda że jest ok. Mam nadzieję, że na stałe :).
    Mam jeszcze pytanie, czy może to być kwestia zawilgotnienia? Piecyk jest w łazience. Gdy ktoś się kompie, jest tam duża wilgotność, na rurce z zimną wodą skrapla się para. Wszystko przy tym mikro wyłączniku jest mokre. Jeśli to to kwestia wilgoci, to jak temu zaradzić?
  • Poziom 2  
    Problem się powtórzył, więc pooglądałem to dokładnie i stwierdziłem, że ta czarna skrzyneczka, to nie może być nic skomplikowanego, odkręciłem ją i faktycznie, prosta jak budowa cepa, mikro wyłącznik+ sprężynka, + śrubka określająca przesunięcie między dolną obudową, a górną, mikro styk jest tak zamontowany, że przesunięcie między górną, a dolną obudową zmienia jego położenie, względem dźwigni. podkręciłem jeszcze mocniej śrubkę i chyba teraz jest ok. Tak teraz zastanawiam się, czy nie jest to związane z hydroforem - zmiennym ciśnieniem wody. Czy ustawienie tego ramienia, przy zakręconych kranach jest zależne od ciśnienia? Jeśli tak, to podkręcenie mocniejsze śrubki powinno rozwiązać problem. Po prostu przy jednym z krańcowych poziomów ciśnień, trzeba będzie mocniej odkręcić wodę, by zaskoczyła iskra... hmmm tylko czy wówczas nie będzie tak, że leci gaz, a nie ma iskry?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Czasami szukamy dziury w całym. Zastanawiam się czy znasz swój sprzęt? Prawe pokrętło skręcone maksymalnie w prawo powoduje przyblokowanie - zmniejszenie przepływu wody co za tym idzie wyższa temp. i szybsze załączenie podgrzewacza. Hydrofor zmienia minimalnie ale minimalnie działanie podgrzewacza. Sprawdź czy masz czyste sitko na wylewce w kranie. Vaillant nawet "bez" ciśnienia powinien się załączyć. Uruchomienie jest możliwe przy powstaniu różnicy ciśnień na membranie, skutecznie tą różnicę może zlikwidować zapchane sitko. Czasami proste usterki jest najtrudniej zlokalizować.
    W innym temacie powyżej opisałem inny ale może i Twój problem.
  • Poziom 2  
    Tak, w pierwszych dniach użytkowania nabrałem się na ten numer z podwyższaniem temperatury, a nie przepływu. Jednak problem, który opisywałem był jednak związany z zmiennym ciśnieniem i mikrowyłącznikiem. To prawda, że mikrowyłącznik reaguje na różnicę ciśnień, a więc jeśli zmniejsza się ciśnienie w sieci, to zmniejsza się też różnica ciśnień. Problem rozwiązałem przez regulację mikrowyłącznika - mocniejsze odkręcenie śrubki regulacyjnej. Efekt jest taki, że w zasadzie jest wszystko ok, tyle, że raz zapalarka odpala przy mniejszym odkręceniu kranu, raz przy większym - w zależności od ciśnienia wody w hydroforze, mnie takie rozwiązanie wystarczy. Dziękuję wszystkim za pomoc i cenne wskazówki. Pozdrawiam serdecznie.