Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Renault Clio II 2002r nie działa pilot i wyświetlacz

Pablolove 07 Maj 2010 19:53 18586 10
  • #1 07 Maj 2010 19:53
    Pablolove
    Poziom 9  

Wiem że podobne tematy były wałkowane 1000 razy.Jednak nie znalazłem odpowiedzi.Po kupnie Clio miałem kaseciaka blaupunkta z wbudowanym wyświetlaczem.Dziś zakupiłem oryginalne radio Renault (TUNER LIST)Po podłączeniu żółtej wtyczki mini iso, prądu i głośników radio gra ale z tego względu ze jest zakodowane wyłącza sie po 2 minutach i coś tam bzyczy w głośnikach.Największym problemem pomimo podłączenia tej wtyczki iso jest to że nie działa pilot i wyświetlacz.Z tego co wyczytałem to radio pasuje do tego modelu auta tylko dlaczego nic nie działa ? w wiązce kabli jest jakiś interfejs blaupunkta pasuje do miejsca obok żółtej wtyczki tylko czy jest on potrzebny ?Może zamiast tego interfejsu blaupunkta powinien być jakiś od Reno ? Wszystko pokazuje na załączonych fotkach.
    Radio Renault Clio II 2002r nie działa pilot i wyświetlaczRadio Renault Clio II 2002r nie działa pilot i wyświetlaczRadio Renault Clio II 2002r nie działa pilot i wyświetlaczRadio Renault Clio II 2002r nie działa pilot i wyświetlaczRadio Renault Clio II 2002r nie działa pilot i wyświetlacz Radio Renault Clio II 2002r nie działa pilot i wyświetlacz

1 10
  • Pomocny post
    #2 07 Maj 2010 22:38
    DKAG
    Poziom 21  

Ten interfejs umożliwia sterowanie niektórych radyjek Blaupunkta joystikiem pod kierownicą , więc w Twoim przypadku jest on zbędny. Usuń go , a kostki zieloną i żółtą wepnij bezpośrednio do radia , po wprowadzeniu kodu powinno wszystko działać . Pozdrawiam.

0
  • #3 07 Maj 2010 22:41
    Pablolove
    Poziom 9  

Ta zielona kostka jest przymocowana do interfejsu , a po podłączeniu żółtej nic sie nie dzieje wyświetlacz i pilot nie działają.

Moderowany przez damiancz:

Twoje posty poprawiłem , ale polecam zapoznać się z regulaminem [ozdobniki ?? , problem w temacie] i zaprzyjaźnić się z klawiszem "Pisownia" , pomijam taki drobiazg że zdania zaczyna się z dużej litery.

0
  • Pomocny post
    #4 08 Maj 2010 10:32
    picia22
    Poziom 27  

po podłączeniu kostki żółtej wyświetlacz powinien działać o pilocie się nie martw on jest podpięty do wyświetlacza a nie do radia, żółta kostka ona odpowiada za połączenie wyświetlacza i radia mam nadzieje ze dobrze ja wpiąłeś jeśli nie to raczej coś popsułeś . A radio się włącza, znaczy podświetla się sprawdź zasilanie

0
  • #5 08 Maj 2010 10:41
    Pablolove
    Poziom 9  

Żółtą wtyczke podłączyłem w to miejsce które zaznaczyłem na zdjęciu.Samo radio się włącza ale podświetlenie chyba nie działa.Takie pytanie mi się nasuneło, czy po tej wtyczce z tyłu radia da się poznać czy to jest TUNER LIST?? bo ktoś mo podpowiadał ze mógł zostać podmieniony panel w radiu.

0
  • #6 08 Maj 2010 11:45
    picia22
    Poziom 27  

dokładnie jak możesz zrób zdjęcie z boku radia tam gdzie numer seryjny , coś mi nie pasowało własnie z tym tyłem.

0
  • #7 08 Maj 2010 12:25
    alpin
    Poziom 23  

Po zdjęciach złącza widać że jest to radio UPDATE LIST.
    TUNER LIST ma złącza mini iso z tyłu a nie obok złącz zasilania i głośnikowych.

1
  • #8 08 Sie 2010 22:36
    382154
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 09 Sie 2010 09:19
    picia22
    Poziom 27  

Usuniecie problemu tylko i wyłącznie przez kupno nowego samochodu,nie da się podłączyć starej instalacji do nowego radia,

0
  • #10 10 Sie 2010 00:50
    Nawigator
    Poziom 33  

Może nie będzie tak źle...
    Musisz zrobić przelotkę z aktualnego wtyku joysticka na wtyk mini-iso żółty.
    Opis na stronie studio24. Oraz np. tu połączenia wewnątrz joysticka:

Istotna prawa część schematu, źródło http://www.piloty.pl/UNI23SON.html
    N.

1
  • #11 14 Sie 2010 22:21
    382154
    Użytkownik usunął konto